Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Így hogyan folytassam a...

Így hogyan folytassam a szocializálását?

Figyelt kérdés

Nagyon félős a kutyám (10 hónapos) mert még egészen pici korában séta közben érte őt egy nagy trauma. Azóta persze jártunk vele oviba ahol már óriási haladást értünk el. Az első 2-3 alkalommal még a kutyaovi legbiztonságosabb kerítésén is kiszökött félelmében. Ha viszont nem szökött a sarokba lapított a legnagyobb fűben, hogy még véletlenül se vegye őt észre egy kutya se. Ott még hozzám se mert odajönni annyira félt a többi kutyától. Aztán persze egyre jobban feloldódott és már játszott is jó néhány kutyával. Az oktatók és a gazdik akik ott voltak nem hittek a szemüknek, hogy az én kutyám játszik és ugat. Persze még összerezzent ha egy nagyobb kutya akart vele játszani, de a kicsikkel már imádott lenni. Akkor azt mondták, hogy szerintük menjünk még egyszer oviba, hogy még jobban szocializálódjon. Az ovi szeptembertől fog kezdődni, és addig is kéne kutyák közé vinni, de elköltöztünk egy kis faluba ahol egy kutyás sincs. Sőt, néha még engem szólnak le, hogy minek KÍNZOM a kutyát azzal, hogy kiviszem sétálni.

Attól félek, hogy újra "elszokik" a kutyáktól mert már 1 hónapja sajnos csak a másik kutyámmal tud játszani.

Tényleg egy kutyás sincs errefelé, volt hogy egész nap kint sétáltunk hátha találkozunk valakivel. Kimentünk egy közeli rétre is, de ott csak gazdátlan agresszív kutyákkal találkoztunk.


Így hogyan folytassam a szocializálását? Valami ötlet? Vagy így nem lesz hátrányban az oviba érkezőkkel szemben?


2011. aug. 9. 14:45
 1/9 Futurare ***** válasza:
Ha magadhoz szoktatod, társként, vagy inkább gazdaként tekint rád, akkor ha mellet lesz nem fél majd a többi állattól, mert biztonságot adsz neki. Meg kell tanulnia bízni benned. Sok apport kell hozzá, és tanítás. A különböző rituális eseményeket, mint etetés szigorúan venni, hogy felnézzen rád. Ha nincs ott más kutya, akkor is meg lehet tanítani arra a sajátod, hogy leüljön a lábad mellé és hangtalanul figyeljen akkor is, ha a többi ugat rá.
2011. aug. 9. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Elég nehéz a helyzeted. Valóban az lenne a legjobb a kiskutyádnak, ha mehetne oviba, vagy tanfolyamra a többi kutyus társaságában. Nagyon messze költöztök? Semmilyen mód nincs rá, hogy visszamenj a suliba? Hol laktok?

Az első válaszolónak csak annyit, hogy kevered a szezont a fazonnal. A szocializációs problémát nem tanítással kezeljük.

2011. aug. 9. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Bocs, még az előzőhöz. Vannak olyan ovik ahol nyáron is tartanak foglalkozást. Az nem lenne megoldható, hogy ilyet keress?
2011. aug. 9. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

2 órára költöztem az ovitól. Mindenféleképpen újra fogjuk járni, de ugye addig is szeretném folytatni azt amit eddig elértünk. Budapesttől 20km-re lakok.

Köszönöm a válaszod:)

2011. aug. 9. 16:41
 5/9 A kérdező kommentje:

Sajnos errefelé csak ez az 1 kutyasuli van ami megközelíthető.

Arról nem tudsz véleményt mondani, hogy szerinted így visszafejlődik, vagy marad azon a szinten ahol most vagyok vele? Így ismét nehezebb lesz vele az ovi 1-2 alkalma?

2011. aug. 9. 16:47
 6/9 anonim ***** válasza:
Menj el másik suliba,az se baj ha gyenge,de azért jobb mint a semmi.Hát ennyi idő után kicsi az esély hogy újra nyers és szocializálatlan legyen,de a trauma miatt lehet.
2011. aug. 11. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is ilyen faluban élek a kutyáimmal. Én azt csináltam, hogy minden héten legalább kétszer bevittem a városba, ahol lehetősége volt más kutyákkal találkozni. És ha egyszer rájött a kutya, hogy nem kell félni a kutyáktól, nem hiszem, hogy nagyon vissza fejlődne.
2011. aug. 12. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Ha csak 20 km-re költöztél akkor, nincs olyan nagy baj. Biztosan lesz egy kis visszaesés a többi kuytával való kapcsolatában, de nem lesz drasztikus. Azért próbáld őt addig is sokat vinni, külön a másik kutyustól, esetleg bejönni vele a városba, az is jó kis ingerszoktatás. És semmiképpen ne hagyd abba az ovit, Népszigeti és az Őrmezei suliban van minden szombat és vasárnap egész nyáron ovi. Hozd el bátran, ha meg tudod oldani.

2011. aug. 12. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Valaki Renáta ***** válasza:
Lehet hogy jó lenne tudni miféle trauma érte?
2011. aug. 12. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!