Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Költözött már valaki kutyával?...

Költözött már valaki kutyával? Hogy bírják?

Figyelt kérdés

Csak mert én szeretnék kutyát tartani, anyumék azért nem engedik, mert mostanában viszonylag gyakran költözünk. (Kertes házból kertes házba...szóval nem panel) Van tapasztalatotok erre irányulóan? Meg tudom őket győzni? Vagy igazuk van? :( Egy kutya számára, ha a gazdájával együtt történik a dolog, akkor is megrázó?

A szakirodalomban nem találtam erre utaló dolgokat.


2011. aug. 11. 18:23
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Dehogy megrázó. Sosem értettem ezt a kifogást. Oké, vannak kutyák, akik nehezebben bírják az utazást, kocsikázást, de ha belföldön maradtok, ez pár óránál úgysem több.


Amúgy meg az számít neki, hogy a gazdája mellett legyen, hogy kapjon enni, inni és törődjenek vele. Mindegy, hogy hol van. Pár nap és megszokja az új helyet.

2011. aug. 11. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Óh, köszi... :)
2011. aug. 11. 18:28
 3/13 anonim ***** válasza:
ez akkor lenne gáz ha kertesből panelba mennétek mert mondjuk vesztek egy nagytestű kutyust és utána panelban már nem érezné olyan jól magát bár sok sétával ez is megoldható de mivel kertesből kertesbe költöztök így nem lenne probléma..
2011. aug. 11. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
No, ilyenek még jöhetnek. :)))
2011. aug. 11. 18:30
 5/13 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy probléma lenne. Lehet kicsit nehezen bírná a kocsikázgatást.( bár ez kutyusfüggő mert láttam már olyan kutyát aki kint lógatta a fejét, de olyat is aki a gazdi ölébe kuporgott mert megvolt ijedve:))

De egyébként tényleg az a lényeg,hogy veled legyen, és meglegyen mindene, még az is lehet, hogy olyan kutyus lesz aki imád kocsikázni, és akkor tényleg nincs gond!

Remélem sikerül meggyőznöd a szüleidet!:)

2011. aug. 11. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
A kiskutyák nem bírják az utazást. A 400 km utazás alatt összehányta az unokatesómék kocsiját.
2011. aug. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 panettone ***** válasza:

:-) most a költözködés a kifogás aztán majd a suli aztán hideg lesz aztán ....

Keress egy menhelyet a közeletekben és menj ki, pár hétvége után be fogják adni a kulcsot ha látják hogy tiszteletben tartod amit mondanak /és szigrúan ne vigyél haza kutyát!/ de mivel mégsem tudsz kutya nélkül élni ezért inkább "feládozod" a szabadidődet erre.

És közben lehet rájössz tényleg nem neked való a kutya és boldog leszel anélkül vagy ők látják be hogy mindenre képes vagy egy kutyáért ...

2011. aug. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

utolsó:


10 éve egy kutyára vágyom! Vagy 5 könyvet első betűtől utolsóig átrágtam a témában, neveket eszelek ki... :)

Már megígérték, hogy lehet csak azt nem mondják , hogy MIKOR. "Majd..." Ócska trükk... :(

2011. aug. 11. 19:59
 9/13 anonim ***** válasza:
Eddig ötszöt költöztünk a kutyámmal három év alatt, ebből egyszer 1600 km-t. Semmi kifogása nem volt ellene.
2011. aug. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 panettone ***** válasza:

:-) kutyára vágyni, olvasni róluk és neveket kitalálni mindet lehet a fotelből is....ezzel még engem se győznél meg...marad az hogy fel emeled a feneked és elmész kutyás helyekre ( menhely, kiállítás, örökbefogadónapo) és megmutatod hogy komolyan gondolod.

A kutyázás amúgy baromi fárasztó és teljesen felborítja az ember életét, lehet a szüleid is azt látják hogy álomvilágban élsz és ez a kifogásuk nem pedig a költözés és egyebek?

2011. aug. 12. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!