Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi baja lehet a kiskutyámnak?

Mi baja lehet a kiskutyámnak?

Figyelt kérdés
Van egy 5 hőnapos Staffordom. Kedden vettem neki egy csomő granulet, meg konzervát, csak az a baj, hogy már rég ne ett ilyet-8hetes korátől kb 3hőnapos koráig. Gondolom megette jő izuen, adtam neki tobszor is egy nap, es szerdán vettem neki acanat. De nemigen tetszett neki, nemakart enni semmit már, se hust, itt ott magába tomte a konzervet vagy csirke hust vagy csontot evett. Ennyi. Este még adtam neki szárazon granulet, és már nemett. Reggel, arra keltem fel, hogy menne le az ágyről, gondolom pisilnie kell, hat elindultunk ki....az ajtőig csak mert ott már el kezdett oklendezni...és kihányta a tegnapi csontot nemsokat, egy csomő sárga szinu folyadékot, meg fű szál is volt benne...Szerintetek vigyem el állatorvoshoz,vagy csak meg van rontva a gyomra.....Mert az állatorvosom messzebb van és nemkészűltem arrafelé, mivel hogy ma kőltőzűnk....
2011. aug. 19. 07:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Szerintem ne vidd el. Ma elég ha este adsz neki kaját, de ne azt amit akkor adtál neki... Had pihenjen a pocikája:) Lehet, hogy csak azért hányt, mert furcsa volt neki (azaz a hasának) a változás. Ha át szeretnéd szoktatni másik kajára akkor fokozatosan kell. Füvet pedig azért esznek a kutyák hogy elősegítsék a hányást, vagy mert valami hiányzik neki az étrendjéből :) (igaz van aki azt mondja (doktorok) hogy csak azért mert tetszik nekik a fű íze. Szerintem ez valami speckóbb dolog, mivel az én kutyám mindig csak egy féle füvet eszik. Van amikor a vastagabbat , másnap a vékonyat vagy a gazt :)

Kérdezz nyugodtan, és sok szerencsét az új házhoz!

2011. aug. 19. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez minden bizonnyal "csak" sima gyomorrontás. Kutyáknál előfordul, hogy hánynak, ez nem feltétlenül betegség. Pláne, ha fű is volt benne, gondolom fájt a hasa, azért ette meg.


És kérlek fogadd meg a tanácsaimat a későbbiekre nézve.

Etesd őt elsősorban száraztáppal, az legyen a fő táplálék. Adhatsz mellette húst is, rizst, gyümölcsöt, zöldséget, de CSONTOT NE!!! Legalábbis csirkecsontot semmiképp, mert az szilánkosra törik, és szétszúrja a kutyád beleit. Én sertéslapocka csontot, vagy velős csontot szoktam venni a kutyámnak, jól kifőzöm sima vízben, és úgy adom oda.

Nem is szabad túl sűrűn csontot adni, mert attól székrekedése lehet. Elég hetente-kéthetente egyet adni.

A konzervet ne erőltesd, 99%-uk egy kalap kaki, semmit nem ér, a beltartalma 0.

Írtad, hogy napjában többször is evett a kutyád. Ez szintén nagyon rossz, a kutyáknak naponta 1x kell enniük, nem egész nap! Az ő gyomruk nem olyan, mint az emberé. Nagytestű kutyáknál szokott előfordulni, ha evés után sokat mozognak, gyomorcsavarodást kapnak, és pár óra alatt elpusztulnak!

Csináld úgy, hogy reggel, amikor fölkeltek, elviszed sétálni, és utána kapjon enni. (séta előtt soha ne egyen!)

Legközelebb csak másnap reggel, ugyanígy.


A jó minőségű száraztápok sajnos elég drágák (Acana, Orijen, Eukanuba, stb) ha valami olcsóbbal, de jó táppal akarod etetni, akkor rendelj Josera tápot. Bár én nem próbáltam, de azt mindenki dícséri:)

Itt nézz körül, szerintem jó áraik vannak, még a szállítási díjjal együtt is: [link]

Magyarország egész területén szállítanak.


Szóval figyelj oda az etetésére egy picit jobban, tudatosan, és rendszeresebben etesd, és nem lesz baj:)

2011. aug. 19. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Elvileg fél éves koráig nem lehet kiskutyának csontot adni, valószínűleg ezért hányta ki. Orvoshoz ne vidd el, csak gyomorrontása volt, ha más kaját adsz neki rendbe jön.
2011. aug. 19. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a szöveg felét nem nagyon értem, de mi a lószarnak kell összeetetni a kutyát minden szarral? pláne csonttal?????


és még egy fontos infó, ha látod a kutyát füvet enni, akkor fáj a gyomra a sok szartól, amivel összeeteted


a kutyádnak elég az acana táp és kész

2011. aug. 19. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
A kutyám abszolút keverék, 5 éves, és mindent, de mindent megenne, a sárgadinnyét kivéve. Egyetlen dolog van, amit nem bír a gyomra, a csont. A legkisebb csontdarab elég, legyen az marha vagy sertés csont, de egy falatnyi is elég, másnap reggel kihányja, és sárga hab jön mellé. Elég nehéz ezt megértetni pl. a rokonokkal, akik csak azt látják, hogy a kutya sírva könyörög a csontért, mert annyira szereti, de tilos neki adni, egyszerűen nem bírja a gyomra. Lehet, a te kutyád is így van vele, ne adj neki többet csontot! Egyébként ha csak egyszer hány, az nem jelenti azt, hogy beteg a kutya, csak ha többször ismétlődik.
2011. aug. 19. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Túletetted a kutyádat. Gondolom, a mennyiség sem volt kevés. 5 hónaposnak ha még tartod a napi 3x -i etetést, az azt jelenti, az adagot 3 felé elosztva kell adni. A kutyának szüksége van csontra, de nem az az étele. Ha hetente 1x adsz neki rágni, bőven elég. Ha sokat kap, a gyomra nem is tudja megemészteni, így kihányja.
2011. aug. 19. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Koszike. Azt tudom, miert eszik a kutya fuvet, es en nem szoktam neki csontot adni, csak nagyon ritkan....Most is csak hirtelen volt sok, es adtam neki is belole....Meg maskor ha adok neki csontot-diszno, marha, csirke-siman megeszi minden problema nelkul....Most lehet az a sok hus amit adtam neki, meg granulat, csiga teszta....ossze vissza minden es azert.....de koszi a valaszokat....
2011. szept. 14. 22:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!