Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg az 1 éves...

Hogy tanítsam meg az 1 éves Jack Russel kutyusomat a "feküdj"-re?

Figyelt kérdés
Okos kutty, ül, lábhoz jön, visszahozza, leteszi a labdát, átugrik a karikán, póráz nélkül szépen sétál, stb. Azonban a feküdj parancsot nem tudom megtanítani neki. Ki mit javasol?
2009. máj. 23. 10:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

mikor figyel rád , ültesd le ( legyen rajta nyakörv )jutifalat a kezed ügyében !!

1 : kiadod a vezényszót , lefelé húzod finoman a nyakörvet ,miközben nem engeded felálni. lefekszik, agyon dícséred ,és jutifalat. többszöri próba és kész.

2: leulteted,jutifalat a zárt markodban , előtte térdelve a kezed a földön. ahoz ,hogy hozzájusson a falathoz le fog feküdni, abban a pillanatban odaadod a falatot,és persze megdícséred. a világ eggyik legokosabb kutyájának tartják a Jack Rassel teriert . szerintem 4-5 perc és tudni fogja.

vigyázz , latinul olvasni nehezebb megtanítani :)

sok sikert.

2009. máj. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Nekem is Jack-em van.:) Én úgy tanítottam, hogy lefektettem, de nem lenyomtam, hanem szépen finoman csináltam, közben mondtam, hogy "fekszik", aztán jutalomfalat helyett megkapta a labdát. Nagyon sok idő volt, míg megtanulta, de már tudja. Az ültetés ment pár alkalom után, ez nehezbb volt. Viszont az enyém nem engedi el a játékot, csak ha szólok, hogy "ereszd", és akkor is nehezen.:)
2009. máj. 23. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm! :o) Tényleg okoska, de ülni is olyan csámpásan ül.

Mit használja jutifalatnak?

2009. máj. 23. 10:47
 4/7 anonim ***** válasza:
Jutalomfalatnak? én sajtot szoktam :) mindegy mit, a lényeg, h. olyan legyen, amit csak ritkán kap és tényleg odavan érte
2009. máj. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Sajt? erre nem is gondoltam. Párizsit hallottam már, de ipari hulladékot nem etetnék meg vele.
2009. máj. 23. 10:57
 6/7 anonim ***** válasza:

jutifalat ,kiképzésnél ,,sajt, parízer, virsli.stb. olyan amit a kutyának nem kell sokat rágnia, hiszen közben rád kell figyelnie.

ha rágós jutifalatot adsz neki, nehezebben tanulja meg amit kérsz tőle.mert a rágásra figyel.

2009. máj. 23. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az enyém 2 nap alatt teljesen megtanulta. A jutalomfalatról teljesen egyetértek az előttem szólókkal.

Úgy tanítottam be neki a Fekszik-et, hogy leültettem,1 kezemmel tartottam a hátsóját, közben a jutalomfalattal teli kezem a föld felé húztam. Egyik idő után már ülésből magátől lefeküdt.


Ez az én tippem :)

2010. jan. 31. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!