Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá őket? És hogy...

Hogy vegyem rá őket? És hogy szoktassam le?

Figyelt kérdés

12 éves vagyok és van egy 8-9 hónapos, kan, Német juhászkutyám. 5 hónaposan elkezdtem sétáltatni, aztán lett egy kis szünet mert tönkre ment a póráz. Mindig úgy vittem sétálni, hogy barátnőm vagy valaki más is jött. De most nem igazán ér rá senki, és kedvük sincs. A szüleim pedig nem engedik, hogy egyedül vigyem. Megértem, hogy aggódnak, örülök is neki. De azzal őrületbe kergetnek, mikor mondják, hogy csak azt a kutyát kell vinni sétálni ami ki van kötve stb... Nekünk jó nagy az udvarunk, és egész nap szabadon van, szóval nem kellene naponta 3x, de még is! A gond pedig az, hogy sétálunk, és az egész utca a kutyaugatástól zeng. Mikey pedig menne neki a nála még erősebb kutyáknak is, a szüleim pedig attól félnek, hogy kihúz a kocsi elé stb... De pár napja bebizonyítottam nekik, hogy nem bír elhúzni. Pórázon volt, szaladt volna a macska után, de vissza bírtam tartani. Mellesleg szépen sétál, mellettem halad ha éppen nem érünk egy olyan helyre ahol a kerítésen belül ugatnak rá a kutyák. Ezt a viselkedést ki fogja nőni?


A válaszokat előre is köszönöm!

Főleg az érdekelne, hogy szoktassam le erről a viselkedésről. =)


2011. aug. 12. 23:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Mármint melyiket? hogy oda akarjon menni azokhoz a kutyákhoz akik ugatnak a kerítésen? Magától nem, de lenevelni le tudod róla
2011. aug. 12. 23:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
12 évesen neked nem való kutya nem tudsz róla gondoskodni és nem tudod megnevelni következesen nagy lesz, ti hibátokból teljesen elvadul és beadjátok menhelyre . hajrá, a viselkedésről akkor tudnád leszoktatni ha nagyobb lennél és megtudnád nevelni de mivel kicsi 12 éves vagy igy esélytelen, szüleidet se értem minek vettek neked ekkora kutyát , tönkre ment a póráz és 3 honapig nem vettetek újat .
2011. aug. 13. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 Szabó Krisztike válasza:

Jajj de rossz indulatú valaki... A barátomnak 10éves korába 1 rottweiler kutyája volt,szóval szerintem felesleges szidni a másikat. Az,hogy a kutya néha rángat téged azért lehet,mert kí

váncsi esetleg megérzett valami különleges illatot.Arról viszont leszoktathatod,hogy minden kutyát meg ugasson és neki menjen nagyobb testű kutyáknak.Erre a célra tökéletes ha elviszitek kutya suliba.

2011. aug. 13. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Ez kedves xD nem mondtam, hogy 3 hónapig nem vettünk neki újat, csak éppen sétálni nem nagyon vittem, mivel egyedül nem mehetek, és nagyon senki nem jönne el velem. Egyik kutyabarát ismerősöm tanácsa, hogy erről a viselkedésről egy idő után leszokik, most még fiatal, fitogtatja az erejét, feszegeti a határokat. Mellesleg szerintem nem elvadult, éppen jól nevelt. Sok trükköt betanítottam neki, köztük, hogy csak a táljából és parancsszóra egyen. Mivel kamasz természetesen makacs, de türelmes vagyok vele.^^ Hisz ez a legfontosabb, a türelem. A többi rossz szokásáról már nagyjából leszoktattam, már csak ez idegesít...
2011. aug. 14. 22:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!