Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Visszaadnátok a kutyátokat a...

Visszaadnátok a kutyátokat a tenyésztőnek, ha kiderülne, hogy beteg?

Figyelt kérdés
2011. aug. 11. 18:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem...
2011. aug. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Aki társnak veszi a kutyát, kétlem, hogy visszaadná. Ilyesmit általában azok közül tesznek, akik tenyészteni, kiállítani, sportolni akarnak magas szinten a kutyával.
2011. aug. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
13%
En visszadanam mert ott jo helyen lenne gondoznak amig tudjak es ha meggyogyulna visszaadnak neked:D
2011. aug. 11. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Elvinném orvoshoz és meggyógyíttatnám. Sosem tudnám tárgyként kezelni, mintha egy vasalót vinnék vissza a boltba mert nem működik.
2011. aug. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Szilvii, Te vagy nagyon naiv vagy, vagy csak poénból írtad ugye?
2011. aug. 11. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
70%
én max akkor vinném vissza ha 2-3 hónapon belűl kiderűlne hogy olyan beteg ami örökletes tehát semmi képen sem az én hibámból vagy ilyesmi lett beteg mert megveszem drágán és utána még rahedli pénzt költsek rá és lehet hogy élete végéig gyógyszeres kezelsé kell neki ami nem olcsó..de ha már több hónapot vagy 1 évet vagy több évet velem lenne természetesen nem vinném vissza...amúgy attól is függ hogy milyen beteg mert ha nem súlyos akkor soha nem vinném vissza...viszont ha nagyon beteg akkor megfordulna a fejembe ,bár magamat ismerve még ekkor se vinném vissza..tényleg attól függ milyen súlyos a betegség..
2011. aug. 11. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

Tenyésztőtől vettem, tehát írtatok szerződést, amiben benne van, hogy ha a kutyus olyan betegséggel rendelkezik, amit még a tenyészetben kapott el, vagy a szülőktől származik, akkor a tenyésztőnek köteles állnia az orvosi díjakat.

Ennyi. Meg kell kérdezni az orvost, hogy ez onnan származtatható-e, ha igen, kötelesek neked kifizetni az ellátást, ha nem onnan van, akkor te rontottál el valamit.

2011. aug. 11. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
15%
Én visszavinném. Egészséges kiskutyáért fizetek egy rakat pénzt, és azért, hogy nevelgessem, lehessenek közös programok stb. Nem azért, hogy folyamatosan egyen az ideg, és orvoshoz rohangáljak.
2011. aug. 11. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 panettone ***** válasza:
100%

Azért a válaszolók némelyike elgondolkodhatna rajta hogy mit csinál a tenyésztő egy beteg kutyával :-(

Én nem vinném vissza anyámék se adtak volna az államnak ha kiderül hogy beteg vagyok- na jó ez sarkított példa de sztem a tenyésztők egy beteg kutyát nem képesek ellátni a gyógyítatását finanszírozni így gondolom marad az altatás.

Úgy lennék vele hogy ha már az alomból pont őt váálasztottam akkor amííg az egészsége engedi gondját viselem ha pedig már nem akkor méltó módon elengedem.

De a garanciát érvényesíteném és utánna járnék a többi kölyök az alomból egészséges-e. És megkérdőjelezném a szülők szűréseit...bár ehhez konkrét példára lenne szükség nem pedig így általában...

2011. aug. 11. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!


Ez csak egy elméleti kérdés volt, nincs kölyökkutyám.

2011. aug. 11. 20:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!