Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szöges nyakörv vélemények?

Szöges nyakörv vélemények?

Figyelt kérdés
2011. aug. 2. 17:23
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
82%
Nem tartom kínzásnak, de nem én nem szeretném használni. Bár lehet megváltozik a véleményem ha lesz egy dobermannom.
2011. aug. 2. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Én soha nem használnám!
2011. aug. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
Én múlt héten egy westin láttam, természetesen úgy ahogy illik: befelé fordítva. Csak pupilláztam...
2011. aug. 2. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Miért pont dobermann?


Várok még tapasztalatokat.

2011. aug. 2. 17:38
 5/19 A kérdező kommentje:
Van egészségkárosító hatása?
2011. aug. 2. 17:39
 6/19 anonim ***** válasza:
6%

Állatkínzás kategória. Remélem betiltják a forgalmazását, árusítását. Azt is remélem ha meglátnak egy kutyán ilyet, szigorúan büntetik a gazdáját. Húgom mondta valahol már a fojtó láncot is betiltották, pedig az csak egy lánc 1-1 karikával a végein, de ha beránt a kutya, gégetörést okozhat, s halál a vége. Nem tudom... régi kutyánknak (25-30 kg-os kutya) volt ilyenje, sose fojtotta meg magát, érezte hogy ha húz, akkor nem jó neki, s nem húzott. De nem ellenzem ha betiltják. Amúgy legjobb a hám szerintem. Kényelmes nekik ha méretet teszünk rá.

/pincsim van hámmal/ ....nagy kutyám lenne nem tudom, de láncot nem vennék, esetleg szélesebb nyakörvet.

2011. aug. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
előző vagyok... "ha JÓ méretetet teszünk rá" bocs a JÓ kimaradt
2011. aug. 2. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

azért mert az egy nagy erős kutya és sétáltatásnál elrántaná az embert

a szöges nyakörv megszúrja ilyen esetben és lassan megtanulja a kutya hogy szépen kell sétálni

egyébként milyen kutyának gondoltad a nyakörvet?

2011. aug. 2. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%
Dobermann a kedvrenc fajtám, sportolni akarok vele. Most pedig nagyon érzékeny fajtám van, lehet ehhez vagyok szokva és meggondolnám mással. Tehát csupán arra céloztam hogy egy keményebb kutyánál sportokhoz lehet, hogy kell. Szinte minden sportkutyán láttam szögest, de én nem akarom használni ha nem muszáj. De említhettem volna volna rotit, németjuhászt stb.
2011. aug. 2. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

"de ha beránt a kutya, gégetörést okozhat, s halál a vége"

Bírom az ilyen hozzászólásokat , életében nem látott még szögest de fikázza... Aki nem tudja használni annak nem is való , ettől függetlenül ez is csak egy kiképző ezköz.Sőtt erős ösztönökkel rendelkező kutyánál még hasznos is lehet az öv. munkánál (én is csak ott használom).

Egészségkárosító hatása nincsen , ha normálisan használják.

2011. aug. 2. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!