Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért a kutya az ember legjobb...

Miért a kutya az ember legjobb barátja? Mit szeretnek sokan benne?

Figyelt kérdés
2011. aug. 16. 14:36
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok a 14.50-nek szólt, nem az utolsónak.
2011. aug. 16. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
100%

A kérdező kommentje:

Csak mert sok helyen hallani a hírekben,hogy a kutyák széttépték,megölték az embert.Meg még sok hasonló dolog...Kiskoromban engem is kergetett már meg kutya,ami kiszaggatta a nadrágomat.Pedig semmit sem csináltam vele,egyszerűen rámtámadt.


Kis koromban engem is majdnem megmarcangolt a szomszéd kutyája, de Ő is csak a területét védte, én meg gyerekként a kerítésen másztam át(legközelebb óvatosabb voltam és nem csináltam ilyet nem is hibáztattam a kutyát) de attól én még szerettem a kutyákat és eszembe sem jutott, ezért minden kutyára megorroljak, legfeljebb óvatosabb lettem. Minden kutya egy önálló személyiség. Hogy lehetne egy rossz tapasztalat vagy hírek után általánosítani?! Ez olyan, mintha a kékfényt ( ez egy magyar műsor volt, bűnesetekről szólt, régen a MTV1-en )néznéd és utána már nem szeretnéd a barátaidat, vagy a testvéreidet stb..


Mondjuk más amikor pitbullos és egyéb kutya támadásokról hallok, na akkor felszökik a pulzusom, de akkor is a gazdák tehetnek arról. Volt ilyen, hogy egy malamut tépett szét egy pár hónapos csecsemőt. Itt seem a kutya volt a hibás. Én akármennyire is szeretem a kutyámat, sosem hagynám egyedül a kis gyerekemmel (Nekem is volt malamutom) Egy tündéri nagy mackó, ha megijesztettem akkor csuklott:) Volt hogy a macska megkergette, mert védte a kis kölykeit, Ő meg fülét farkát behúzva menekült előle. Nagyon muris volt:) De a gyerekeket sosem hagytuk vele őrizetlenül, csak akkor játszhattak, ha én is ott voltam, vagy valaki felnőtt! Akkor erő volt benne, hogy engem is számtalanszor játékból fel lökött, Anyukámnak egyszer eltört ez miatt a csuklója, mert sétáltak és a jégen elesett, mert úgy elhúzta.


Szóval sosem a kutya a hibás. Hanem a gondatlan emberek(!)


(A 15:14-es vagyok)

2011. aug. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

Csak mert sok helyen hallani a hírekben,hogy a kutyák széttépték,megölték az embert.Meg még sok hasonló dolog...Kiskoromban engem is kergetett már meg kutya,ami kiszaggatta a nadrágomat.Pedig semmit sem csináltam vele,egyszerűen rámtámadt."


Az előbb kihagytam a macskakörmöt*

2011. aug. 16. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 A kérdező kommentje:
De engem nem a terület miatt kergetett meg a kutya.Nem másztam be senkinek sem az udvarára.Ez az iskolaudvaron történt.
2011. aug. 16. 16:14
 15/23 anonim ***** válasza:
9%

Komolyan...te ez alapján ítéled meg a kutyafajt?? Nem vall túl nagy intelligenjiára.


Ha eltemetne egy lavina, remélem egy kutya sem találna meg...

Ha megvakulnál, remélem akkor is hasonlóan vélekednél, és nem kapnál kutyát aki a szemed és a társad lehetne...


...és még lehetne sorolni a hétköznapibb kutya-hőstetteket.

2011. aug. 16. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
92%

semmit sem tudsz a kutya előéletéről. lehet h kóbor volt, bizalommal ment oda ,korábban esetleg az iskolás gyerekekhez azok pedig megrugdosták, megdobálták lés rossz beidegződés neki.

a másik pedig a félelem. jobban félt tőled mint te tőle, rájött ha vicsorog akkor elijesztő az ijesztő dolgokat.

2 kutyám van, gyerek koromban harapott meg a szomszéd kutyája, kergetett meg falun mikor bicikliztem. soha nem érintett meg különösebben.

amugy ha nézel hiradót többször hallani, h a depressziós apa kinyirta a feleséget, anst, két gyereket, vagy a multkori h a pasit elásták élve a haverjai pár 10ezer ft-ért, vagy a norvgég ámokfutó 76 halálos áldozattal. persze hallani megvadult kutyákról is de elhanyagolható az emberi brutalitás mellett. MINDEn esetben e,beri mulasztás történik amikor vaéaki meghal kutyatámadás során és a legrosszabb h soha nem a hibás gazda hal meg hanem egy arrajáró néni, szomszéd gyereke. ez nem igazságos, de a legkevésbé a kutya tehet arról h az élettere egy 2m es lánc volt, kevés kaja, és verték majd a következő incidensnél "KIROBBANT" kutya.

a másik h szeretem az állatokat, jól érzem magamat a kutyáimmal. párommal visszük őket kirándulni, minden nap mozgunk miattuk mert menni kell sátálni, ha rohadt egy napom van is mindig annyira örülnek ha hazamegyek.

tegnap összekaptunk a párommal, külön szobában aludtunk, az egyik kutya vele maradt, a másik meg átjött hozzám.:-).

jópofák, szórakoztatnak, szeretem h van ez a felelősség a vállamon, sok munka van velük meg sok pénz, de nekem megéri. nehéz értelmesen elmondani, mert nekem igényem egy kutya közelsége. Nem gáz ha másnak nem. a tacskóm sokra nem jó, de a kopó elég jó testőr, hamár a praktikus oldalát is keressük.

2011. aug. 16. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
91%
Naná, hogy így van. Mindig örül nekem, önzetlenül szeret, szót fogad, mindenhova kísér, jó érzés vele lenni, nevetek rajta rengeteget mellette nincs unalom, igazi társ aki soha nem fog lecserélni.
2011. aug. 16. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

"...és még lehetne sorolni a hétköznapibb kutya-hőstetteket."


És azt is lehetne sorolni,hogy a kutyák szlttépték az embert,kisgyereket,kisbabát stb...


De nekem semmi bajom sincsen a kutyákkal.Én csak azt kérdeztem,hogy miért nevezik az ember legjobb barátjának,amikor szinte mindenkire veszélyesek,csak a gazdájukra nem.

2011. aug. 17. 13:50
 19/23 A kérdező kommentje:
Én is szeretem az állatokat és a kistestű kutyákat is szeretem,csak azokat a nagytestű kutyákat nem,akik veszélyt jelentenek rám,ha végigmegyek egy utcán.
2011. aug. 17. 13:57
 20/23 A kérdező kommentje:
A nagybátyám vett magának egy kutyát és valahogy már én is kezdem megszeretni a kutyákat.:)
2011. aug. 17. 14:03
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!