Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi jellemző a szibériai...

Mi jellemző a szibériai huskyval kapcsolatban, jó választás lenne?

Figyelt kérdés

Ez a kedvenc kutyafajtám, sokat olvastam a fajtáról ezért vannak félelmeim.

Makacs kutyának írják, ezek szerint nehezen lehet majd tanítani? Pozitív megerősítéses tréninget szeretnék vele csinálni.

Nagy mozgásigénye van, de ez mit jelent? Kertes házban lakom, egyik nap 2-3 km-es sétára, másnap 10 km-es biciklizésre vinném el terveim szerint. Ez elég ennek a fajtának, vagy még többre lenne szüksége?

Azt is írják, hogy nem ugat, nem jó házőrző. Ez nem rossz, de jó lenne, ha valaki sokáig áll az ajtó előtt, vagy be akar jönni, azért jelezne ugatással. Van erre valamilyen tréning amivel be lehetne tanítani ezt a fajtát?

Jó gazda szeretnék lenni, nem szeretném, hogy ez a fajta kutya nálam rosszul érezné magát. Nagyon régóta várok már egy ilyen kutyára szeretnék felelősségteljesen gondoskodni róla.


2011. aug. 20. 10:35
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
Vegyetek csengőt.
2019. aug. 14. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Akkor itt is megjelennék a husky kutyámmal.

A mozgás amit nyújtanál neki a biciklivel,sétával elegendő főleg,hogy van kerted és ott is mozoghat amikor akar.


Viszont van ami szemet szúrt, ami téves: De,ugat.Nem jó házörző,mert nem zavarna ki senkit aki bejön a házba,de idegeneket nem szereti,tehát ugatna rájuk.

Hangosnak hangos a fajta,mert a kerítés melletti ugatás helyett gyakrabban fogod hallani vonyítani és..csak úgy.Nincs mindig oka annak,hogy vonyít.Volt hogy kicsiként megunta rágni a játékot és szirénázni kezdett a szomszédok örömére.

Persze mára már a kutyasulinak hála tudja mit jelent,hogy "csend".Vagy ha épp korán reggel kiabálom a konyháig,hogy "KUSS MÉG VAN FÉL ÓRÁM A SÉTÁDIG" egész hatásos tud lenni..további 10 percig aztán persze végül én kelek előbb..XD


Tanulékony,nagyon okos,érti amit mondassz ha már tudja a dolgokat,de itt inkább a nevelést arra kell nagyon összpontosítsd,hogy teljesítse is amit akarsz.Ha 5x elmondod,hogy ül és nem ül le az nem azért van,mert nem érti,hogy mit akarsz tőle,csak egyszerűen ilyen.."ülj le te" tekintettel fog rád meredni. :D


Én kutya suliba vittem,ott azért jobb neki kezdeni tanítgatni,mert nem ő lenne ag első husky akivel a tréner foglalkozik és tud neked tanácsokat adni,hamarabb túl esel az alap dolgokon vele és utána már megy mint a karika csapás :)


Viszont! Szocializációt is mindenképpen korán kell kezdeni,mert hiába szán húzó,hiába alapvetően sok kutya közt szoktak lenni,ezek domináns kutyák.Még a hátán is feláll a szőr,ha egy másik dominánsal össze fut és ez bicikli közben kellemetlen,balesethez vezethet ha megáll és ezzel vissza ránt téged vagy kibillent.

Figyelmen kívül kell hagynia a többi kutyát,és ez az ami rengeteg munka lesz.


Ha úgy döntessz,hogy beszerzel egyet sok sikert és sok örömöt.Különleges fajta,én első kutyának sem bántam meg.:)

2019. aug. 14. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Azt azért mondjuk nem állítanám,hogy az ugatós husky idegbeteg.

Ugatnak,jeleznek ha a kerítéshez megy valaki mint bármelyik másik kutya.

Viszont ahogy írtam is támadni sose fog (legalábbis emberre,kutyával vigyázzunk!),vagy kizavarni valakit a kertből.


És még egy apróság,mellette nyuszit,csirkét,kacsát,semmit nem célszerű tartani.Ki lehet belőle sok munkával nevelni,de erős a vadász ösztön benne és könnyen megtizedelné a jószágokat. :D

2019. aug. 14. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!