Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ilyen fiatalon nagyon sokat...

Ilyen fiatalon nagyon sokat értek az állatokhoz, tipp szakma?

Figyelt kérdés
15-éves lány vagyok, és nagyon sokat értek a kutyákhoz, macskákhoz, de a vadon élő állatokhoz már nem annyira. A kutyák fajtáját szinte mind felismerem, keverékeknél hogy milyen mix lehet, fajták jellegzetes betegségeit, természetét, tulajdonságait, milyennek kell lennie a kiállításon, jellegzetes hibái stb... a Macskáknál szintén úgy mint a kutyáknál, csak nem annyira ismerem a természetüket. Anyukám skót juhász tenyésztő volt, gyönyörű díjnyertes kutyákkal. Ami aztán nagy dolog, mivel a skótoknál sok a hiba lehetőség. Állatorvos nem lehetek, mivel egy kis horzsolástól is elájulok..Esetleg tudnátok valami szakmát ajánlani, amihez ez kell?
2011. aug. 9. 11:18
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:
Anyukámtól, és könyvekből tanultam inkább, nem TV-ből, onnan nem sokat lehet megtudni.
2011. aug. 9. 11:35
 12/21 anonim ***** válasza:

Szia!

érdekes én is pont így vagyok vele,kutyákról mindent tudok,

15 éves fiú vagyok.

Sokat értek kutyákhoz,fajtákat felismerem,betegségek,almot pont most nevelek.....

2011. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
Kérdező ezzel a tudással semmire se mész, inkább tanulj
2011. aug. 9. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
Kevés olyan állatos szakma van, amivel kereshetsz is. Etológusnak mehetsz, ha érdekel az állatok viselkedése, de senki nem fog neked fizetni a tudásodért, max. ha hátralevő életedet könyvírással töltöd. Kutyakiképzőnek is mehetsz, ha lesz tőkéd saját kutyaiskolát nyitni, de ahhoz nem szakképzettség kell, hanem sok-sok gyakorlat és vállalkozó szellem. Tenyésztésből gondolom tudod, hogy nemigen lehet megélni, az is csak hobbi. Zoológusként talán van esélyed bejutni állatkertbe, vadasparkba gondozónak, dolgozhatsz állatkereskedésben, de valószínáleg abból sem fogsz meggazdagodni (bár nem tudom, mennyit keresnek az állatkerti gondozók, lehet, hogy abban van perspektíva). Kutyakozmetikusként is eléldegélhetsz, főleg ha kiállítási szintre fejleszted magad, és ismert leszel. Így hirtelen ennyi jut eszembe.
2011. aug. 9. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:
Utolsó előtti, igen tudom hogy nem érek vele sokat, tenyészteni is csak úgy gondoltam, hogy rendes munka mellett.
2011. aug. 9. 11:40
 16/21 anonim ***** válasza:
az agrár mérnök és tenyésztéssel foglalkozó szakágon ott mit kell csinálni?
2011. aug. 9. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
Ha ismered a fajták standardját és a hibáit, akkor menj bírónak a kutya,-macska kiállításokra,
2011. aug. 9. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
A kutyakozmetikus az is jó, szerintem sokat kereshet, mert mikor visszük az uszkárokat, előttünk vannak egy csomóan, és minket is(1 kutyát) 8-15-ezer ft csinálja meg.
2011. aug. 9. 11:43
 19/21 anonim ***** válasza:

[link]


A leírás nem tér ki sok állatra, de pl. nekem csincsillatenyésztő ismerősöm végzett ilyen szakon, és pl. a diplomamunkáját már abból is írta.

2011. aug. 9. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

Állattenyésztőként nagyon nehéz elhelyezkedni és sajnos nem egy megbecsült, túlfizetett szakma. Az egyetlen lehetőséged az, ha egy saját vállalkozást nyitsz, bár ennek is rengeteg buktatója van és nagyon sok becsődöl, nyithatsz kutyakozmetikát, állateledelboltot, vagy akár mind a kettőt, indíthatsz kutyaiskolát(bár csak ebből nem lehet megélni).

Etológust, zoológust sem igazán keresnek. Állatorvos, állatorvosi asszisztens kizárva, hacsak nem szokod meg a vér, sérülések látványát. Ez az a szakma, ahol a legtöbbet foglalkozhatsz állatokkal és a legtöbbet teheted értük.

A kutyatenyésztés egy hobbi, ami ráadásul nagyon költséges és a legtöbb esetben közel sem térül meg(pénzben) a kutyákra fordított összeg, ha tisztességesen csinálod, akkor nem jöhetsz ki pluszba.

Egyébként nem olyan különleges és nagy teljesítmény, hogy ismered a fajtákat, betegségeiket, tulajdonságaikat, stb és az sem hogy van két jól nevelt kutyád, nagyon sokan vannak ezzel ugyanígy, csak sajnos ebből önmagában nem lehet megélni.

2011. aug. 9. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!