Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kis kutyámat most csípte...

A kis kutyámat most csípte meg egy darázs, lesz valami baja tőle? Mit csináljak? FONTOS!

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 14:55
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem semmi. Hol csípte meg? Ha orrán/száján/torkában, akkor ha bedagad, megfulladhat, de ha csak a testén, mancsán stb. az szerintem nem olyan nagy baj.
2011. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Szeretemacsokit ***** válasza:
100%

Ha a fullánk látható, távolítsd el.


A csípés helyét mossd le ecettel


Ha a jószágot a nyakon vagy a szájon érte a csípés, az megduzzadhat és légzési nehézségeket

okozhat. Ilyenkor sürgősen állatorvosi segítséget kell igénybe venni.


Más nincsen.

2011. aug. 11. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A darázs fullánkja szinte soha nem marad a sebben. A méhecskéé igen.
2011. aug. 11. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 Tündérpor ***** válasza:
100%
Szia! Először is, ne aggódj! Ha van otthon kalciumod, például tabletta formában, akkor abból egy keveset (nehogy az egészet!! csak egy negyednyit) morzsolj bele egy kevés (!) tejbe, hogy hatásos legyen. Picit kevergesd meg, és itasd meg vele! Ha van otthon kamillateád / filtered, akkor forró vízbe tegyél kamillát / filtert, főzd ki, hagyd, hogy langyosra ( ne forrón ) hűljön, és áztass bele néhány ruhafecnit, ezeket pedig vastagon tekerd a csípés helyére, vagy borogass vele. Esetleg tegyél jeget / fagyasztott élelmiszert egy ruhadarabba, hogy ne legyen olyan jéghideg, és azt tedd a csípésre, hogy ne dagadjon be. Ha még eszembe jut egyéb, akkor írok. Puszi! És ha lehet, dokihoz vidd el, nézesd meg!
2011. aug. 11. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
a kis tappancsát csípte meg,belelépet,néztem de nincs benne a fullánk...eddig még dagadást sem látok...köszönöm a segítségeket,amint látom hogy furcsán veszi a levegőt vagy furcsán viselkedik azonnal viszem a dokihoz!most kicsit pihizik,meg közben huncutkodik :) remélem nem lesz semmi baja,figyelek rá!
2011. aug. 11. 15:12
 6/11 anonim ***** válasza:
72%
Adjál neki kalciumot.
2011. aug. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Tündérpor ***** válasza:
100%

Szia!

Visszatérve a legutóbbi válaszodhoz, ne aggódj, nem lesz semmi gond. : ) Az én tacskómnak is ott csípte meg a darázs, és a kalciumos tej megoldotta a problémát. Hagyd pihenni, és most hanyagold a játék erőltetését! Biztos sajog / szúr neki a helye, úgyhogy ne is nyomogasd egy ideig. Puszillak

2011. aug. 11. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Engem is csípett meg darázs. Egy fél paradicsom a csípés helyén gyönyörűen elmulasztotta a duzzanatot és a fájdalmat.
2011. aug. 11. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Mikor az én kutyámnak a talppárnáját csípte meg egy darázs, akkor egy ideig még futkosott, aztán elég jól lesántult. Akkor nyomkodtam neki egy kicsit hogy hol fáj, és kinyomtam belőle egy kis gennyes cuccot, utána nem volt semmi gond egyre jobban terhelte és 10 perc múlva mintha semmi nem történt volna
2011. aug. 11. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
szerencsére nem lett semmi baja,kicsit sántikált pár óráig de aztán este már ugyan úgy rosszalkodott meg játszott mint mindig...köszönöm a segítségeket,aranyosak vagytok :)))
2011. aug. 12. 10:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!