Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért a kutya az ember legjobb...

Miért a kutya az ember legjobb barátja? Mit szeretnek sokan benne?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 14:36
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
58%

Fogdd már föl, te szerencsétlen, hogy a kutya alapvetően nem veszélyes az emberre. Idióta. Sokkal nagyobb veszélynek vagy kitéve ha kimész az utcára vagy kocsiba ülsz, h meghalsz vagy megsérülsz, mint ha elmegy melletted egy kutya.... omg.

De ezek után kívánom neked h valaha egy óriási kutya segítségére legyen szükséged és ne kapd meg!!


A kutya azért az ember legjobb barátja, mert mellette áll, segíti őt, és teszi mindezt alázattal, tisztelettel és feltétlen odaadással és szeretettel - mérettől függetlenül.... Ha ezt nem látod, akkor sajnállak, mert az érzelmi intelligenciád nem lehet túl magas...sok jó dologról maradsz le miatta. És nézzed csak a moslék horror hiradókat, és higgyél el mindent szó szerint ahogy ott elhangzik. Vigyázz, mert nemrég egy póni ölt meg egy embert....nehogy egy lónak is a közelébe menj, mert meghalsz!!

2011. aug. 17. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
18%

"alapvetôen nem veszélyes az emberre"

ÁÁ dehogy...

Jó nem mind1 ik, de ha utcán elmegy melletted, nem árt óvatosnak lenni!!!

És te meg ne akard itt megjátszani magad, hogy te vagy a nagy "lélekguru"!

(Utolsó)

2014. jún. 25. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Te kedves 22. válaszoló jó lenne ha te felfognád, hogy egy kutya nem veszélyes, nem egy vadállat, mert ragadozó állat ezért már meg van bélyegezve. Látott már bárki olyat, hogy egy kölyök kutya rátámadt egy emberre? NEM! Mert a kölyök kutyákat még nem cseszte el az ember, még nem verte őket, nem éheztette, nem kötötte láncra, nem rugdosta és nem tépte meg. Tehát a kölyök kutya még nem tekint veszélyforrásként az emberre, ezért nem is bántja. Persze ha rálépek a kutya farkára jó, hogy helyrerak, de akkor sem ő a hibás hanem én, mert én voltam olyan pancser, hogy ráléptem a farkára. És most komolyan, ha elmegy melletted egy kutya nem árt óvatosnak lenni. Ezt ugye nem gondoltad komolyan. Nem kell azzal az utcán elsétáló kutyával semmit csinálni, nem kell hadonászni felé, de nem kell elkezdeni dögönyözni sem. Hagyni kell had menjen el. Halál komolyan azt akarjátok beadni mindenkinek, hogy ha látunk az utcán egy kutyát szarjunk be és ugorjunk fel egy fára. Normális, egészséges (mind testileg, mind szellemileg) kutya nem fog csak úgy a semmiért nekirontani egy embernek. Honnan tudjátok, hogy a híradóban szereplő kutya támadások mögött álló kutyák miken mentek keresztül? Hát nem simin meg kényeztetésen azt elhihetitek. És ha kedves kérdező is tanult volna legalább egy ici-pici etológiát akkor tudná, hogy a kutyák nem veszélyese. Jaj mert megkergetett egy kutya ezért félnem kell tőlük, ez olyan mintha leesnék a lóról és onnantól nem mennék a lovak közelébe. Azt meg külön hozzátenném az olyan embereknek , mint a kérdező (én csak a nagy kutyáktól félek) , hogy többször támad emberre egy csivava, vagy yorkie (az ilyen napóleon komplexusos kutyák), mint egy husky vagy más nagy testű kutya. Nekünk a faluban sok tacskó van és azok fele egy idióta, szocializálatlan és agresszív kutya, de az is a gazda hibája, mert nem szocializálta kellő képen. És azoktól a tacskóktól még én is félek (pedig kicsik és én nagy kutyarajongó vagyok) . De nem kezdek el nyivákolni, hogy jaaaaj ezek ki tudnak jönni és megharapnak, hanem oda megyek a gazdához és megmondom neki, hogy kezdjen valamit a kutyáival, mert ez nem állapot. Attól, hogy vannak ember által elrontott kutyák még ugyanúgy szeretem a kutyákat. Ja és igen, sokszor a kis kutyák veszélyesebbek, mint a nagyok, mert a kistermetű kutyák gazdái sokszor azt hiszik, hogy "úgyis kicsi, nem kell vele foglalkozni, ha agresszív lesz se fog tudni nagy kárt tenni egy emberben) . Ja és nem egy kutya nem csak a gazdájával kedves. Az én kutyám pl. mindenkit szívesen fogad, sőt az idegenekkel még kedvesebben bánik, mint velem pedig már 6 éve van nálam.

És zárásnak:

Már kutatásokkal bebizonyított, hogy azok lesznek felnőtt korukban szellemileg egészséges felnőttek akik sokat voltak gyermek korukban állatok közelében és sokszor kötöttek barátságot kutyákkal/lovakkal/ vagy bármilyen állattal. Mert az ilyen gyerekek megtanulják, hogy mi a felelősség, hogy a szabadban jobb, mint a házban, hogy minden élet fontos és , hogy más is érez fájdalmat. Tisztelni fognak mindent ami él, értékelik majd a természet szépségét és még rengeteg minden. Mert pl. egy olyan gyerek akinek semmilyen állata nem volt, hogyan tanulja meg a felelősséget?

2016. aug. 7. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!