Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Pénzhajhász állatorvos. Miért...

Pénzhajhász állatorvos. Miért nem fogja fel ha megkérem őt?

Figyelt kérdés

Egy nagyon kicsi faluban lakok ahol 1 rendelőben 2 orvos dolgozik. Az egyik csak a 3 évnél régebben a falunkban lakók állatait vizsgálja, a másik bárkiét, viszont nagyon pénzhajhász.

Én még csak fél éve élek itt, tehát a 2-hoz "kell" járnom.

Na most az a problémám, hogy már nem győzöm anyagilag a kutyám tartását miatta. Még kicsi, most kapja a kötelező oltásokat, de ennél az orvosnál nincs olyan, hogy csak azt adja be neki amiért mentünk.

Írok is pár példát:


1;Első oltásáért mentünk akkor beadta neki, plusz féregtelenítő (ezt még megkérdezte és kértem is), de még adott neki bolha irtót is pedig 2 nappal előtte lett neki adva megelőzés céljából. Tehát NEM volt bolhás, csak elővigyázatosságból lett adva neki. Ő ezt nem vette tudomásul és a végösszeg 15640ft volt. Hát én azt hittem, hogy lehidalok ott helyben. Mondtam neki, hogy nem kérek bolha irtót, de játszotta az alkalmi süketet.


2;Csak körömvágásra mentünk és, hogy megnézze a fogait. Na most direkt, kissé erőszakosan is, de hangsúlyoztam, hogy semmi mást nem kérek és nem hoztam több pénzt mint amennyi ennek az ára. Ő adott neki ismét féreghajtót, egy másik gyógyszert és még egy szurit is kapott. Nem mondta, hogy mit adott be neki és a gyógyszerről se mondott semmit pedig kérdeztem, hogy mi volt az. A végösszeg 10000ft volt.


3; Veszettség ellenire mentünk mondtam, hogy nem szeretnénk semmi mást. Azt mondta, hogy jó. Fogta magát és a veszettség ellenin kívül adott neki még 1 szurit, levágta újra a karmait, 2 gyógyszert kapott, féreghajtó, ismét bolha irtó és még vért is akart tőle venni. Itt elvettem őt a kezelő asztalról és kikértem magamnak, hogy ezt mégis, hogy gondolja. Ő ismét alkalmi süketet játszott majd mondta, hogy rossz gazda vagyok mert a kutyám nem etetem rendesen, mert kórosan sovány. Végösszeg 20500ft volt.


Egyszer kellett elmennünk egy féreghajtó tablettáért és szerencsére a másik orvos volt. Nagyon kedves és szimpatikus doki. Mindig kérdezte, hogy szeretném-e ha ezt és ezt megvizsgálná a kutyán és mindig mondta, hogy épp mit csinál. Amikor megkérdeztem, hogy szerinte vékony-e a kutya azt mondta, hogy korához képest megfelelően van táplálva és makk egészséges.


Egyébként egy csivaváról van szó, most 7 hónapos és 1,5kg. Holnap kéne menni vele ivartalanításra, de már előre félek, hogy mennyi lesz a végösszeg.

Az ivartalanítás mindennel együtt elméletileg 25000ft, de attól tartok, hogy a dupláját fogom fizetni annál a dokinál.


Hogyan érzékeltessem vele, hogy tényleg nem kérek mást és ez a kutyának sem jó?


2011. aug. 10. 02:05
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Szerintem vidd másik orvoshoz... Képzeld el, hogy ha valami esik a kutyának, és sürgősen kell valamit csinálni vele, ez az orvos lefogja sz*rni, mivel neki csak a pénz kell neki... Ismertem egy ilyen orvost, anyám 10 éves macskáját szószerint megölte.
2011. aug. 10. 03:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:

Én is gondoltam az orvos cserére, csak ezzel az a problémám, hogy a legközelebbi orvos is 1,5 órára van tőlünk. Amit pedig te is említettél, hogyha komolyabb baja lenne akkor nem hiszem, hogy kibírná az utat.

Persze a kisebb dolgokért megpróbálom őt máshoz vinni, de addig is kellene valami megoldás az ivartalanításra.

Köszönöm a válaszod:)

2011. aug. 10. 04:08
 3/15 anonim válasza:
77%
Jelentsd fel az orvost a hatosagnal. Es keress masik orvost. Ne hagyd magad hulyenek nezni.
2011. aug. 10. 04:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
77%

A férjem már rég belemászott volna ennek a képébe :=) hozzáteszem, végtelenül szelíd személység. Ne hagyd magad!

Ez a rendes orvos nem venné át a kuytádat? Ez csak egy megbeszélés a két doki között, hogy az egyik az ilyen korú kutyákat, a másik az olyanokat kezeli, ennyi erővel akár a szőrük színe alapján is szétoszthatták volna őket. A helyedben megkérdezném a rendes dokit, hogy hajlandó lenne-e a kuttyodat kezelni, műteni, stb. Az állatorvosoknál is szabad orvosválasztás van.

2011. aug. 10. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
90%

1. Ha előre megmondod, mit kérsz és azt is, hogy minden más tekintetében először kérdezzen, csak aztán cselekedjen és nem így tesz, nem vagy köteles kifizetni neki a tiszteletdíjat. Csak azt fizesd ki, amit kértél.

2. jelentsd fel a fogyasztóvédelemnél és az apehnál - főleg, ha nem kaptál számlát a kezelésről!!

3. egy kutya herélése nagyjából 7-8 ezer Ft, egy macskáé 5 körül, a te kutyád egy átlagos macska méretét se éri el és a herélés fő költsége az altatóanyag, ami neki annyira pici kell, hogy nem lehet nagy költség. A lovamat heréli 30 körül az állatorvos, kiszállással, mindennel....

2011. aug. 10. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%

Ezt írd le egy levélben a Megyei Állatorvosi Kamarának, kérdezd meg tőlük, hogy egyáltalán jogukban áll-e, hogy meghatározzák egy adott településen, ki melyik állatot fogadja, vagy e tekintetben korlátozzák a szabad orvos-választásodat?


Írd meg az esetet a legközelebbi település Közegészségügyi Intézetnek (valamikor KÖJÁL volt), és hangsúlyozd ki, hogy ettől kezdve nem vagy azzal tisztában, hogy a kutyusod az általad kért oltásokon kívül még miket kapott, tehát legközelebb, ha baj van, és ez az orvos nem elérhető, tehát másikhoz kell vinned, nem fogod tudni tájékoztatni azt az orvost, hogy korábban miket kapott. Kéred az eset kivizsgálását.

2011. aug. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
ilyet még nem is hallottam,hogy elviszed a kutyádat,de mivel még csak fél éve laksz ott,nem látja el...milyen orvos az ilyen...én hozzá se vinném az fix...mi az hogy nem választhatok,ez nem TB-re megy,fizetsz érte,akkor jogod van ahhoz menni akihez te szeretnél...
2011. aug. 10. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
Jézusom! Én biztos nem vinném ehhez a dokihoz a kutyámat! Jókat írtak az előttem szólók, csak egyetérteni tudok velük! Fogadd meg valamennyit, ne hagyd, hogy ez az "állatorvos" ilyet műveljen! Jelentsd fel ott ahol csak lehet! Beszélj a másik rendes dokival, hátha elvállalná a te kutyádat is. Ne hagyd annyiban a dolgot!
2011. aug. 10. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

"Beszélj a másik rendes dokival"


mióta rendes az az orvos,aki ahhoz köti,hogy ellátja-e a kedvencedet,hogy mióta laksz a faluban...nálam ez már nem rendes és nem normális kategória...

2011. aug. 10. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Erre egyszerűen nem találok szavakat, felháborító, amit ez az állatorvos művel. Én biztos nem fizettem volna ki azt, amit nem kértem és már a második ilyen esetnél, amikor látom, hogy nem ért a szóból elmentem volna egy másikhoz.

Nem hiszem, hogy ne lehetne megbeszélni a rendelő másik orvosával, hogy ő lássa el ezentúl a kutyát. Ez az állatorvos tényleg csak a pénzre hajt, irreálisan magas összegeket kért el. Ha komoly baja lenne a kutyádnak az se érdekelné, csak hogy minél több pénzt kicsikarjon belőled. Ne hagyd magad becsapni, válts állatorvost sürgősen!

2011. aug. 10. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!