Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen volt az első kutyátok?

Milyen volt az első kutyátok?

Figyelt kérdés

nekem most lett 1 éves a kutyám,és ahoz képest h első kutya egész szépen visszajön ha hívom.

eleinte nagyon nehéz volt minden rosszat csinált amit ellehet képzelni,de én közben olvastam rengeteget a kutyákról és egészenjól sikerűlt az első kutyu :DDD


nektek h sikerűlt?


2011. aug. 10. 14:06
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Nekem az első kutyám egy szuka Csendőr puli volt. Nagyon szerettem és melepően könnyen lehetett vele boldogulni. 15 évet élt.
2011. aug. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Egyetlen egy kutyám volt. Egy törpe uszkár.
2011. aug. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Egy husky volt :)
2011. aug. 10. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Keverék. Sosem volt gond a behívásával, pedig akkor még csak 12 éves voltam és csak én foglalkoztam azzal a kutyával. Azóta több is volt és azóta tanultam is ezt-azt. A behívás nem egy nagy kunszt ha az ember betart alapszabályokat... ám az emberek többsége ezeket rugalmasan kezeli és következetlenül.
2011. aug. 10. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Az uszkáros vagyok. Azt elfelejtettem, hogy kb. egy hétig volt meg. Feltűnt, hogy olcsó nagyon a kutya de nem tudtuk miért. Elhoztuk és pszichés baja volt. Vissza kellet vinnünk.
2011. aug. 10. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Egy németjuhász.

4évig volt velünk,utána elszökött,és nem jött vissza,napokig kerestük,de semmi:'(

2010.októberében szökött el:"(

2011. aug. 10. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Tacskó volt :) Én még nagyon kicsi voltam 10 éves, így nem én neveltem, csak játszottam vele, meg ilyenek. Nagyon okos, szófogadó kutya volt, de a hasát nagyon szerette, szóval ha leesett egy darab kaja, arra keresztet is vethettél. Egyszer anya egy fél kilós húst ejtett el, és csak a reflexeinek volt köszönhető, h megmenekült az ebédünk :D
2011. aug. 10. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

nekem husky-malamut.

imádtam, de gyors és ügyes volt, mint a husky, de jellemre mint a malamut. Igazából nem is ilyen kutyát akartam, de ilyet kaptam, mert ezt találtak anyámék elsőre ingyen... Az eleje nehezen indult, 11 éves csaj voltam. Kaptam egy csomó idióta tanácsot anyámtól (akinek szintén sosem volt kutyája), amit gyerekként megfogadtam. Sikerült is elszúrni a nevelést első körben. Itt anyám kitalálta, hogy kutyaidomár (persze, malamut mellé... gratulálok). A kutyaidomár csúfos kudarcot vallott, mert a kutya természetesen nem fogadta őt el.

Aztán végül kutyaiskolában sikeresen megneveltem (már amennyire egy felnőtt malamutot lehet) 2 éves korára egész szépen sikerült betanítani, de hát póráz nélkül séta meg ilyenek esélytelenek voltak. A vége sajnos nem happy end, mert aztán anyuék kitalálták, hogy költözünk, szóval el kellett ajándékoznom. Elég rosszul érintett, a mai napig nekem van lelkiismeret furdalásom, hogy magára hagytam szegény kutyut, miközben tudom, hogy a szüleimen múlt igazából. Lehet ismerős a sztori, már kérdést is írtam ki róla régebben. Meg elég gyakran írogatok ide a szánhúzós kérdésekre.

L/20

2011. aug. 10. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Az én első kutyám borzalmasan viselkedett, illetve agresszív is volt. Ha meg akartuk fürdetni, akkor egyszerűen megtámadott.Így anyáék elvitték otthonról a mamához, ott meg egy járókelő megmérgezte.
2011. aug. 10. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

az első, ami saját volt egy holland juhász, most 1,5 éves, soha semmi gond nem volt vele, csak mivel menhelyről hoztam, iszonyatosan sokat kellett "terápiáznom" a kis lelkét...

mára póráz nélkül, bringával sétáltatom és jön, mint egy kis angyal.:)


amúgy mindig voltak befogadott keverék kutyáink, mindig nagytestűek, amit már én is neveltem, az egy káj szuka volt, iszonyú jó kutya, csak másokkal volt vad...


most is van még egy káj kanom meg egy kopó keverékem.:)

2011. aug. 10. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!