Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kell 1 kis Staffordshir...

Hogyan kell 1 kis Staffordshire Terriert tanítani már kis korától, hogy támadjon emberekre, ha én arra uszítom?

Figyelt kérdés
Azt akarom, hogy veszélyes legyen idegen emberekre és ha kell, akkor megvédjen engem.
2011. aug. 11. 10:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
44%
Mi sem egyszerűbb. Ne engedd hogy idegenek simogassák. Így nem szokja meg hogy jajj idegen az jó azt nem kell bántani mert az megsimogat. Vagyis idgennek ne hagyd. Ha benne van a vérében az őrzés akkor semmi kond menni fog magától. Nekem vagy egy pulim és egy foxim ha akarnának se tudnának tőlük be jönni ha én nem megyek ki. Amúgy az is segíthet ha elviszed egy jó kutyaiskolába őrző-védő képzésre.
2011. aug. 11. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
Ja de azt azért tanítszd meg neki hogy mikor az úton pórázon van akkor nem szabad senkit sem ugatni sem támadni! A mieink tudják bent vadálatok de kint olyanok mit a kis angyal.
2011. aug. 11. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

elárulom h ha otthon ezzel játszol és nem suliba viszed ahol kontrollált keretek között megtanítják az őrzés védésre, nagyon hamar te börtönben, a kutyád pedig vagy agyonverve v elaltatva végzi.

ha emberre uszitod az bűncselekmény és minden esetben az emberi áldozat részére fognak itélni.

mit gondolsz mit fogsz csinálni ha kutyád egy arra hangosan rohangáló és ordítozó gyerket is ellenségnek vél, kirrántja a kezedből a pórázt és szétkapja a kölyköt?

ezzel nem szokás házilag játszani, főleg nem az emberrek uszitást.

2011. aug. 11. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy egy staffi csak úgy ok nélkül nem fog emberre támadni. Nagyon erős indok kell hozzá. Ugyanis őket direkt úgy szelektálták a tenyésztésben anno, hogy az emberre támadó kutyákat kivették a tenyésztésből. (a kutyaviadalok miatt, hogy szét tudják választani őket anélkül, hogy bármelyik embert megharapná). Ezáltal belőlök eléggé kiveszett ez az ösztön, inkább bújós puszigépek emberekkel, mint gyilkológépek...kutyákkal már más a helyzet...
2011. aug. 11. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
Nekem van két kutyám azok csak jeleznek de nem támadnak neked annyi miért nem elég??? Nembaj ha támad akkor arra a kutyára nagyon kell vigyázni hiogy ki e szökjön. Nekem egy pit bull keverék kutyám van nagyon tud ugatna de senkit sem bántana ugat de csóválja a farkát és még nem is próbált senkit se megharapni. Nekem elég az is ha jelez ha jön valaki!
2011. aug. 11. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:

ma 11:02


Ne akarjál már ki okosítani engem. Nem 12 éves gyerek vagyok. nem azt kérdeztem, hogy követnék-e el vele bűncselekményt, vagy sem. Azt kérdeztem, hogy hogyan lehet betanítani. Többi válaszolónak köszönöm!

2011. aug. 11. 11:09
 7/19 anonim ***** válasza:

Azt, hogy veszélyes legyen emberekre, felejtsd el. A mai törvények szerint ezzel a hozzáállással rövid lesz az élete melletted.

Ha betanított kutyát akarsz, keresel egy hozzáértő kiképzőt, akivel kicsi korától szépen felépítitek a kutyát egy minden szituban kezelhetőre.

Alap, hogy nincs simogatás senki idegennek, de nincs őrjöngés sem senkire. Közömbösnek kell lennie és csak a Te engedélyeddel tehet bármit.

Ehhez viszont megfelelő kutya is kell.

2011. aug. 11. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

talán egy kis hozzáértés kéne....

bakker iskola kell neki nem a gyakoriról pár jótanács..pff. te is csak egy luzer lehetsz aki vett egy komolyabb kutyát. de látszik h még annyit sem tudsz a staffokról h emberre nem megy, pont ez a lényege.

2011. aug. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:

Otthon, házilag jobb nem kísérletezni vele, főleg ha abszolút semmi tapasztalatod nincs ilyen kutyákkal, mert abból katasztrófa lesz. A kutya meg fog támadni minden idegent, nem csak azt, amelyikre "uszítod", mert nem fogod tudni kézben tartani. Gondolom nem szeretnéd, hogy az egyik családtagod, barátod vagy egy idegen kisgyerek lenne az áldozata.

Keress fel egy megbízható kutyaiskolát, ott végezz el egy engedelmességi tanfolyamot, mert anélkül óriási felelőtlenség őrző-védőzni, különben a kutya csak ész nélkül támadni fog, de nem fog rád hallgatni. Ha teljesen engedelmes a kutya, ha hívod első szavadra jön, tud láb mellett sétálni, le tudod tiltani bármiről, akkor el lehet kezdeni az őrző-védő képzését. Itt megtanítjátok a kutyát csak karra fogni, csak akkor üldözőbe venni a segédet, amikor te azt parancsolod és azonnal elengedni a kart, ha arra utasítást kap.

Egy kutyának nem szabad agresszívan viselkedni, nem attól lesz jó őrző-védő egy kutya, hanem, hogy minden helyzetben a gazda utasításait követi. Ha kisgyerekek húzgálják a fülét, azt is barátságosan kell fogadnia, nem hozhat önálló döntéseket, mindig a gazda parancsol.

Ha erre nincs pénzed, időd, vagy kedved, akkor inkább hanyagold, egy amstaff elég riasztó, nem fognak megtámadni az utcán, ha egy ilyen kutyával sétálsz, komoly veszélyhelyzetben meg valószínűleg megvédene.

2011. aug. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

Otthon te csak ne vadítsd a kutyádat!!! Így is rossz hírneve van a sok agyalágyult gazdák miatt..

Elviszed szépen suliba, engedelmességi , majd őrző-védő képzés.

Ott megtanítják a kutyát is téged is a helyes "védésre".

Ha te csak otthon házilag vadítod a kutyádat, és egyszer olyan helyzetbe kerültök , nem fogod tudni leszedni az emberről , kutyáról. Végsőkig mennek ..

Épp most esedékes, 2 amstaff megölt egy beagle-t. Valószínűleg elaltatják őket, a gazdi megússza 500.000-ft pénz büntetéssel,( bár én bedugnám a böribe szappant szedegetni , amiért harcoltatta szegény kutyákat). Tessék itt a helytelen "nevelés " következménye.

2011. aug. 11. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!