Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért kapar éjjel a kutyám?

Miért kapar éjjel a kutyám?

Figyelt kérdés
Tacskó kutyám van és beengedem az ágyba is és állandóan kaparja a lepedőt ,hogy kényelmes legyen neki,de sosem jó ha feszes a lepedőt kapar,ha gyűrött akkor is kapar, akár 20 percig is aztán lefekszik.De mit akar, mire jó neki ez?És rendszeresen megcsinálja minden éjjel.
2011. aug. 13. 00:10
 1/5 anonim ***** válasza:
nem vagyok benne biztos, de talán valami nagyon ősi ösztön lehet. Nekem vizsláim vannak, ők pl. mielőtt lefekszenek, felugranak a fekhelyükre és mennek két három kört és csak utána fekszenek le és akkor alszanak is. Ennek utána néztem és valahol azt olvastam, hogy ez is valami nagyon régi ösztön és valószínű még a farkasokról maradt rájuk, vagy a még nem ennyire háziasított vad kutyákról, akik a nagy fűben csinálták ezt, letaposták maguknak a terepet az alváshoz. Egy fotelban ennek nem sok értelme van, mégis minden este csinálják :) lehet nálatok is valami ilyesmi van
2011. aug. 13. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ösztönből, régen a vackukat így készítették elő alvásra..van még olyan, hogy lefekvés előtt körbe fordul párszor, az is hasonló, csak akkor a magas füvet úgy tudták letaposni, és kis vackot készíteni.
2011. aug. 13. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az én kiskutyám is ezt csinálja. Bár ő nem jöhet föl az ágyra, de a saját fekhelyét naponta többször is berendezi. Igazítgatja, nyomogatja, kaparja, legalább 5-10 perc, mire tökéletesíti a fekhelyet és csak aztán fekszik le aludni. :-)
2011. aug. 13. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Nekem is csinált ilyet a kutyám.:) Annyira édes volt, amikor kapart, kapart, lihegett közbe, és utána meg lefeküdt és fél perc múlva már aludt is..:D Édespofák^^
2011. aug. 13. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én kutyám is ilyen, terrier:)

Igaz ő nem az ágyamon, hanem a nappaliban az egyik pléden szokott vackolni. De 5 perc után megunom, rászólok, akkor abbahagyja, és lefekszik:)

2011. aug. 13. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!