Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Találnék ilyen fajtát, első...

Találnék ilyen fajtát, első kutyaként?

Figyelt kérdés

Első kutyusom lenne, de én nem tudok választani a sok kutyafajta közül. Ahogy nézelőttem az interneten, láttam, hogy egyes fajták nem kaphatók Magyarországon, ezért ha lehet, légyszi olyan fajtát mondjatok, ami kapható Magyarországon. Légyszíves, az alábbi pontok nagyrészét tartsátok be.

Szóval, olyan kutyát szeretnék, aki:


-szereti a gyerekeket

-átlagos mozgásigényű

-rövid vagy középhosszú szőrű (heti/1-2 kifésülés)

-nem munkakutya

-könnyen tanítható

-60 cm-es

-"jól bírja", ha a kertben tartom

-cuki a pofija (a lényeg, hogy ne legyen ráncos :-)


Előre is köszönöm a válaszokat!


2011. aug. 3. 19:18
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Berni pásztor, golden, labrador
2011. aug. 3. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
jaja golden meg a labrador igazi családi kutya könnyen tanul gyönyőrű és a légynek sem árt mozgásigénye szerintem átlagosnak mondható mondjuk munkakutyaként is használják(vakvezetés...) de szerintem nem ilyen értelemben mondtad h munkakutya
2011. aug. 3. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
90%

Én neked a labrador retrievert ajánlanám!!

nagyon család és gyerekbarát, nem olyan hosszú a szőre, mint a golden retrievernek, könnyen tanítható intelligens állat!,.

Stb, stb... Én őt ajánlanám! (Még annyit, hogy úgy hallottam, hogy első kutyának érdemes kant választani.)

Sok sikert!

2011. aug. 3. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
spániel
2011. aug. 3. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Labrador retriever a tökéletes választás :) Mondjuk használható munkakutyaként is (nagyon sokszor használják vakvezetésre), de elsősorban manapság családi kutya.
2011. aug. 3. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ma 19:26

Nekem az első Labradorom szuka volt, és sokkal könnyebben kezelhető, mint a kan, pedig az sem túl nehéz eset :)

2011. aug. 3. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Magyar vizsla, golden/labrador retriever, német juhászkutya
2011. aug. 4. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

a labin gondolkozok, de bocsánatot kérek (tudom, nagyon- nagy különbség), de véletlenül elírtam egy:


-50 cm-es marmagasságú kutyus


-ra gondoltam,és megígérem, hogy többet nem fogok változtatni. Én amúgy egy border colli félére (nem keverékre) gondoltam. Tehát mondjuk a feje olyan cuki, meg ugyanilyen magas intelligenciájú.

Egyébként, köszi a válaszokat!

2011. aug. 4. 17:51
 9/13 anonim ***** válasza:
Az a baj hogy ha a borderre hasonlít akkor bizony munkakutya és nagy mozgásigényű általában.
2011. aug. 4. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
na mindegy, azért is mondtam, mert kb. ilyen cuki fajtára gondoltam (kinézetileg).
2011. aug. 4. 18:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!