Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tehetek hogy a kanom ne...

Mit tehetek hogy a kanom ne szökjön át a tüzelő szukához?

Figyelt kérdés
Kérlek a ivartalanitást ne irjatok mert már megkérdeztem a szüleimet de azt mondták hogy nem.
2009. ápr. 11. 08:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Mivel a kutya a jelenben él, és a múltbeli dolgokra csak akkor emlékszik, ha azt hosszan kondicionálták, így a folyamatos láncon tartás (és tök mindegy minek nevezed a futóláncot, az attól még az) nagyobb trauma, mint az egyszeri ivartalanítás.

Arra azért kíváncsi lennék, hogyha megbetegszik a kutyád és amiatt majd betegen és öregen kell műteni, akkor hogy viszonyulsz majd az ivartalanításhoz?

2009. ápr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
41%

Ki beszélt folyamatos láncon tartásról?? Azt írtam, hogy a tüzelési időszakban, szóval átmenetileg. E mellett lehet sétálni vele, a kertben el is lehet engedni, ha van kint valaki, aki figyel rá. Érdekes módon a kennelt valahogy nem szidod, pedig az rosszabb, sokkal kisebb teret enged a kutyának. Amit te használsz az nem lehet rosz?

Mellesleg a szaporítószervrendszeri betegségek mellett ezer más baja is lehet egy kutyának, szóval nem valószínű, hogy pont méh vagy petefészek daganatra fogják műteni.

2009. ápr. 11. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Természetesen ezt úgy értettem, hogy ha már fogják. Reméljük, hogy nem!!!
2009. ápr. 11. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
57%

Szukaszag... Több szukám van és egyszerre tüzelnek de valahogy sosem gyűltek még össze a kanok a ház előtt (pedig híresen sokat sétáltatják magukat ebben a városban a kutyák) a kilométerekre érezhető szkaszag miatt. Akkor ez most mi? talán nem érzi meg kilométerektől. Az más kérdés, hogy ha egyszer is kiviszem az urcára, akkor rögtön jönn az összes udvarló, de addig nem viszem ki. De úgyis hiába próbáljuk itt magyarázni, hogy nem minden kutya életcélja hogy felnyársalja magát a kerítésre tüzeléskor (tehét teljesen hidegen hagyja az hogy most neki szöknie kéne), hogy nem minden gazda hiszi azt, hogy egyszer kell a kiskutya, és hogy igenis meg lehet akadályozni a problémákat, ja és persze azt, hogy fontos dolog védeni az állatokat, de az agresszióval nem mindenhol érnek célt. Ergó nem kell kinyírni azt is aki egyszerűen csak ivarosnak hagyja a kutyáját, de nem elleti és hasonlók. Mert lehet hogy nem tudják elképzelni, de van olyan akinek a kutyáját hidegen hagyja a tüzelés, akinek a kertjébe 38 év kutyázás alatt még egyszer sem szöktek be, és aki egy ivaros kutyával is nyugodtan és az állatállomány szaporítása nélkül is tud élni.

Persze fontos az ivartalanítás, a mnehelyi kutyáknál, a beteg állatoknál, azoknál akik nem biztosak a védelemben, azoknál akiknek a kutyája nem bírja nyugodtan az ilyen időszakot, és mindenkinél aki tévhitben éll és szaporítani akarja a kutyáját aki nem tenyészállat. De előbb meg kell nézni, hogy kit nyírtok ki, mert szinte már jobbat piszkáljátok azokat akiknek ivaros kutyájuk van, mint azokat akik ide írnak, hogy mennyié' tudom eladni a tk. nélküli de nagyonszépegészségesokoskitűnő kutyámat... Tudom úgysem veszik figyelembe, és lenulláznak, de a kutyáim itthon boldogok a nagy kertben, sosem volt még kölykük, és tudják, ha csak felmerül, hogy valami problémájuk van, rögtön megyünk és megnézetjük.

2009. ápr. 11. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
41%

Köszönöm, hogy végre valaki kiállt mellettem. Tényleg az a rossz, hogy azoknak próbálják megmagyarázni az ivartalanítás fontosságát, akinek semmi szüksége nincsen rá. Tényleg annak kéne ezeket írni, aki a legalapvetőbb kutyanevelési kérdésekkel jön, szóval gőze nincs róla hogy kell a saját kutyájával bánni, hát az tényleg jobb ha ivartalaníttat. De ha valaki szépen kéri, hogy az ivartalanítást ne írják válasznak annak a kérését tiszteletben kell tartani.

Egyébként tüzelési időszakban sem válnak a kutyák "semmi nem érdekel" vadállatokká. Épp most voltam sétálni a tüzelő szukámmal. Egy kóbor kan egyből megérezte a szagát és elkezdett követni. Hátrafordultam, eréjesen rászóltam, hogy nem, és jeleztem ezt neki a jutatóujjammal is. Ennyibe tellett egy szocializálatlan kóborkutyát rávenni, hogy betartsa a 10 méteres tisztes távot.

2009. ápr. 11. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!