Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam a kutyusomat?

Hogyan tanítsam a kutyusomat?

Figyelt kérdés
van egy 1 éves kutyum, és sajnos meg kellett kötnünk, mert mindig elszökik, kiássa magát a kerítés alatt. meg szeretném tanítani arra, hogy ne szökjön, hogyha azt mondom neki hogy marad akkor marad, és hogy tudjak neki parancsolni, ugyanis kis mérete ellenére nagyon eleven. tudtok nekem segíteni?előre is köszi:)
2011. júl. 31. 15:03
1 2 3 4 5
 41/46 A kérdező kommentje:
de nem megy. mikor felugrott hátatfordítottam neki, azr amikor visszafordultam újbol ugrált. aztán probáltam azt hogy megfogom a mencsát mikor felugrik, erre beleharapott a kezembe:( most mit tegyek. nagy erő van benne, és amint a közelébe megyek már ugrik harap meg minden:( nem tudom hogy mit csináljak
2011. aug. 1. 13:44
 42/46 anonim ***** válasza:
told el az orrát.ha 100szor ugrik fel,akkor 100 csináld te is. idővel megtanulja,h nem szabad.
2011. aug. 1. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/46 A kérdező kommentje:
ez sem müködik. kint voltam nála, és lenyomtam az orrát, erre elkezdte csattogtatni a fogát és mégjobban ugrált. nem megy ez nekem. nem tudok vele semmit csinálni. de nem akarom elvinni:( mit tegyek. nem hallgat rám. ugyanúgy ugrál, már tele vagyok karmolással meg harapásnyomokkal. ez igy nem fog menni
2011. aug. 1. 14:02
 44/46 anonim ***** válasza:
100%

Na ide figyelj! Mi vagy te, egy kis hisztis pics@? Embereld már meg magad és tessen szépen hozzákezdeni. Nem a kifogásokat kell keresni, nem kell rinyálni.

Senki nem mondta, hogy könnyű. Kurv@ nehéz és nagyon hosszú lesz, nem fog egyik pillanatról a másikra menni, de nincs más lehetőség. (Az nem lehetőség, hogy lepasszolod, vagy egész életére megkötöd.)

Az lebegjen a szemed előtt, hogy mekkora király leszel, ha te, egyedül megneveled azt a kutyát és büszkélkedhetsz, hogy ez a te munkád.

Értsd meg, ha ezt a kutyát nem tudod megnevelni, akkor a következőt sem fogod tudni.

Olvasd el Fennel: Kutyapszichológia című könyvét, amit már az elején is javasoltam, csak igen gyorsan elsiklottál fölötte. Ha nem tudod mit, miért tegyél akkor csak próbálkozol a vakvilágba. Annak semmi értelme sincs.

Ha eddig nem volt nevelve, nem azon a pár napon múlik míg elolvasol pár könyvet.

KITARTÁS!

2011. aug. 1. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/46 anonim ***** válasza:
egyetértek...
2011. aug. 1. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 46/46 anonim ***** válasza:

Mi az hogy egy módszer nem működik? Ezt akkor lehet mondani, amikor egy hónapja kitartóan és következetesen hátat fordítasz mind a 11427 alkalommal, mikor felugrik. Ha egy hónap múlva sem megy, akkor lehet másik módszer után nézni. Ezek nem olyasmik, amiket háromszor megcsinálsz, aztán azt mondod, hogy ez nem megy!

Ráadásul a kutya még mindig szétrobban a benne felgyülemlett energiától, mert ha jól értem nem sikerült felkelned délben és elmenned vele sétálni.


Egy olyan kutyát akit szétfeszít az energia persze, hogy nem tudsz leszoktatni az ugrálásról.

Képzeld már bele magad annak a szerencsétlen állatnak a helyébe. Egész álló nap ücsörögsz egy full ingerszegény környezetben már hónapok óta. Napod fénypontja, hogy valaki feléd néz, hozzád szól, ennek marhára megörülsz, örömödben ugrasz, csóválsz, majd kiugrasz a bőrödből, de már kapod is érte a büntetés. Nem baj, így is megéri, mert legalább addig se egyedül kusshadsz, hanem van társaságod, aminek továbbra is örülsz, amit továbbra is csak ugrálással tudsz kifejezni, amiért továbbra is büntetést kapsz.


Komolyan mondom, nem hiszem el. Állj a sarkadra tedd rá a pórázt és menjél vele addig, míg már ő könyörög hogy hadd menjen haza pihenni. Hidd el, mindjárt nem fog ugrálni.

2011. aug. 1. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!