Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát vagy Macskát vegyek?

Kutyát vagy Macskát vegyek?

Figyelt kérdés

Jöhetnek a hosszú válaszok is


Lécci ne linkelgessetek és ne írjatok bunkó választ sem:)


2011. aug. 2. 10:45
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Attól függ mire vágysz. Én most júniusban szereztem be kutyát és macskát is. Imádom mindkettőt de hatalmasak a különbségek. Pl. a kutyussal többet kell foglalkozni, tanítgatni, sétálni járni vele, ill.elérni h te legyél a falkavezér, ha jól nevelt kutyát akarsz. Sokat szeretgetni de még többet lenni szigorúnak, főleg amíg kölyök, hogy megtanulja a szabályokat. Ezért cserébe a kutya állandóan veled van, vigyáz rád... sétáltatod szól ha valaki közelít őriz, te vagy a mindene és mindig mindent megtenne érted. A cica egy egész más dolog. Nem igényel fele annyi figyelmet sem, sőt ő maga szereti megszabni, hoy mikor jött el a simogatós, dögönyözős idő és mikor akar aludni épp egyet az öledben..mikor for dorombolni neked hozzádbújni, játszani. De a macska nem azért él, hogy téged boldoggá tegyen, hanem saját magát. Sokkal önállóbbak a kutyáknál, és nincs az a falkavezér dolog.. a cica a főnök és kész :D Dehát őt azért szeretem mert ilyen. Tehát az, hogy mit veszel nagyban függ attól mennyi időd van rá és mit szeretnél mik a te elvárásaid.
2011. aug. 2. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim válasza:
Én is a kutyára szavazok, ha van időd rá. Sétáltatni minden nap, játszani vele stb.Nekem is kutyám van és nagyon szeretem :)De néha nehéz úgy megcsinálni egy napot, hogy még a kutya sétáltatás is beleférjen. Apukámnak viszont van egy macskája és ő is nagyon aranyos, felugrik minden este az ölembe és ott alszik. Viszont engem eléggé idegesít, hogyha én szeretném, hogy jöjjön oda hozzám akkor meg nem jön. És könnyen mérges lesz akkor meg karmol. Egyáltalán nem hűséges.De szerintem inkább kisméretű kutyát vegyél és őt lehet az öledbe venni simogatni, mint egy macskát. És meg se karmol, kisebb a mozgásigénye.De mégis hűséges. A macskáknak nincs szaguk, viszont több betegséget terjesztenek, mint egy kutyus. (Ha megfürdeted néha a kutyust nem hinném, hogy szaga lenne)Szóval mi van meg egy macskában ami egy kisméretű kutyában nincs ? Semmi. Remélem elég hosszúra sikerült :D
2011. aug. 2. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Ne macskát valószínűleg el is szökne4 A kutya sokkal hűségesebb!
2011. aug. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

sztem előbb tisztázzuk az igényeidet.

a kutyával hajlandó vagy ha fuj, ha esik, ha hideg naponta sétálni? a macskával ugye nem kell. ezt nem lehet igy megmondani. a kutyavállalás sokkal nagyobb áldozatot igényel mint a macska.

2011. aug. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:

A kutya jobb szerintem mert az megvéd meg ugat ha jön valaki.

A macska meg csak állandóan nyávog, de régebben azt szerettem jobban:D

Nekem van 3kutyám meg egy macskám!

Kinek melyik tetszik!

2011. aug. 2. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Én kutyás vagyok, így azt választanám. Nővéremnél van több cica a házban, őszintén szólva nem vagyok oda értük. Aranyosak, de nagyon maguknak valóak. Nekik elég az, ha puha fekhelyük van és finom kaját kapnak. A simogatást sokkal kevésbé igénylik, mint egy kutya. Persze vannak nagyon dörgölőzős macskák, de szinte mindegyik igényli néha az egyedüllétet.

Ezzel szemben egy kutyának az a legnagyobb öröm, ha a gazdájával van. Könnyebben taníthatóak és magaddal tudod őket vinni (kirándulni, utazáskor).


Ami "hátrányuk" a cicákkal szemben: többet esznek, főleg, ha nagytestű kutyáról van szó (vagyis többe kerülnek), levinni őket sétálni, időt szánni a nevelésükre. Mondjuk ez utóbbi valakinek a hobbija, én annyira nem élveztem ezt a részét.

2011. aug. 2. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!