Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kicsi, de fáj a harapása,...

Kicsi, de fáj a harapása, hogy fegyelmezzem? Többi lent

Figyelt kérdés
7hetes amstaffom , ma olyanokat harapott belém, hogy meg is látszott a nyoma, plusz fájdalmas is volt. Hiába fegyelmeztem, felemeltem a hangomat, mondtam neki , hogy nem szabad! , csak jobban csinálta. Akkor leraktam.. utána jött a lábamat harapni. Na most , én tudom , hogy nem szabad "pofozni", nem is akarom fizikailag bántalmazni, de hogy fegyelmezzem , milyen módszerrel?
2011. júl. 4. 18:01
 1/10 anonim ***** válasza:
Amikor megharap,spricceld le hideg vízzel.
2011. júl. 4. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
47%
Akkor hagyjad, hogy harapdáljon. Mi baja lenne? Így azt hiszi ő a domináns, lökd el magadtól. Én biztos nem hagynám játsszon velem, egy kis pofontól nem lesz az sérült csak tanulni fog belőle. El sem képzelném, mi lenne ha gyereked lenne. Az érzelmek elvakítják a helyes cselekvést, ami később visszaüt.
2011. júl. 4. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Na állj. Nem az érzelmek vakítanak el. Hanem itt olvastam folyamatosan azt , hogy óóóó az amstaffokat nem szabad pofozni mert az vissza köszön nagy korában, és agresszív lesz. De ha harapni fog, adok neki egy pofont, nehogy már a nyúl vigye a puskát. Aztán majd szépen fogunk kinézni , ha lesz 25-30kg...
2011. júl. 4. 18:15
 4/10 anonim ***** válasza:

Szabad pofozni, de tök felesleges, lehet hogy csak még jobban hergeled vele. Ettől függetlenül kipróbálhatod, ő is csak egy kutya, ráadásul elég fegyelmezett fajta, minden rossz híre ellenére. Ha utánaolvasol a történetének meg a jellemének, te is rájössz, hogy nem egy vérbeli harci kutya, hanem egy teljesen normális munkakutya, elviseli a fizikai fenyítést, és nem lesz tőle labilis az idegrendszere, meg nem lesz vérengző vadállat tőle.

Amúgy ha megharap, csípd nyakon és zárd be tíz percre egy boxba vagy egy üres szobába. Az elzárás a legtöbb kölyökkutyának elég erős büntetés, hiszen a falka nélkül halálra van ítélve, legalábbis az ösztönei szerint. Nem mellesleg így az egyedüllétet is megszokja kicsit. Akármit csinál, ne engedd ki, csak ha már lenyugodott. Akárhányszoir megharap, zárd be valahova egyedül egy kicsit.

2011. júl. 4. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az felesleges mit gondolsz, ha nem úgy mutatod ki.
2011. júl. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
na megharap (erősebben, kis harapdálások beleférnek, HA látszik rajta, hogy figyel, ne tegyen kárt benned) sikolts fel, fordíts neki hátat, és legalább fél óráig ne vegyél tudomást róla. Utána hívd magadhoz és dícsérd meg amiért odajött. Fontos, hogy mind a jutalmazás, mind a "büntetés" azonnal történjen, mert később már nem fogja tudni összekapcsolni a cselekvést a büntetéssel/jutalommal.
2011. júl. 4. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Ugyanezt csinálta a kölyök Malamutom :) Elment mellettem és belém csípett. És nagyon fájt :) Én ilyenkor megfogtam a száját és összezártam és mondtam, hogy nem szabad. Nem hatott. Saját magától szokott le róla és elég hamar :) ( Ebben a korban tanulják meg a ranglétrát és most rajtad próbálkozik, ne hagyd magad, egy kicsit csípj vissza Te is neki:)
2011. júl. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsokat!! A másik szobába való zárást kipróbáltam , bevált :) Utána csak úgy jött nyalizni :D
2011. júl. 4. 19:56
 9/10 anonim ***** válasza:
Örülök :)) Ez általában nem jut eszükbe az embereknek, vagy túl kegyetlennek tartják, ezért nem csinálják meg, pedig nagyon hasznos.
2011. júl. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 compactegon ***** válasza:
jobb esetben lehet nem harapott volna ekkorákat, ha a kívánt időben (10 hetes korban) adja oda a "tenyésztő". pár fajtánál nagyon fontos a korai szocializáció lehetőleg az anyja mellett, és nem szabad 6 hetesen odaadni őket. de le fog szokni róla ne aggódj :)
2011. júl. 5. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!