Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szedjünk "le" kutyáról,...

Hogyan szedjünk "le" kutyáról, emberről egy másik támadó ebet?

Figyelt kérdés

Karóval, gáz-paprika-bors miegyéb spray-vel, csúzlival, uzzival miegyébbel nem járkál az ember.


Viszont tekintettel a mostanság előforduló egyre vadabb történésekre nagyon érdekelne, hogy feni kérdésben mit kell tenni?


Mert az ember ilyenkor elég nehezen tud összeszedetten gondolkodni és általában ösztönszerűen viselkedik, amivel lehet,hogy éppen nagyobb bajt csinál.


Nem az érdekel, hogy melyik kutya ilyen-olyan fajta, vagy neveletlen stb. hőzőngések.


Szakértők válaszát szeretném olvasni!


2011. aug. 10. 11:48
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
100%

a kérdés jó, viszont a válasz nem olyan egyszerű szerintem. gyakorlat kell hozzá. függ attól hogy mekkora a másik kutya, mire támad, mennyire van lefoglalva a támadással, te mekkora vagy, mennyire vagy ügyes, mennyire vagy erős, mert pl olyat is lehet akár hogy egyszerűen a kutya hátára ülsz, és a két karoddal megfogod a kutya nyakát, és úgy hozod arrébb (nagy testű kutyánál), de van ahol működne, van ahol nem.


az is lehet hogy az is használ ha rákiabálsz a kutyára, az is lehet hogy fogsz egy husángot és ráütsz kettőt a kutya seggére. aztán ebből persze az is kijöhet hogy a kutya mégmérgesebb lesz, és miután végzett a földön fekvővel, neked is nekedtámad.


tehát: gyakorlat kell hozzá.

viszont ritka, hogy a kutya emberre támadjon.


meg a megelőzés is fontos: ha kisgyerekünk van, akkor vigyázni kell rá, persze ez nehéz feladat, tökéletesen úgyse lehet rájuk vigyázni, meg mellette élni is hagyni kell őket :)

2011. aug. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
82%

Szia. Nem vagyok szakértő előre leszögezem, de két dolgot tudok írni tapasztalat alapján. 2x támadta meg a kutyámat ugyanaz a póráz nélküli roti. Az enyém pórázon, szájkosárral, esélye sem volt védekezni. Az első alkalommal, minimálisan de sérült, hiszen amíg a másik gazda próbálta leszedni a kutyámról az övét, addig én csak ráncigáltam az enyémet. A második alkalommal, amikor megláttam, hogy rohan felénk vicsorogva a kutya, azzal a lendülettel levettem róla a szájkosarat és elengedtem a pórázt, hogy legyen esélye megvédeni magát. Miután a pasi megfogta a kutyáját én is hajlandó voltam megfogni az enyémet. Még órákig lihegett és ijedt volt, de szerencsére egy karcolás sem esett rajta. Ez nyilván csak akkor működik, ha nem sokkal nagyobb a másik kutya.


A másik eset pedig amit közelről láttam, hogy az egyik szomszéd pici kutyájához rohant oda agresszíven egy póráz nélküli kutya, gazdi sehol. A csajszi annyit csinált, hogy üvöltött egy nagyot és ahogy odaért a kutya, egy erős talpassal megküldte a fejét. Azt élmény volt látni :) Az agresszor, közepes termetű kutya, másodpercekig nézett hülyén, hogy most mi történt, majd fogta magát, hátat fordított és elment :D

2011. aug. 10. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Egyszer az én kutyám is összeverekedett egy hasonló kaliberű kóbor döggel, fogtam és akkorát rúgtam a kutya oldalára hogy igen nagyot reccsent, elengedte az én kutyámat (őt már akkor vissza tudtam fogni) és onnantól kezdve nem is akart támadni, csak morgott meg vicsorgott, de egyre távolabbról.


Szerintem csak ilyeneket tudsz csinálni, esetleg ha találsz egy nagyobb követ hirtelen akkor azt hozzávágni(akár megelőzésként is, amikor már látod hogy közelít). Mondjuk akkor nem tudom mit csinálnék ha valami nagyobb kutyával verekedne össze az enyém, mondjuk egy bernáthegyivel vagy egy nápolyi masztiffal, szóval egy olyannal akit még én sem biztos hogy féken tudnék tartani...Az úgy már nehéz kérdés, de valamit mindenképpen megpróbálnék tenni (ütés, rúgás, torkát elkapni, hátára rámarkolni), csak nem nézem végig ahogy kikészíti a kutyusomat.

2011. aug. 10. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
A mi kutyánk embert még nem támadott meg, viszont kutyáknak szeret nekimenni. Csak annyit szoktunk mondani neki, hogy "gyere ide azonnal", és lemászik róla, jön hozzánk. Egyszer az én kutyámat támadták meg, akkor meg hirtelen zavaromban ráparancsoltam a másik kutyára, hogy "Ül!", és csodák csodájára engedelmes kutyus lett a fenevadból. :)
2011. aug. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem egy sima gázspré is hatásos lehet, bár írtad, hogy nem járkál azzal az ember. Miért ne? Én olyan környéken lakom, hogy mindig van nálam egy zsebgázspré ami nagyon praktikus, ráadásul könnyen marokra kapható, ha látod, hogy támad vagy közeledbe ér kutya/ember, mert azt azért könnyen ki lehet szúrni.

Egyébként az én francia bulldogomnak is nekiment már pár kutya, én úgy védekeztem ez ellen, hogy felvettem a kutyát és hátat fordítottam az agresszornak, míg a gazdája meg nem fogta. Nyilván nagyobb testű kutyánál ezt nem tudod megtenni, de célszerű ilyenkor a hátad mögé parancsolni a sajátod és határozott terpeszállásban szembefordulva a támadóval éles/határozott hangot (kinek mi megy) kiadni. A kezed a csípődön, vagy a fejével párhuzamosan előrenyújtva hogy ne tudjon belekapaszkodni és próbálj olyan szemkontaktust tartani, amiből a támadónak azt kell leszűrni, hogy te vagy a tökösebb.

De sajnos van, hogy ez sem tántorítja vissza a dühös ebet, na ekkor jöhet a gázspré a szájába vagy szemébe, vagy drasztikusabb esetben a rugdosás.

A lényeg, hogy soha ne kerülj "prédahelyzetbe", tehát ne fuss, ne feküdj le a földre, nem húzódj össze és igen, próbálj meg nem kétségbe esni, hanem határozottan, konokul fellépni.

2011. aug. 10. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:

tűzoltókészülékes vagyok :)


Nézd, ezt csak félig meddig gondoltam viccnek... az egyik ismerősöm kutyái egyszer összebalhéztak, ő meg úgy gondolta hogy a két kutya közé nyúl... hát meg is lett az eredmény: egy 15 cm hosszú 3 cm! mély seb keletkezett a karján, ja és azt ügye mindenki tudja, hogy ezt nem varrják össze a bal.seben????


Ezért írtam a tűzoltókészüléket... tudod azért sok múlik a környezettől is, hogy éppen hol történik ez. Ha otthon és éppen kéznél van egy lavór vödör víz, vagy egy medence víz és mellette van egy vödör vag éppen egy slag... akkor azzal... de lehet kapni hangspray-ket is.. tudod amivel a meccskere szoktak kimenni... na az ha nálad van akkor egyetlen egy kutya sem fog neked rontani, az biztos! És ha azt alkalmazod akkor a "kedves" kutyatulaj sem perelhet be, a vegyi anyagokkal ellentétben...

2011. aug. 10. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
előző, állati harapás okozta sebet soha nem varrnak össze, mi olyan meglepő ezen?
2011. aug. 10. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat, sok jó ötletet kaptam!


tűzoltókészülékes:)! ha már így rádragadt...

Ez a "hangizé" meglehetősen szimpatikus. elárulnád, hogy hol lehet hozzájutni? Meccsre nem járok:)

2011. aug. 10. 16:42
 19/19 anonim ***** válasza:

Erre nincs bevált recept sajnos. Igazából nagyjából csak azt lehet elmondani, hogy mit ne csinálj.


Ha két kutya van és két gazda, akkor még viszonylag tiszta a helyzet. Egyszerre megemelitek a két kutya két hátsó lábát, de nem rántjátok, nem húzzátok, csak kiemelitek. Sok kutya erre ereszt. ha nem ereszt, akkor meg kell várni míg fogást vált, és akkor rántani. Ha nem akarnak ereszteni, akkor nyakörv megfog és csavar, hogy kicsit befulladjon, és arra ereszt, eresztésnél rántás.


Ha emberre támad a kutya, az már nehezebb ügy, hisz szerintem aki nagyjából érti a kutyakommunikációt, arra nem támad a kutya, vagy ha mégis, akkor ott vagy a kutya nem okés, vagy az ember mégsem értette. Ott a gazdának kéne eljárnia.

Ha gazda nélkül van a kutya, akkor teljesen esetleges a dolgok kimenetele, mert ilyen esetben totál meg vannak zavarodva és kiszámíthatatlanok.


Tapasztalatból mondom viszont, hogy az ütögetés ilyen helyzetben tényleg csak ront a helyzeten. Valami nagyon váratlan és meglepő dolgot kell produkálni, pl. betörni egy üveget, összeütni két fazekat, odalocsolni slaggal, stb.

Semmiképp nem ajánlott közényúlni, a múltkor volt nekem is egy oktondi közényúlásom, hiányzik is egy körmöm. Ha egyedül vagy, akkor igazából tehetetlen vagy sajnos, mert ha az egyiket kiveszed a bunyóból, akkor folytatja a másik, stb.

2011. aug. 10. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!