Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem eszi a tápot?

Miért nem eszi a tápot?

Figyelt kérdés

nekem van egy 2011 május 24. születésű Beagle kan kiskutyám.

amikor idehoztuk, akkor ette rendesen a Junior tápot. amióta adtunk neki parizelt nem eszi meg a tápot. csak a parizelt, meg a főtt ételeket. Állítólag az állatnak a táptól lesz szép a szőre.,és mi a tápra szeretnénk rászoktatni. akármilyen tápot is vettem eddig neki, mostanában nem eszi meg.még a Pedigree tápokat sem eszi meg. maximum 10 szemet a kezemből.de azt is tuszkolni kell belé. a 11 szemnél már játszik az étellel.. kurikassa a tápot szaladgál körülötte. de nem eszi meg csak a főtt ételt. hogyan szoktassam rá a tápra? legalább 1éves koráig tápot akarok neki adni, hogy szép legyen a szőre.

és lenne még egy kérdésem: azt olvastam hogy ennek a fajtának könnyen csipásodik a szeme.. ezt észre is vettem és min 3 naponta belülről kifele kamillás vatával megtörlöm neki. de mégis csipásodik. mit tegyek?


2011. aug. 19. 12:41
 1/3 anonim ***** válasza:

pedigreet meg ilyen szarokat ne is adj neki!!

josera kids kapjon pl ilyet és sztem enni fog...

2011. aug. 19. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
a táljába rakj száraz tápot, és mást ne adj neki. ha éhes lesz megeszi.
2011. aug. 19. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

A Pedigree zacskójára köss egy jó nagy követ,hogy minél messzebbre tudd dobni,és vegyél normális tápot neki,a fent említett Josera kitűnő.Nem csoda,hogy nem eszi szerencsétlen a színezett gabonából álló szemetet.A Pedigree és társaitól lehet,hogy kívülről jól néz ki a kutya,de szép nem lesz,az biztos.

Ha már megvan a normális táp,rakd a kutya elé 15 percre.Ha nem eszi meg,vedd el előle és a következő etetésnél rakd elé újabb 15 percre.Ezt ismételd addig,míg meg nem eszi.Ne aggódj miatta,éhen nem hal,majd eszi,ha éhes lesz.Kaja napközben nem lehet előtte,nincs nass,jutifali.

A kaja felett nem rendelkezhet ő,később dominanciaprobléma lehet ilyesmiből.

2011. aug. 19. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!