Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tanítsam meg a kutyámat...

Benykém kérdése:

Hogyan tanítsam meg a kutyámat hemperegni?

Figyelt kérdés
A kutyám Beagle mindent tud de nem tudom hogyan tanítsam meg neki ezt az 1 dolgot.
2011. aug. 15. 10:28
 1/10 anonim ***** válasza:
Mi nem tanítottuk a kutyánkat hemperegni, ettől függetlenül igen profin műveli.
2011. aug. 15. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Ezen már Én is filóztam, engem is érdekelne a dolog...


Én valahogy úgy képzeltem el, hogy kell hozzá egy harmadik ember is, aki hempereg, hogy mintául szolgáljon a kutyának. Az egyik ember parancsolja a másiknak a hempergést, az megcsinálja és kap "jutalomfalatot". Aztán, felváltva a kutyával is...ha nem csinálja meg, Ő nem kapja meg a jutalmat, aztán így tovább felváltva... :D


Én így képzeltem el, lehet nagy hülyeség...azért, most már Én is kíváncsi vagyok, valaki mondja el, hogyan kell. :)

2011. aug. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
én úgy csináltam, hogy először lefektettem, majd eldöntöttem, hogy az oldalán feküdjön. ezután a játékát a feje közelébe tettem, hogy lássa, de ne érje el. utánafordult, először a fejével, majd még távolabb tettem, míg végül átfordult a hátán. ezután simi, és megkapta a játékot
2011. aug. 15. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
köszi mindenkinek.
2011. aug. 15. 11:02
 5/10 anonim ***** válasza:

második X"D jót röhögtem X))


Hát én úgy csináltam, hogy elősször megtanítottam neki a döglött kutya parancsot, vagyis hogy "lelövöm" a kezemmel és ő eldől és mozdulatlanul fekszik az oldalán. ezt az én kutyám máér nagyon jól tudja, akár 2 percig is mozdulatlanul fekszik. na szóval "lelövöm" aztán mondom hogy nyugi és odalépek hozzá, át lépek oldalról a teste fölött. ő követni akar a szemével és átfordul, mondom hogy hempereg és kész is :)Aztán ha már így jól tudja akkor elhagyom a "lelövést" és csak azt mondom "hempereg" Meglepően gyorsan megtanulta.


Aztán lehet még úgy is, hogy simán lefekteted és "elcsavarod az orrát jutalomfalattal. (nekem így az istenért nem bírta felfogni a kutya, de lehet, hogy másnál bejön)

2011. aug. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
le kell fektetni, aztán kicsit megvakargatni a hasát :) (az enyém imádja :DD ) aztán kicsit guritsd el és mondd:: GURUL. ha nemmegy, próbáld meg mindennap. ha pedig néhány probálkozás után megcsinálja, nagyon dicsérd meg!!! :DD az enyém már profi :)
2011. aug. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
hogyan lehet megtanítani a LELŐNIt ? :DD nagyon érdekelne :D
2011. aug. 15. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Az én beagleöm úgy tanulta meg, hogy lefektettem, és a feje mellett a háta felé vittem a jutalomfalatot. Ahogy követte a fejével, az oldalára dőlt, aztán tovább a hátára és a másik oldalára. Őt például nem lehetett átfordítani, mert akkor rögtön felpattant.
2011. aug. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Hello!

Én a neten láttam ezt.

Lefekteted,ha azt akarod,hogy jobbra hemperegjen,akkor balra tedd,a feje mellé a jutifalatot.Utána vidd a bal lapockája felé a falatot.Ő követi a fejével,te tovább viszed,hogy a gerincére forduljon.Utána egyre tovább viszed mondod neki,hogy hempereg,és segítesz neki,hogy könyebben megforduljon.Utána megy a fali.Kb ennyi.

Remélem tudtam segíteni!

2011. aug. 18. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
az én uszimnak próbűlom megtanítani, de az istenért sem akar átfordulni, még segítséggel sem !!! folyamatosan feláll, küzd ! ennek mi lehet az oka ? gondolkodtunk hogy fáj neki, de hát semmi ne történt vele, ami miatt fájhatna
2014. ápr. 26. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!