Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy másfél éves németjuhász...

Egy másfél éves németjuhász kutyát hányszor vigyek sétálni?

Figyelt kérdés
Azt mondják a szüleim,hogy naponta kétszer,de nem panelba lakunk :S nekem kicsit sok hogy minden nap elvitetik velem a kutyát ráadásul jön a suli,és nem akarok a kutya miatt 5 kor kelni...normális ez,hogy naponta kétszer? Sose kakil vagy pisil ha kiviszem,inkább itthon végzi a dolgát...
2011. aug. 16. 22:32
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:
nem ez volt a kérdés lényege,azért mondtam így ,hogy érezzétek a különbségeket-.-
2011. aug. 16. 23:06
 12/25 anonim ***** válasza:
Napi két óra elég lesz neki. Inkább tanítgasd jutalomfalattal az alap parancsszavakra, esetleg egy kutyaiskolát is felkereshettek, ha úgy érzed nem tudod kifogástalanul irányítani a kutyust.
2011. aug. 17. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
Azt írtad,hogy 6 órát kell sétáltassad.Na,ha csak annyit túloztál,mint a kutyád súlyánál,akkor pont jó.Mert akkor kb. 2 és fél órát kell vigyed,mivel egy NJ 35 kg körül van.És ennyi séta kell,igaza van a szüleidnek.
2011. aug. 17. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 A kérdező kommentje:
az időnél nem túloztam...
2011. aug. 17. 09:45
 15/25 anonim ***** válasza:

Próbálj meg a szüleiddel kompromisszumot kötni. A reggeli séta el is maradhat, hiszen udvaron él a kutyád. Cserébe pedig napközben , mikor hazaérsz, játssz vele egy kicsit keresős játékot az udvaron. Aztán késő délután menj vele egy nagyobb sétára, ahol valami szabad téren akár labdát dobálhatsz neki, szabadon szaladgálhat egy kicsit, mert az más, mint a megszokott udvari mozgás.

A gond nélküli séták és a behívás pedig nevelés kérdése.

Sok kérdésre van válasz ezen az oldalon ebből a témából.

2011. aug. 17. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
a szüleid egyszerűen azt akarják, hogy érezd a kutya súlyát, ha már kinyígtad. jogosan.
2011. aug. 17. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:

Ha nagy nyűg neked a kutyával való hosszú séta nem kellett volna ilyen fajtát választani. Választottál volna olyan fajtát ami napi fél óra séta, vagy 5 perc kertbeli rohangászás után "kipukkan". Sokan azt hiszik egy kutya lemozogja magát a kertben és valóban le is mozogja ha labdázol vele stb. De a kutya magától sosem fog neked az udvaron (főleg nyáron) annyit mozogni amennyi egyébként kell neki.

Nekem Zornig kennelből van NJ kanom de még egyszer sem éreztem azt hogy nyűg a vele való foglalkozás vagy túl sok a séta. Te beleestél abba amibe már nagyon sokan hogy jaj kutya kell aztán meg megunod egy idő után és a kutya már csak úgy van "valamiért".

Egyébként pont ez a baj, ezért tart ott ez a számomra oly kedves fajta, ahol tart mert divatkutyaként tartják meg szeretnek vele feszíteni aztán egy idő után a kutya boldogtalan.

Azt tudomásul kell venni mindenkinek aki kutyát tart, hogy nagy felelősség plusz még azt is aki ilyen fajtát akar hogy nem dísz, hanem egy komoly, intelligens munkakutya ami igenis igényli a hosszú sétákat valamint azt ha "dolgozhat". Válaszommal nem akartalak sem provokálni, sem sértegetni de ez az igazság.

2011. aug. 19. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

A kommentjeidből látszik hogy azt sem igazán tudod, hogy ez a fajta mifán terem. Előbb írod 80 kg utána, hogy egy "normális" 60-70 kg. Mondjuk lehet, hogy nagyobb mint az átlag NJ, mert a menhelyről hozott kutya nem sokszor fajtatiszta bár mielőtt valaki megkövezne, vannak kivételek és vannak nagyon szép keverék kutyák is, de ez más lapra tartozik.

Tulajdonképpen azt akartam kihozni hogy nem tanulmányoztad a fajtát mielőtt elhatároztad hogy az kell, írásaidból kiderül, hogy a kutyának az igényei egyáltalán nem is passzolnak az életmódodhoz, az életritmusodhoz. A kutyavásárlás előtt én mindenkinek szoktam ajánlani aki tanácsokat kér tőlem NJ téren, hogy tanulmányozza, nézegesse a többi fajtát vagy legalább pár sort olvasson el az ember a leendő kutyájáról, hiszen ez a barátság nem két hétre szól, ha pedig mégis az bizony nagyon nagy baj.

2011. aug. 19. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:

1.) én egy kiskutyát akartam...ez a kutya olyan buta mint a f*aszom(már bocsánat!) semmire nem reagál,és tanítani se tudom,mert lusta mint a dög!....igen próbáltam...

2.) rohadtul nem én akartam csak a kutyát....és én nem németjuhászt akartam,hanem mondjuk egy beagle-t vagy egy kisebb kutyát,mert egyszerűen nem bírom el a pórázon a nagy kutyákat! és most én vagyok a baj,sehova nem mehetek.....mert Ők németjuhászon kívül nem hajlandóak más kutyát elfogadni....jó oké...de nekem kell kipucolnom a szarból a házat,nekem kell avval hülye kutyával mindent csinálnom...csak akkor az "én kutyám"....amikor bezzeg valami jót csinál,szökő évente,akkor áááh nekem közöm se volt hozzá -.- a szüleim rohadtul elérték hogy megutáljam azt a szerencsétlen dögöt.....igen nyűg....MERT ROHADTUL NEM AZ ÉNY KUTYÁM! ...

2011. aug. 20. 19:45
 20/25 anonim ***** válasza:

" A kérdező kommentje:

nagyon szeretem,pont azért hozattam el!"


mit hazudozol, kis hülye. a kutyát meg lehet tanítani mindenre, az, hogy nem értesz hozzá, meg hogy nincs türelmed, az nem a kutya hibája.

2011. aug. 20. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!