Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek? A kutyám széttépi...

Mit tegyek? A kutyám széttépi a macskákat!

Figyelt kérdés
A kutyám vadászkutya, pontosabban német vizsla, és szétszedi az összes szomszéd macskát. Lehet tenni valamit ennek érdekében?? ja, meg a békákat is állandóan bekapja és ezért habzik a szája. Hogy lehet erről leszoktatni? Menhelyes kutya, kiherélt nem tudom hogy ez fontos információ-e? És persze bántani nem akarom. Olyanok írjanak akik tényleg tudnak segíteni.
2011. aug. 13. 13:56
 1/8 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem elkéne kényeztetni :D
2011. aug. 13. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
25%

Kösd meg például -.-"


Én a szomszédok helyében akiknek széttépték a macskáikat én már mentem volna át hozzád szépen figyelmeztetni, hogy csinálj valamit a kutyáddal vagy bajok lesznek... Te hogy örülnék, ha a szomszédból egy nagy kutya átjárna hozzátok és megölné a kutyádat vagy akármi állatodat?!

2011. aug. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
nem, nem, félreértetted a macskák járnak át. É a kutyának van egy elbarikádozott kenel kert.. csak azt szeretném hogy ha átmászkálnak a pimasz macskák ne pusztítsa el.. és eléggé el van kényeztetve a drága... 1 éve van nálunk és sokat hízott is :)
2011. aug. 13. 14:10
 4/8 anonim válasza:
100%

Az én Beagle-m mégcsak fél éves,mégis terrorizál minden állatot.

Ez ösztönös,nem igazán lehet leszoktatni,bántani meg nem ajánlatos,mert nem fog bízni benned,illetve félni fog.

Én megismertettem az enyémmel egy kiscicát,a kezembe vettem a macskát és hagytam,hogy megszagolgassa.A gazdája kezéből nem szabadna kivennie,bántania.

Simogattam a cicát,hogy lássa,őt is ugyanúgy szeretem,mint a kis vadászt és közben nyugtatásképp mondogattam,hogy ,,nem szabad bántani a cicát" stb.

Azóta rögződött neki,nem öli meg őket,csak elkergeti vagy játszik velük.

Szerintem ez a módszer beválhat,vagy pedig piríts rá kicsit,ha meglátod,hogy épp gyilkolászik!

Remélem segítettem :)

2011. aug. 13. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Amennyiben a szomszéd cinyó jön át hozzátok, úgy így járt.

Inkább macskapárti vagyok, a saját 4 macskánk is imádom, de a szomszéd kandúr iránt már nem táplálok valami meleg érzelmeket, mikor fél méterig mindent összefröcsköl a teraszon, és felzabálja a kaját. Ezért van kutyánk.


Ha a kutyád kiszökhet, úgy ezt kell orvosolni. Nem egyszerű, nekem is volt olyan kutyám, amelyiknek a 20 m magas vasbeton kerítés 5 m-es alappal is kevés lett volna, hogy ne szökjön meg. Kifigyelitek, hogy hol megy ki, megcsináljátok, és két napig nem megy sehová.


Mikor a kutya "érdeklődik" a macskák iránt, akkor meg kell fegyelmezni, közölni hogy fujj, illetve séta alkalmával úgy elmenni a macska mellett, mintha ott se lenne. Idővel megtanulja, hogy nem kell vele foglalkozni, tereptárgy.


De a saját területére tévedt macskának vége van, ezt nem tudod kinevelni.

A mi macskáink biztonságban vannak, az anya a falkavezér, de ha idegen állat betéved, annak meszeltek. Kivéve a sünöket. :)

2011. aug. 13. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. És a békák ellen tudtok mondani valamit?
2011. aug. 13. 14:20
 7/8 anonim válasza:

14:11-es vagyok :)

Szintén eszi az enyém is a békákat.Ez nekem se tetszik,mert a mérgeiket kiengedik a békák,ezzel védekeznek.

Annyit tudok javasolni,hogy ha látod hogy épp békázik,csapj egy kicsikét az orrára.Elég értelmes kutyák ezek,szerintem megérti,hogy nem szabad :)

2011. aug. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem nem tudsz semmit tenni ellene. A mi kutyáink a saját macskánkat nem bántják, tökjól elvannak vele, viszont a szomszéd macskáira vadásznak.

És tulajdonképpen miért ne? Védik a területüket, nem tartoznak a szomszéd macskái a falkához. Imádom a macskákat de minden reggel úgy kelek, hogy attól félek, találok az udvarban egy kibelezett macskát. Eddig megúsztuk, vigyázzanak a macskák magukra.

2011. aug. 13. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!