Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet elérni hogy a...

Hogy lehet elérni hogy a kutyám tüzeljen?

Figyelt kérdés
Hogy lehet elérni hogy a kutyám tüzeljen?Csak azért kérdezem mert a szomszéd kutyája (már vannak is kiskutyái) is 1 éves lesz (enyém is).
2011. aug. 9. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
10%

ha eljött az idő akkor tüzelni fog ő, te ebbe nem tudsz beleszólni.

én azt javaslom, hogy az első tüzelésnél még ne csináltasd fel, de ahány tenyésztő annyi szokás

2011. aug. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

ez olyan mint a lányoknál nem tudod azt csinálni hogy megjöjjön max kiszámolni tudod hogy kb mikor jön meg...

az én kutyám tavasszal(április,május) és ősszel tüzel(szept vége ,október) nála mindig így van


az első tüzelést tényleg hagyd ki mert még fiatal hogy kölyköket hozzon a világra vagyis azzal nem is lenne próbléma de nem tudna velük mit kezdeni.. én ha csinálnám 2-3 éves korban pároztatnám fel..

2011. aug. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
szukák esetében a 3. tüzelés az amikor már lehetnek kiskutyái és a szomszédod egy idióta, mert a szukája nem fog normálisan kifejlődni, rosszat tesz a csípőjének megrövidíti az életét.
2011. aug. 9. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Egyáltalán minek kölyök? Fajtatiszta? Szűrések, előírt feltételek a fajtánál megvannak? Persze, ha megvolnának, akkor tudhatnád, hogy milyen kortól lehet egyáltalán fedeztetni egy kutyát.
2011. aug. 9. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Azt nem lehet elérni. Majd jön magától mikor itt van az ideje. az én kutyám tacskó 1 évesen tüzelt elősször. már 9 éves és csak egyszer fialt a 2 tüzelésnél mert nem hagytuk többször hanem bezártuk. Az enyém áprilisban és októberben tüzelt. Azt ajánlom hogy a tiédnek csak a 2. tüzelésnél legyenek kölykei, és ne hagyd hogy sorra szülje a kölyköket. A szomszédom kutyája ilyen minden tüzelés után fial. De szerencsére már bezárják tüzelési időszakban.
2011. aug. 9. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom 18 hónapos kort be kell töltenie a szukának és a kannak is :/
2011. aug. 9. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
igen, hivatalosan 18 hónaposan tenyészérett egy kutya..
2011. aug. 9. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 panettone ***** válasza:

Ügye ez csak vicc?

A szuka akkor kezd tüzelni ha annak eljött az ideje és sokkal okosabb lenne azon gondolkozni, hogy mikor ivartalanítassátok mint azon mikor fedztessétek.

Amúgy sem az a lényeg mikor tüzel hanem hogy szükség van-e még több gazdikeresőre. Ha a szukád tkves, szűrt, tenyészszemlén megfelelt és vannak eredményei, van kennelneved és tudod mivel jár egy alom felnevelése a kan kiválasztásától a kölykök eladásáig akkor érdemes a fedztetésen gondolkodni.

A kérdésedből ítélve még nagyon az út elején jársz, ami nem baj csak fogadd meg a nálad tapasztaltabbak tanácsát.

2011. aug. 9. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2011. aug. 11. 21:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!