Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem állatkínzás egy kocsiból...

Nem állatkínzás egy kocsiból futtatni a kutyát?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=axLKzJK4P-k&feature=related

Ezt élvezi a kutya? Mert nekem úgy tűnik, kicsit szemétség, hogy a gazdi a kényelmes kocsiban ül, nyomja a gázt, szegény kutya meg fusson.


2011. aug. 9. 14:05
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem azért látod egy kutyán, ha elfáradt, és akkor megállsz. Nem mondanám állatkínzásnak, inkább lustaságbak. Mondjuk régebben úgy futtattam a kutyát, hogy kimentem lóval, aztán vágta közben a kutya is futott, és szerintem ugyanígy bringával is lehetne futtatni a kutyát. De azt nézni se szeretem, amikor nyáron a 40-50°C-os aszfalton szalad a kutya, de betonon és aszfalton amúgy sem tesz jót a kutyának a szaladgálás, sem a talpának, sem az ízületeinek.
2011. aug. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Mi futtattunk kocsi mellett kutyát, de csak földúton, és nem mentünk harmincnál többel. A kutya élvezte. (Nem egy kutyáról van szó, több kutyánk is futott a kocsi mellett, persze nem egyszerre.)
2011. aug. 9. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
25%
Az! Még hozzá nagy!
2011. aug. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
89%
Én úgy látom, a kutya nincs a kocsihoz kötve. Így nem tekintem állatkínzásnak, a kutya addig fut, amíg jól esik neki.
2011. aug. 9. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
Petrova, a kutya ilyen helyzetben attól fél, hogyha megáll otthagyja az autó. Láthatlan pórázzal nagyon is oda van kötve a gazdájához.
2011. aug. 9. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem sem gáz, mondjuk én nem hagynám ugy le, hogy azt higgye, ott akarom hagyni. Futhat mellettem is. Meg látni rajta, ha elfáradt, akkor leállunk, beszáll és kész. Mivel nem maratonfutót akarnék belőle faragni, fusson, amig birja és amig kívűnja. Nekünk amig volt kutyánk, és vittem sétálni, inkább az volt a gáz, hogy szegény kénytelen fékezni az erejét, mert nem birom mellette a tempót.. Akkor olyat is csináltam, hogy az utcánkban elengedtem a pórázról, hogy kiszaladgálja magát, vele futni nem bírtam volna, de hát az sem az igazi ugy.. Legjobb, amikor a gazdi leviszi a kutyit egy szép zöld területre (ami a mi városunkban egyre kevesebb van), és ott kirohangálhatja magát a kutya, meg a közös játék is fontos sztem.
2011. aug. 9. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
100%
Előző vagyok, hosszáteszem, hogy szerintem sem ideális igy futtatni, de állatkínzásnak sem nevezném.
2011. aug. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 xnorkax ***** válasza:
100%
Hát nem tudom... A vége felé, mikor lemaradt a kutya, akkor látszott rajta, mintha kétségbe esett volna, hogy most mi lesz, itt hagy? Ráadásul nem hiszem, hogy így meg mer állni szaglászni, vagy inni, hiszen félhet, hogy elmegy a gazdi. Nekem nem tetszik ez a módszer, de már sokszor láttam így futtatni kutyákat, akiknek nem lett bajuk tőle. De én nem vinném így soha, csak bicikli mellett vagy én mellettem szokott futni.
2011. aug. 9. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%

Eleinte én is állatkínzásnak és lustaságnak tartottam, ha valaki így sétáltatta a kutyáját, amíg nem láttam a szomszédék kutyáját közben. A kutya olyan örömmel és lelkesedéssel futott a kocsi előtt, mögött, mellett, hogy rendesen leesett az állam. Annyi energia és erő van abban a kutyában, sima sétával nem lehetne rendesen lefárasztani, így viszont teljesen boldog és nyugodt, ha kifuthatja magát.

Ezen fellelkesedve egyszer elvittük az én kutyámat(golden retriever, akkor olyan 3 év körül volt) is a másikkal együtt. Ő folyton lemaradt és látszott rajta, hogy küzd, kétségbe van esve, azonnal megálltunk és felvettük a kocsiba, amíg a másik önfeledten futott. Na vele azóta sem próbáltam ilyesmit.

Szóval ez attól függ, hogy a kutya milyen, mennyire élvezi ezt az egészet, ha óriási mozgásigényű és látszik rajta, hogy öröm neki, akkor semmi kivetnivalót nem találok benne.

2011. aug. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 orion80 válasza:
Nos akkor, vitát lezárandó jegyzem meg, hogy ha állatkínzás, ha nem, a KRESZ tiltja.
2011. aug. 31. 02:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!