Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Dobermann összehasonlítása...

Dobermann összehasonlítása Rottweilerrel?

Figyelt kérdés

Lenne egy pár kérdésem-e két fajta között.


1. Melyik tud gyorsabban futni?

2. Melyik eszik többet?

3. Melyik a hatékonyabb őrző-védő kutya?

4. Melyiknek kell több mozgás?

5. Melyik a jobb sportkutya?

6. Melyik az ugatósabb/hangosabb?

7. Melyik ragaszkodik jobban a gazdájához?

8. Melyik az éberebb?

9. Más állatokkal melyik jön ki jobban?

10. Melyik tűri el jobban a gyerekeket?

11. Melyiket könnyebb tanítani, melyik inteligensebb?

12. Melyiket ajánlott lakásban tartani?

13. Melyikhez kell tapasztaltabb gazda?

14. Melyik a félelmetesebb?

15. Melyik az erősebb?

16. Melyiknek durvább a harapása?

16. Melyik az elrettentőbb?

17. Melyik hajlamosabb betegségekre?

18. Melyik igényli jobban a foglalkozást, játékot?

19. Melyiknek a bundája igényli jobban a foglalkozást, melyiknek hullik jobban a szőre?

20. Melyik fajta tetszik Neked jobban?


Kicsit sok kérdés lett, tudom, de ha nem is mindegyikre, de csak párra tudsz választ adni, azt is megköszönöm!


2011. aug. 2. 10:54
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
12:27-es én egyik sem vagyok bernink van 2 most lesz egy sheltiem de én félek a rotiktól...idős nem vagyok (14) és anyuka sem :))
2011. aug. 2. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
18:14! Azt nem írtam, hogy csak ők félnek! :)
2011. aug. 2. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Engem 2x támadott meg rottweiler, gondolom én tettem valami olyan dolgot, amivel felingereltem, de tény, hogy nagy szakértelem és odafigyelés kell hozzájuk. A poén az, hogy nem a saját területén támadott, pedig ott tapasztalatom szerint nem nagyon szoktak (nem vagyok kutyaszakértő, lehet, hogy hülyeséget mondok). Unokatestvéremet 4 évesen kapta el egy roti, mellette voltak, azonnal leállították, de így is mehettek az ügyeletre. Ezek alapján én alapvetően irtózok a rotiktól, ismerek egy dobermann gazdit, a kutyusa nagyon jólnevelt, úgyhogy én inkább azt választanám, de vidd kutyaiskolába, nagyon fontos, hogy megtanulj vele bánni, és ő is megtanulja ki a gazda.
2011. aug. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

1. Dobermann

2. Rottweilerr

3. Mind2 de leginkább a Roti

4. Mind2

5. Dobermann

6. Rottweilerr

7. Mind2

8. Mind2

9. Mind2

10. Dobermann

11. Domberann

12. Mind2

13. Mind2

14. Rottweilerr

15. Rottweilerr

16. Rottweilerr

16. Domberban

17. Mind2

18. Dobermann

19. Rottweilerr

20. Rottweilerr mert attól jobban félnek az emberek, a Dobermanntól is félnek az is tetszik de inkább a Rottweilerr a jobb!!!:)))

2011. aug. 5. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 szandra11 válasza:

1. Melyik tud gyorsabban futni? Dobermann

2. Melyik eszik többet? Rottweiler

3. Melyik a hatékonyabb őrző-védő kutya? Rottweiler mert kerdjük ott hogy neki van a legerősebb harapása

4. Melyiknek kell több mozgás? Mindeggyiknek ugyan annyi

5. Melyik a jobb sportkutya? Dobermann

6. Melyik az ugatósabb/hangosabb? Rottweiler

7. Melyik ragaszkodik jobban a gazdájához? mindeggyik ugyan úgy

8. Melyik az éberebb? Dobermann

9. Más állatokkal melyik jön ki jobban? Dobermann

10. Melyik tűri el jobban a gyerekeket? Dobermann ismerek valakit akinek van egy rotweilerje és született eggy kisbabájuk be a kutya szét tépte szegényt és nem hogy valami más kutyára cserélték volna hanem egy másik rotira

11. Melyiket könnyebb tanítani, melyik inteligensebb? Dobermann ő az 5. legjobban tanítható kutya

12. Melyiket ajánlott lakásban tartani? Dobermann

13. Melyikhez kell tapasztaltabb gazda? Rottweiler

14. Melyik a félelmetesebb? Rottweiler

15. Melyik az erősebb? Rottweiler

16. Melyiknek durvább a harapása? Rottweiler (3. kérdés!!)

16. Melyik az elrettentőbb? Rottweiler

17. Melyik hajlamosabb betegségekre? mindegyik

18. Melyik igényli jobban a foglalkozást, játékot? mindegyik

19. Melyiknek a bundája igényli jobban a foglalkozást, melyiknek hullik jobban a szőre? mindeggyiknek ugyan úgy

20. Melyik fajta tetszik Neked jobban? nekem nincs kedvenc kutyám mindeggyik tetszik akárhogyan néz ki de mégis a dobermant szeretem a legjobban

2011. aug. 5. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 szandra11 válasza:
100%

még annyit írok hogy a roti Hűséges is mert hallottam a tévében hogy egy lánynak vettek 1 nrotit és fél évvel késöbb mindenhova kísérte a kutya és egyszer elmentlovagolni a lány persze szerencsére a roti is ment vele (de póráz nélkül)

a ló megiett eggy siklótól elrohant de mikor leesett a lány rálépett a ló a kutya rögtön azaszaadt és a szülők gondolták valami baj van mert nincs ott vele a lányuk és nyugtalan a kutya beszáltak a kocsiba és követték a kutyát és ha fél percel késöbb értek volna oda meghalt volna a lány és akkor volt 10 éves most meg már 15

2011. aug. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha a kettő között vacilálsz mindenképpen a rotit válaszd,

első számú örző védő kutya,ha jól megtanítod,vagy elviszed kutyaiskolába,nagyon hatékony örző-védő kutya lesz belőle,könnyen tanul,nem kell neki olyan sok mozgás,azt tudni kell,hogy neki van a legerősebb harapása a kutyák között,nagy feje miatt.

2011. aug. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Az előzővel nem értek egyet. A dobermann a 2. legjobb őrző-védő. Én is a 2 fajta közül szeretnék egyet, de nehéz a döntés.
2011. aug. 16. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!