Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen táppal etessek? Tudom...

Milyen táppal etessek? Tudom sok ilyen kérdés volt de az enyémnem most konkrét oka van.

Figyelt kérdés
Szóval 8 hónapos a kutyám. Pitbull, lemozogja magáról a kaját, így nagy energiatartalmú tápra van szüksége, viszont munkakutyáknak valót még nem akarok neki venni, csak Juniort. A Royal Canin jó volt, attól szépen hízott csak szerintem elég alacsony a hústartalma. Az Acana nem vált be, nem hízik tőle, csak fogy. Várom a javaslatokat.
2009. ápr. 10. 17:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Orijen
2009. ápr. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Sajnos az Orijen is gabonamentes, így attól is csak fogyna. Nekem valami oylan kellene aminek legalább 50%-os hústartalma van viszont tartalmaz gabonát (szénhidrátot) is.
2009. ápr. 10. 17:45
 3/15 anonim ***** válasza:

Az a baj hogy ilyet nem nagyon fogsz találni:( Én mondjuk gabona ellenes vagyok, így nem is adnék ilyet a kutyámnak. Még a prémium tápok közül az Acanán és Orijenen kívül a Hill's-nek a legmagasabb a hústartalma, 30%, de az szerintem semmi... Abban van kukorica (bár ugye arra semmi szüksége a kutyának).

Nagyon vékony a pitted?

2009. ápr. 10. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Nem, nem nagyon! Teljesen egészséges kinézete van egyelőre csak jön a nyár, így többet tudunk mozogni úgyhogy próbálok előre gondolkodni. A Hill's szerintem nem éri meg az árát úgy hogy meg sem próbálom. Reménykedtem benne, hogy ismer valaki olyan tápot amit én nem de ezek szerint reménytelen:( Max. keverem a Royal Canint az Acanával vagy Orijennel.
2009. ápr. 10. 18:03
 5/15 anonim ***** válasza:
És ha esetleg növelnéd az adagját? Mert ugye rajta van az Orijen meg az Acana zacsiján is hogy mennyit kell adni hogy ha sokat mozog a kutyus. Esetleg azt is megpróbálhatnád.
2009. ápr. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Ne csak táppal etess,hanem főzz is neki,farhátat,darálékot,risszel mondjuk és azt add pluszban a napi táp adagjához.Hidd el,tapasztalatból mondom nekem nagytestű kutyám van(Német Dog),eleinte mi is csak táppal etettünk,akkor ajánlották,hogy adjunk neki húst is.Viszonylag hamar lesz változás.Én amúgy sem vagyok híve már a csak tápos etetének,pláne közepes termettől fölfelé.
2009. ápr. 10. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
én az eukanuba tápokat ajánlom.pontosan nem tudom melyiket válaszd a kutyádnak,az én kutyám hasmenés elleni tápot eszik,mert beteg és nagyon jó.de az előttem szólónak igaza van adj neki+kaját.én szoktam venni főtt kacsfejet.nagyon szeretik a kutyáim.
2009. ápr. 10. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A Eukanubában átlagosan 20% hús van (a nagytestű kölyökkutyáknak való tápban 24%) Az semmi...A kérdező nem ilyet szeretne venni teljesen érthetően. Én mellesleg az állatkísérleteiket mélyen elítélem, és 1 forinttal sem támogatnék egy ilyen céget.
2009. ápr. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
A kacsafejben meg semmi tápanyag nincs:S Én színhúst adok a kutyáimnak pluszban, ezen nem szoktam spórolni...
2009. ápr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szokott húst is kapni bár nem nagy mennyiségben, majd megpróbálok rajta emelni ahogy anyagi erőm engedi, ez a kevert táppal biztosan beválik. Eukanubát én sem vennék az állatkísérletek miatt. Rosszul lettem, mikor elolvastam az erről szóló cikket.

Az adagemelésről meg annyit, hogy most is 2X annyit eszik, mint kellene mert reggel és délután is megkapja az adagját.

Eleinte gondoltam arra, hogy férges de sosem találtam a székletében és rendszeresen volt féregtelenítve is, a legutóbbit 2 hete kapta.

2009. ápr. 11. 12:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!