Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kennelbe tartjátok a kutyátoka...

Kennelbe tartjátok a kutyátokat? De miért?

Figyelt kérdés

Ez a kérdés azoknak szól, akik kennelbe tartják, és sajnos sokan vannak ilyenek. Miért hiszitek hogy az jó neki? Ha csak 1-2 órát van kennelbe, már az is szörnyű neki. Mozgásra, játékra , simogatásra,SZERETETRE van szüksége, nem csak 30 percre, hanem egész nap!!!!!!!!

Milyen elgondolásból dugjátok a kennelbe azt a szerencsétlent?


2011. aug. 15. 23:21
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

A kutyáim (két nagytestű, 35kg fölötti kutya) ha szigorúan veszük kennelben van, bár ez inkább külön udvarnak mondható mint kennelnek. Kb 50m2-es területük van. (Ugyebár tartanak az emberek ekkora, vagy még kisebb lakásban is kutyát...)

És hogy miért?

- Mert innen szemmel tudják tartani (jeleznek ha jön valaki) az utcai kerítést, de nem tudnak a közelébe menni. Sajnos amíg nem voltak kennelben szinte naponta előfordult hogy az iskolából hazafeléjövő hülyegyerekek ingerelték a kutyákat, volt, hogy bottal csapkodták őket a kerítésen keresztűl...

- A saját kertjükben ott és akkora gödröket ásnak ahol csak akarnak, de ha a nagy udvaron vannak nincs ásás, se piszkítás. Így nekünk is van szép kertünk, nekik is barlangszerű hűsölőgödrük.

- Pár hét múlva hozzánk költözik a nagymamám, aki már elég öreg, nehézkesen mozog és fél a kutyáktól - és emiatt az egyik kutyám is tőle. Soha nem kockáztatnám meg, hogy esetleg félelemből, vagy egy mozdulatát félreértelmezve megharapja.

- A kutyák nem egész nap vannak bezárva, ha valaki kint dolgozik, vagy pihen a kertben (és ez nagyon gyakori, hétvégén szinte egész nap kint van valaki) akkor ki vannak engedve.

- És az hogy kennelben vannak nem jelenti hogy nem kapnák meg ugyanúgy a mozgást, játékot, simogatást, SZERETETET.

2011. aug. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%
Azért, mert ha valaki dolgozik vele, vagy versenyre készül, muszáj a kutyának kennelbe lennie, hogy amikor kiveszik, kicsattanó energiája legyen és szívesen gyakoroljon, versenyezzen a kutya, és ne kényszerből!
2011. aug. 16. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%

Csak még egy gondolat:

Az mennyivel jobb ha az egész kert a kutyáé? (De tisztázzuk előbb hogy a pici, mondjuk 2x2-es kennelben tartást én sem szeretem, hiszen egy ekkora területen majdhogynem "meg sem tud fordulni a kutya".) De mennyivel jobb ha az egész udvar a kutyáé, de a gazda ugyanúgy bent van a házban, dolgozik? A kutya akkor sem fogja lemozgatni magát. Ez ugyanolyan mint amit te gondolsz a kennelben tartásról.

Vagy mennyivel jobb amikor a kutya egész nap a lakásban ül? Ottvan a gazda mellette, oké, de az mennyivel jobb hogy ülnek egymás mellett mert a gazdi tv-t néz, internetezik stb, a kutya meg ugyanúgy alszik mintha a kertben lenne. Megkapja a napi 2 óra sétáját és ennyi....

Azt kéne elismerni hogy tök mindegy hogy kint vagy bent, vagy kennelben tartják a kutyát HA a gazda minőségileg foglalkozik vele. Ez alatt azt értem hogy nem csak leviszi egy körre a panelból, hogy pisiljen és ezzel már ki is van pipálva a séta, vagy egész nap simogatja és ezzel megnyugszik a lelkiismerete mert ő "megadja a szeretetet" a kutyájának.... Hanem a kutya habitusának és fajtájának megfelelően foglalkozik vele. Nekem retrieverem és egy német juhász keverékem van. Mi nemcsak a városi aszfaltot koptatjuk a kutyáimmal, hanem járunk biciglizni, nyomkövetni, úszni, egész napos hegyi túrákat teszünk stb hasznosan töltjük az időnket. Nem gondolom, hogy a kutyáimnak olyan rossz lenne, hogy a fennmaradó időt egy biztonságos kennelben, pihenéssel töltik.

2011. aug. 16. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
Én is kennelben tarom a 2 kutyám. nekik is szinte egy külön kis udvark van. Minden nap sétálunk kint a mezőn futunk biciklizunk úszni visszük őket stb.... én teljesen egyet értek azzal aki előttem írt!
2011. aug. 16. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
77%
Én a "vegyestartás" hive vagyok, kennel is, udvar is, és bejöhetnek a házba. Viszont hányok azoktól a gazdáktól, akik egész nap a kutyájuk fenekében lógnak, lesik minden kivánságát, szó szerint ők vannak a kutyáért. A kutyának is szüksége van intim szférára, és tanulja meg, hogy amikor a kennelben van, akkor az a dolga, hogy pihenjen. Ettől még nagyon nagyon boldog élete lehet. Nekem 6 van itthon, és 6 kennel, darabja 30 nm. Ez azért nem olyan szar. Mind a 6 kutya naponta le van futtatva, heti 3 tréning, este közös döglés a tévé előtt. Ugyhogy az a kérdés, ki, hogyan értelmezi a kennelben tartást.
2011. aug. 16. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
Mi csak estére szoktuk "bezárni" a kennelbe,de csak azért h el ne lopják,amugy egész nap szabadon van,és egész nap szinte vele vagyunk :D már megpróbálták 1X ellopni és innen üzenem h meg na próbálja még egyszer,mert annak oan vége lesz h nemh az én kutyámat,hanem semmit se fog látni a rácson kívűl...ha értitek mire gondolok :P
2011. aug. 30. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
utol wok:de a kennel nem akkora,h meg se tud fordulni :L
2011. aug. 30. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:

Még régen nagyszüleimnél volt egy hatalmas nagy kutya, Cézárnak hívták :) imádtuk, még együtt játszottunk.

Egy napon rátámadt nagymamára mikor ételt vitt neki, korházba került ,mert olyan sérülést szenvedett el.

Az esez után, egy elkerített helyen tartották, sose engedték ki onnan. Sajnáltam a kutyát,mert biztos nagyon szomorú volt ott, de gyerekként nem szólhattam bele a felnőttek dolgába. Ha visszamennék az időbe,biztos keresnék valami másabb megoldást.

Vidéken,falukban a legtöbb ember nem családtagként kezeli akutyákat,hanem mint valami haszonállat. Nem játszanak velük, csak a házőrzés céljából vannak ott,és olyat is hallottam,ha megunják egyszerűen agyonlövik őket és hoznak oda egy másik ebet.

Nem lehet az ilyen emberekre hatni sajnos. Sose fog megváltozni a véleményük. Nem is fogják megérteni,más eber hogy tudja családtagként kezelni őket.

ÉS a nevelési szokásuk is eltér, megverik a kutyát ha rosszat tesz,pofont adnak neki,míg más kutyaiskolába járatja őket .

2016. jan. 13. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!