Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit kezdjek a falunkban lévő...

Mit kezdjek a falunkban lévő kóbor kutyával?

Figyelt kérdés

Kb már a nyár eleje óta van a faluban egy kóbor kutya. Nagyon kedves és barátságos ráadásul szép is, de szegény félénk egy kicsit ami érhető is. Minden nap viszek neki enni meg inni is, szóval engem már teljes elfogadott, örömmel jön oda hozzám és bízik bennem. De ahogy jönni fog a hideg idő egyre jobban aggódok miatta, hogy mi lesz vele. (az csapadék nem gond, mert van hová elbújnia előle csak a hideg) Sajnos befogadni azért nem tudom, mert van egy kan kutyánk és a kóbor kutya is kan, és félek hogy nem szoknák meg egymást ás valamelyik megsérülne.

Tehát mit csinálja? A menhelytől azért tartok, mert ha nem kell senkinek elaltatják amit nem akarok...


2011. aug. 1. 22:37
 1/6 anonim ***** válasza:
72%

A menhelyeken nem altatják el a kutyákat. Az a sintértelep ahol elaltatják.

Amúgy én a helyedben megpróbálnám összeszoktatni a másik kutyával és megtartanám. Ha ez nem megy, megpróbálnám bejuttatni egy menhelyre.

2011. aug. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Fényképezd le! Küld el a fényképét állatvédő egyesületeknek, akik segítenek neki szerető otthoni találni. Oldalakon is hirdethetnéd, pl. www.expressz.hu !
2011. aug. 1. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Bizony a menhelyen is van altatás... csak nézzetek utána, szomorú, de ez van. Én a helyedben megpróbálnám megbarátkoztatni a saját kutyámmal ha szüleid is megengedik. Biztos vagyok benne h így járna a legjobban :) Esetleg megkérdezheted pár megbízható ismerősöd h nem-e fogadná be.
2011. aug. 1. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Igen azért írtam hogy félek, hogy elaltatnák, mert olvasgattam a környékünkön lévő menhelyek honlapját és volt írva, hogy ha xy idő után ha nem fogadják örökbe altatás vár rá...

A hirdetés dolgot kipróbálom köszönöm :)

Azért nem akarom hazahozni, mert hát az én kutyám eléggé agresszív és őt is úgy fogadtam be és minden kutyának azonnal nekiugrik (gondolom rossz emlékek vagy valami ilyen lehet). A szüleimmel nem lenne gond, mert ők is ugyan úgy aggódnak érte. És sajnos már mindenkit körbekérdeztem, de aki megtehetné, szóval nincs kutyája az nem akarja, aki meg szeretné az nem tehetni sajnos (étel, oltás, idióta kutyaadó stb.)

2011. aug. 1. 23:05
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha le tudod fotózni,kérj a facebook állatvédős csoportjaiban segítséget neki.
2011. aug. 2. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mindenképpen lépj kapcsolatba a legközelebbi menhellyel, mert előbb-utóbb biztos be fogják fogadni, mégha mondjuk helyhiány miatt nem azonnal. Az altatástól meg ne félj, mert egy szép, nyugodt természetű kutyát hamarabb örökbefogadnak. Altatni általában csak az idős, beteg vagy problémás viselkedésű kutyákat szokták. Szurkolok, hogy sikerüljön!
2011. aug. 2. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!