Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyusgazdik, vélemény a...

Kutyusgazdik, vélemény a kiállításról?

Figyelt kérdés
mi a véleményetek a kiállításról? esetleg bővebben az MKSZ hobbi kategória? mik az előnyök, mi benne a jó, és ugyanúgy a rossz és a hátrányok?
2011. aug. 11. 15:41
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

ma 16:20

Sok örömet a 200 E Ft-os, 30 egyedes kutyádhoz. Végül is az ilyen létszámú fajtának amúgy sem nagy dolog a kiállítás, hiszen nincs konkurencia.

Mert Te nem szeretsz kiállítani, azért nem kell lerohanni azt, aki szereti azt a világot.

2011. aug. 11. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

Akkor miért gondolod hogy egy keverékkel, hobbi kutyával 1-en, 2-en egy ringben ez nagyobb élmény?

A fajtatiszta kutyások úgy is le fogják nézni ... és nem rosszindulatból mondom. Nagyon sok a snob a témában.

2011. aug. 11. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

*sznob


Én csak valahogy az próbálom megelőzni, hogy marha nagy csalódás legyen neki ez az egész.

2011. aug. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Ismerek sok "fajtatisztás" gazdát. Nem nézik le a hobbisokat. Ahogy az iskolánkon sem nézik le a kedvtelésből járókat a sportkutyások. Ez csupán emberi hozzáállás kérdése.

Komolyan rendes tőled, hogy meg akarod kímélni a kellemetlenségektől. Mert valóban előfordul ilyesmi. Viszont, lehet, szerencséje lesz és csupa jó élménnyel fog hazatérni.

Nem vagyok mai termés. Ismerem a kiállítások világát. Sőt.. a kutyás versenyek világát is. Az emberek elrontották ezt is, mint sok mást sajnos.

2011. aug. 11. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
44%
At lehet hogy pénz kidobás, de nem mindenkit érdekelnek a diskók meg a kocsmás bulik. Ott is elmegy annyi pénz....
2011. aug. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
Na, akkor egyezünk ki abban, hogy menj, próbáld ki .. aztán majd mesélj hogy érezted magad :D
2011. aug. 11. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
35%

Kedves Kérdező!


Nekem egy tk-s collie-m van. Természetesen egyszer elvittem CAC kiállításra. Noha megnyerte elsöprő fölénnyel a CAC címet, ennek ellenére nem éreztem magam jól a kiállításon. Kiábrándultam első alkalommal, ugyanis a birónak az én collie-m tetszett a legjobban, de a fajtagyőztes címet mégsem neki adta, hanem egy ismerős tenyésztő kutyájának. Gondolom, hogy miért, nem kell ragoznom ..... Azt mondta nekem a kutyámról, hogy pályafutása alatt még nem látott ilyen csodálatos, típusos, tökéletes kiállíású, kiváló kondiban lévő skót juhászt, de ennek ellenére azért nem az én kutyám kapta meg a HFGY-t, mert egy másik tenyésztő aki kiállította a kutyáját, nagyon jó ismerőse, és nem akarta megsérteni. Mondtam neki, hogy akkor semmiértelme a kiállításoknak, ha igazságtalanság az egész. Azt mondta erre, hogy ez van sajnos... Mindezt a ringen kívül mondta, amikor odajött hozzám bocsánatot kérni, hogy nem az én kutyámnak adta a HFGY-t. Szóval ez volt az első meg az utolsó kiállítás amin részt vettem.

Minden kiállításon a kiállító személyét nézik, és nem a kutya küllemét, típusosságát!!!! Sajnos. Ezt jó ha megjegyzitek. Ahhoz, hogy a kutyád nyerjen, közelt sem elég az, hogy ő legyen a legjobb, kell a kemény protekció!!!

Ja meg nem beszélve a rivalizálásokról. Nagyon sok bunkó kiállító, tenyésztő van. Egy oda is jött hozzám, azt mondta, hogy nehogy azt higyjem, hogy labdába rúghatok, aztán továbbment. Ennyi. Meg azok a veszekedések tenyésztő és tenyésztő között... Na hát azok aztán megadják az alapzajt... Még ki se száltam a parkolóban a kocsiból de már két kiállító ott összeveszett a kutyák küllemén...

2011. aug. 11. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 A kérdező kommentje:
köszi a normális válaszokat!:D van egy-két ismerősöm, aki rendszeresen jár kiállításokra a kutyájával/kátyáival és nekem egyikőjük sem mondott olyat, hogy valami probléma lenne az emberekkel:)
2011. aug. 11. 17:17
 19/24 anonim ***** válasza:

én is 12 éve járok és egy-két bunkót leszámítva még soha senkivel nem volt gondom... bunkók meg mindenhol vannak

Az, hogy van protekció az tény de jó kutya így is úgyis nyerni fog...a rossz meg legyen bárkinek a kezében igazán jó eredményeket soha nem fog elérni.. Én még kis nullaként első kutyámmal 1 év alatt szarrá nyertem a magyar mezőnyt pedig nem egy bíró és híres tenyésztő hozta az én kutyám ellen az övét. Előfordult nem kaptuk meg a fajtagyőztest és kapta meg a bíró csókos ismerőse de nem is azért megyünk.. csak olyan bíróhoz érdemes nevezni akinek érdekel a véleménye a kutyámról és olyan még nemvolt, hogy CAC címért megverettek volna egy rosszabb kutyával.. Kiállításra nem a BOB címért megy az ember hanem azért, hogy a bíró elmondja a véleményét a kutyáról..

(persze hobby kategóriában nem hiszem, hogy ilyen problémák lennének)

2011. aug. 11. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

Szerencsés fajtája van az ismerőseidnek. Tudod, a komoly kiállításokon ma arról szól az egész, hogy csak és kizárólag nyerni lehet, csak úgy érdemes elmenni rá. A tenyésztők harcként érik meg lassan a kiállítást és egy első helyezésért előfordul, hogy nemtelen módon megtesznek mindent.

Ha valaki második lesz, már kész van teljesen.

Legyen szerencséd és találkozz kedves, kutyát szerető emberekkel. Ha nem a Te kutyádat hozzák ki elsőnek, akkor se búsuljál.Ha pedig megtetszik a légkör, menj csak máskor is. Általában az MKSZ kiállításokat a "nagyok" semmire nézik. Most nem részletezem , miért. Viszont így oda belőlük kevés megy kiállítani. Így szerencsére kevésbé paprikás a hangulat. remélem, nem is fog elromlani. Sok sikert Neked!

2011. aug. 11. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!