Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen fiatalon nagyon sokat...

Ilyen fiatalon nagyon sokat értek az állatokhoz, tipp szakma?

Figyelt kérdés
15-éves lány vagyok, és nagyon sokat értek a kutyákhoz, macskákhoz, de a vadon élő állatokhoz már nem annyira. A kutyák fajtáját szinte mind felismerem, keverékeknél hogy milyen mix lehet, fajták jellegzetes betegségeit, természetét, tulajdonságait, milyennek kell lennie a kiállításon, jellegzetes hibái stb... a Macskáknál szintén úgy mint a kutyáknál, csak nem annyira ismerem a természetüket. Anyukám skót juhász tenyésztő volt, gyönyörű díjnyertes kutyákkal. Ami aztán nagy dolog, mivel a skótoknál sok a hiba lehetőség. Állatorvos nem lehetek, mivel egy kis horzsolástól is elájulok..Esetleg tudnátok valami szakmát ajánlani, amihez ez kell?
2011. aug. 9. 11:18
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:
+ 2 kutyát én nevelhettem, nagyon szófogadóak, 1. szóra engedelmeskednek. Sok trükköt tudnak. :)
2011. aug. 9. 11:20
 2/21 anonim ***** válasza:

Agrármérnök, állattenyésztő szakosodással?

Biológust ajánlanám, de ha a horzsolástól elájulsz, akkor vélhetően a boncoláson sem fogsz nagyot domborítani.

2011. aug. 9. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
kutya=macska tenyésztő, zoológus
2011. aug. 9. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Tenyészteni szeretnék, de azt tanulni??? Nem hallottam még olyat hogy ilyesmit lehet tanulni is külön szakmaként.
2011. aug. 9. 11:24
 5/21 anonim ***** válasza:
menj el mérnöknek ha keresni is akarsz pénzt...
2011. aug. 9. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Zoológus az jó lenne, de anyukám azt mondja ahoz nem tanulok elég jól. [4-es tanuló vagyok]
2011. aug. 9. 11:27
 7/21 anonim ***** válasza:
Hát persze. Sőt, tenyészteni nem is érdemes másként, hiszen ha nem vagy tisztában a genetikával, biológiával, örökléstannal stb., akkor nem is értesz hozzá igazán. Nyilván lehet tapasztalati úton is csinálni, és Anyukádtól sokat tanulhattál, de az elméletét is ismerned kéne.
2011. aug. 9. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
(Csak zárójelek közt jegyezném meg, hogy aki szerint mérnökként olyan jól lehet keresni, az téved.)
2011. aug. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

kutyakiképző vagy kutyaviselkedés szakértő ami Ceasar Milan (a csodálatos kutyadoki) szerintem jó szakma ott a kutyák viselkedésével és minden egyes farok,fül mozgatásra figyelni kell..


amúgy én is minden kutyafajtát felismerek kivéve egy párat amiről még soha nem is hallottam vagy láttam és a keverékeket is hogy milyen fajtából hozták őket össze...szerintem erre sok kutyás képes...

2011. aug. 9. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
Igen, sokan képesek, de felnőttek, és nem igazán tudják hogy milyennek kell lennie annak afajtának, hogy kiállításra kelljen vinni, betegségeik, hibái,tanulékonysága, természete, ezeket is ismered??
2011. aug. 9. 11:34
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!