Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász féléves kutyunak...

Németjuhász féléves kutyunak bőr vagy inkább textil hámot ajánlanátok? Azért nem akarok már nyakörvet mert nagyon húz sétáltatás közben és félek, hogy eltörik a gégéje . Sokszor igen fura hangot adott, utána pedig "köhögött".

Figyelt kérdés
2011. aug. 10. 17:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
a hazahúzásra: sétálj tovább a házatoknál, ha kell húzd, de ne csalogasd jutalommal,mert akkor azt fogja hinni, hogy az a jó, hogy húz, és csak akkor fordulj vissza a házatokhom amikor szépen megy, de ha utána húzna haza, fordulj másik irányba, utána húzod magad után, ha szépen megy, irány haza, de ha húz, akkor megint másik irány, ha felfogta és szépen megy haza, dicsért, és engedd el az udvaron jutalomként pl :D sok sikert!
2011. aug. 13. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddige válaszokat. Még nagyon nem volt kutyák közt, de akivel találkozik elég agresszíven áll hozzá (ugatja, kap felé stb.) Nos magam sem vagyok híve a fizikai fenyítésnek, úgyhogy nemhiszem , hogy kipróbálom. Ezzel az erővel a fulladással sem kelett volna foglalkoznom. A vezér dologban nem vagyok biztos :P. Az ételt akár a szájából is kivehetem, de pl. nagyon félt, nem enged a padlásra, ha elbújok rögtön keres, jön utánam mindenhová (még a legfinomabba falat mellől is elszalad), meg gyakran felugrik a kezemet harapdálja (amit még most sem tudom igazán mért teszi :P) Nem véresre vagy ilynek, csakhát azért karcol, mivel most bújtak ki a fogai és nem tudja még kontrolálni a dolgokat gondolom :P. Vannak akik erre azt mondják , hogy az ilynnen minek kutya, de ő az első saját kutyum : ). Régen volt a családban egy németjuhász, de őt a rendőrségtől százalákolták le, szóval ő tudta a dolgát. Gondolkoztunk kutyasuliban, de azt halottam, hogy azt csak 1 éves kortól lehet. Ez igaz ?
2011. aug. 13. 21:34
 13/19 anonim ***** válasza:
Menj iskolába vele. Már mehetsz most is. Minél hamarabb. Sokat fog NEKED segíteni. A kutyádnak is, persze. A kutya csak a szájával tudja kifejezni a kedvességét. Ha kontrollálni tudod a harapását, egészen finomra meg lehet tanítani. Olyan, mintha "bolhászna".
2011. aug. 13. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Szia!:) megint én, a biciklis - nyugis.:)


Ha mindentől így félt, valószínűleg nem érzi, hogy Te lennél a vezér, úgy érzi, nem lennél képes megvédeni magad, ezért a védelmedet a saját feladatának tekinti...

Légy kedves, nyugodt, de határozott, magabiztos.:)


Az nem valami jó, hogy már fél éves, és még nem nagyon találkozott más kutyákkal...

Valószínűleg félelmében kap oda...

Kutyasuliba már nyugodtan viheted, én 3 kutyával járok, az egyik most 5 hónapos:)

Ott majd az oktató elmondja, mit hogyan csinálj, nálunk csodákat tett!

Az egyik kutyámmal már ősz óta szenvedtem, mert állandóan kiszökött, vagyonokat költöttem a kerítésre, stb...


A 2. kutyasulis óra óta eszébe sem jut kimenni, tárva-nyitva is hagyhatom a kertkaput!!!:)



Szerintem próbálj ki egy jó kis kutyasulit, valószínűleg sokat fog használni!:)


Ja, és ilyen fiatal kutyánál felejtsd el a szöges nyakörvet meg minden egyéb baromságot...

De attól se félj, hogy köhög meg fura hangot ad ki, ha fájna neki, nem húzna...:)


+ az én kutyám amikor nekitámadt a suliban egy másiknak, a pórázon kellett lógatnom a levegőben - magyarul fojtogatni 3-5 másodpercig.

Semmi baja nem lett, viszont a 2. órán már támadni sem támadt...:)


Sok sikert!:)

2011. aug. 13. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Kedves 21:19-es!


Nem, nem vagyok kinológus, csak 5 kutya gazdája, akik, mint írtam nagyon különböző személyiségek, vannak olyanok akiket felnőtt kutyaként vettem magamhoz, egyiknél sem alkalmaztam szöges nyakörvet vagy ehhez hasonló módszereket és mindegyik kivétel nélkül nagyon okos kutya lett. Ezt úgy gondolom, hogy a fentebb leírt módszerekkel (testtartás, hangsúly, kisugárzás stb. )értem el. Igaza van a kérdezőnek, ennyi erővel hagyhatná, azt is , hogy köhögjön a kutya! Elhiszem, hogy a szöges nyakörvvel egyszeűbb lenne a gazdinak, és gyorsabban menne, de így is megy és szerintem ez az igazi kihívás! Hajrá kedves kérdező!

2011. aug. 14. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
ja és 21:19 azt ne gondold, hogy azért mert te ezt a módszet ismered és használod, attól még nem létezik más olyan ami legalább ilyen hatásos lenne, ha nem hatásosabb! Attól, hogy nem ezzel foglalkozom , még érthetek a kutyákhoz és a nevelésükhöz. Ne haragudj meg ezért (biztosan megfogsz) de a te tudományod nem olyan amit ne tudna bárki más is művelni, akár hobbi szinten, kedvtelésből.... Ennyit arról, hogy te jobban tudod...
2011. aug. 14. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
47%
Kedves utolsó! Ha nem tartod nehéznek akkor menj végezd el. Csak ennyit tudok mondani. Hajrá! És én nem azt mondtam, hogy csak az válhat be. Ha nem azt hogy nálam bevállt. Ennyi. Örülök hogy ilyen ügyes vagy hogy 5 kutyát fölneveltél. De nem kell azért túlzásokba esned...
2011. aug. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:

Úgy érzem nem estem túlzásba, egyáltalán nem mondtam, hogy nem nehéz, csak azt, hogy azért nem az egyetlen módszer, nem csak ez lehet jó, nem csaki te és a kollégáid értenek hozzá! És ne mondd azt senkire, hogy te jobban értesz hozzá mint ő, mert akkor nagy valószínűséggel ilyen lesz a válasz, amit el kell tudni viselni. Egyébként két diplomám van ami mellé nem szeretnék még egy "szakmát".

Részemről lezártnak tekintem ezt a "vitát", örülök, hogy beismerted, hogy nem volt 100%-ig igazad.


Végül, pedig had kérjek elnézét a kedves kérdezőtől, hiszen valószínüleg nem erre volt kíváncsi amikor feltette ezt a kérdést!

2011. aug. 14. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat : ). Végül vettünk egy hámot ... hát elég jó viselte : ). Bár még mikor feltettem elkezdte rágni xD, de kint nincs ilyen probléma :). Mondhatni ügyes volt ma :).


u.i.: Nos a vitával kapcsolatban, legalább volt egy kis olvasmány estére xD. Amúgy igen érdekes egy kivülállónak két különböző véleményen levő ember véleményét olvasni. : )

2011. aug. 14. 22:10
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!