Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg kutyámat...

Hogy tanítsam meg kutyámat ugrani?

Figyelt kérdés
van egy 20 cm széleségű kb 10 cm magas doboz és még azt se tudom megtanitani 9 hónapos beagle kutyámnak pedig tud már 8 dolgot :S de az ugrást h tanítsam meg neki???vagy mit tanitsak neki????tudom h nemrég előtem vlaki tet fel ehez hasonlo kérdést!!
2009. ápr. 15. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


9 hónaposan még nem nagyon ugráltasd, mert az izületek még nem biztos hogy bírják. Felnőtt korban problémát okozhat.


Várj legalább 12-14 hónapos koráig.


Utána fokozatosan tanítsd. Ne egyből valami magassal, hanem olyasmivel amit szinte még át tud lépni, aztán fokozatosan emeld az akadályt.

2009. ápr. 15. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
oké köszönöm
2009. ápr. 15. 16:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

nagyon szívesen!


majd meglátod könnyen fog menni! :)

ha gyakorolsz a legelső próbálkozástól kezdve mond a parancsszót, hogy akadály vagy hopp, vagy ami tetszik.


fontos a következetesség! ha nem akar ugrani ne cibáld át az akadályon hanem fordulj vele egy kis kört és próbáld lendületből. Ha sikerül jutalmazz.

Ha 3 próba után sem akar ugrani hagyd egy 10 percet pihenni, addig játsz vele aztán próbáld újra.


A bigli hajlamos beleunni ha sokszor kérik tőle ugyanazt. Változatos feladatsort adj neki, és egy dolgot ne ismételj egymás után túl sokszor, és max. 15 perc legyen egy edzés, aztán 10 perc szünet.

2009. ápr. 15. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
és porázon vigyem át? vagy vlami labdát dobjak át?vagy magátol kell átugrania? xD
2009. ápr. 15. 16:25
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A legjobb ha pórázon vezeted át, úgy hogy először te is ugrasz vele együtt. messzebbről az akadály felé vezeted és futás közben ugrotok...ha fokozatosan emeled az akadályt akkor már most is elkezdheted vele a gyakorlást, mint mondtam olyasmivel akit éppen csak átlépni kell. Ezt 3-4 alkalom után már lehet emelni, de az izületei miatt max. mellkasig érjen.


Szokták úgy tanítani hogy az akadály másik oldaláról jutalommal csalogatják át, de akkor később nem fogod tudni menet közben irányítani. Így sokkal egyszerűbb.


ha van még kérdésed írj mailt nyugodtan!

2009. ápr. 15. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszi,a jutalomfalatos nem jó mert akkor kikerüli az akadályt :D szóval
2009. ápr. 16. 15:07
 7/9 anonim ***** válasza:

nem tudom mit szeretnél azt hogy ráugorjon vagy azt hogy átugorja?


ahhoz hogy átugorja, rakj le X-be 2 botot vagy seprűt, valamit, és fuss neki gyorsan a kutyával (a kutya legyen pórázon) és legyen nálad valami amit szeret (labda, jutalomfalat) és hogyha van elég lendülete akkor nem fog megállni, hisz jobbnak náltja átugorni. (viszont te ne átugord hanem menj el az akadály mellett)

ezt próbálgassátok, utána már ne X-ben legyen hanem rendesen vízszintesen, ja és azt elfelejtettem írni hogy a parancsszó Hopp legyen ez rövid és hangzatos, könnyebben megtanulja a kutya


ahhoz hogy ráugorjon valamire, az nagyon ehyszerű, szintén a Hopp parancsal rácsalogatod az adott tárgyra. először csak valami alacsony legyen (mondjuk lépcsőnél) utána már mehet egy alacsonyabb asztalra stb.


a végén kötelező a jutalmazás ;)

2009. ápr. 16. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi
2009. máj. 16. 17:40
 9/9 anonim ***** válasza:

Szia!

nekem van egy harom eves nemet juhasz keverek kutyam!kicsit alacsonyabb mint egy fajtiszta nemetjuhasz!

nagy kertunk van es a kert vegeben van elkeritve egy kb 50 negyzetmeteres ovalis resz!eloszor itt megtanitottam hogy ,,menj egy kort" es amikor ezt tudta akkor elkeztem akadalyokat feltenni kulombozo oszlopok es targyak sgitsegevel!az akadalyok farudak (egy farol vagtunk le kisebb nagyobb agakat (ki volt mar szaradva a fa)) voltak!

amikor lement egy kort es visszaert a kiinduloponthoz akkor kapott egy kis darab virslit!

en igy tanitottam meg a kutyamat !egy eve kezdtem tanitani es mostmar magassagra 1 meter 20 centit is tud ugrani , hosszusagra meg kb 2 metert !(nekifutasbol)



ezen kivul tudja:

ulsz fekszik pacsi pitizz ugrik(felfele helybol)

hempereg gyere maradsz helyedre!

ha neked is van egy hasonlo elkeritett reszed akkor probald meg a modszeremet !hatha segit!

de annal hogy menj egy kort eloszor menj te is vele nehanyszor hogy tudja mirol van szo!

remelem segitettem szia!

2011. okt. 8. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!