Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ezek a Beagle-k...

Szerintetek ezek a Beagle-k fajtiszták? (kép lent)

Figyelt kérdés
[link]
2011. aug. 16. 11:55
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
Mondjuk a törzskönyv csak akkor kerül sokkal többe, ha a tenyésztő nem jegyeztetett be kennelt a MEOE-nél. Amúgy a törzskönyv kutyánként kb. 6000 forintba kerül, tehát nem sokkal drágább. Én sem vennék amúgy törzskönyv nélküli kutyát.
2011. aug. 16. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 A kérdező kommentje:
Utolsó elötti köszi. De buta vagy mert nem FAJTISZTA hanem FAJTATISZTA ezt ha visszaolvasol eg "nagyon kedves" válaszoló elmagyarázta. Ugyhogy fatális hibát követtél el XD :D
2011. aug. 16. 13:22
 23/25 anonim ***** válasza:

Szívesen.Jajj bocsánat..:DD

Amúgy köszönöm a sok lepontozást...;)))..bizonyára ti mindent tudtok...-.-"

2011. aug. 17. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
Szia. Én az expresszen keresztül vettem egy fajtiszta Beagle-t. igaz törzskönyv nem járt hozzá. A kiskutya 3 nap múlva meghalt. Felboncoltattam és azt mondta az állatorvos hogy öröklött betegsége volt. Tehát semmiféle képpen ne vegyél törzskönyv és az ősök ismerete nélkül kiskutyát. Nagyon sajnáltam szegényt mert nagyon ilyen kutyát akartam. Most gyűjtök és csak törzskönyves, és leinformálható kiskutyát akarok venni.
2011. aug. 18. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező!

Tudom, hogy ez egy régi kérdés, de ahogy végig olvastam a sok kommentet muszáj nekem is "beleszólnom". Sok évvel ezelőtt kinéztem magamnak egy kutyafajtát. A neve Cavalier King Charles Spaniel. Ez egy társasági kutya, jó természetű, egyenlőre M.o.-n még nem túl gyakori, de ha beütöd az expressz.hu-n biztos sok találatot kapsz. Persze nekem is az elsődleges dolog az volt, hogy ne legen túl drága. Hiszen mitől kerül olyan sokba egy kutyakölyök? Beírtam a Google-ba : Eladó Cavalier olcsón. Rögtön kiadott egy oldalt, ahol kölykök voltak eladóak. 50 000 foritért kínálták a kölyköket. Nekem még annyi pénzem sem volt. Ez volt májusban. Júniusban megint felhavtam őket, megvan a pénz mikor lesz legközelebb kiskutya? Augusztusban. A "tenyésztő" évente 2x pároztatta mindig ugyanazzal a kannal 2 szukáját. Nem tudom mesélték e már neked, vagy láttad e már, mennyire megterhelő egy szukának a vemhességi időszak, az ellés, a kölyök felnevelése. ÉVENTE 2X. Én többek között így különböztetem meg a tenyésztőt a szaporítótól. A tenyésztőnél ugyanis egy szuka EGÉSZ ÉLETE során maximum 2x-3x ellik. Ez még nem túl megterhelő a szervezetének. Nem úgy, mint az évente 2x-i ellés. Gondolj bele, mennyire kimerült lehet az anyakutya.. Nos csak ezt szerettem volna elmondani neked. Ezek után nem vettem attól a szaporítótól kiskutyát. Megtanultam türelmesnek lenni ( ami a kiskutyához ugye nagy erény) és keményen dolgoztam, amíg összegyűjtöttem a pénzt és attól a számomra megfelelő tenyésztőtől vásároltam Hobby célra fajtatiszta kiskutyát, aki minden információval ellátott a kölyökkel és szüleivel kapcsolatban és megfelelően leszűrette a szülőket a fajta előfordulő betegségeire. Mert, ha a szaporító is mindent megtenne a kölykökért, nem lenne belőle haszna, annyit költene rájuk ( egy szűrés pl. min. 20 e forint= 5 kölyök esetén ez mennyi?)

Nem rovom föl egyik tenyésztőnek sem, hogy mennyiért adja a kiskutyát. Hidd el megéri tenyésztőtől vásárolni! Ezek mellett pedig hasonlítsd össze Expresszes Beagle-k képét egy tenyésztő honlapjával, ami tele van információkkal.

Csak ennyit akartam mondani ( bocsi, hogy hosszúra sikeredett, remélem majd valaki elolvassa az írásomat, és megérti azt amiről írtam) :)

2012. febr. 8. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!