Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért vagytok oda a tenyésztők...

Miért vagytok oda a tenyésztőkért?

Figyelt kérdés
Ezeket én is tudom (törzskönyv, szűrések stb. stb. st.) De amikor voltuk kutyát nézni, akkor elmentünk 2 személyhez. Az egyik helyen 10 kiskutya volt gyönyörűek voltak, jól szocializálódtak, tisztán tartva (szülők is) egészségesek, nagy helyen , de mivel nem volt törzskönyvük akkor szaporító ( szülők szűrve voltak). Jó elmentünk egy tenyésztőhöz. Csont soványak a szülők, bozontosak, és az anya a 3 sovány, beteg kölykével bezárva egy kis koszos helyre, de volt törzskönyvük. Na akkor most melyik a jobb?
2011. aug. 23. 09:43
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Ja és tisztelet az elég sok kivételnek, csak azért írom, mert ha mondom, hogy nincs törzsköve a kutyámnak akkor rögtön nekem esik mindenki
2011. aug. 23. 09:46
 2/13 anonim ***** válasza:
lehet hogy a 2 .helyen csak azt mondták hogy van törzskönyve ki tudja hogy igazat mondott e? van kennelnevük?regisztrálva vannak a MEOE-ben mert ha nem akkor nem tenyésztő. :)
2011. aug. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Tyler913 ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__2128838-tenyl..

Olvasd vegig a fenti topicot,es rajossz.

2011. aug. 23. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Csak azért tettem fel a kérdést, mert volt egy törzskönyves husky-m rendes regisztrált tenyésztőtől 8 évesem daganatban elhunyt, a szomszéd kutyust meg szaporítótótól vették, és már vagy 16 éves és semmi baja
2011. aug. 23. 09:53
 5/13 anonim ***** válasza:
a daganat ha jól tudom nem örökletes betegség szal bmelyik kutya lehet daganatos az mind1 hogy kitől veszed..
2011. aug. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 Tyler913 ***** válasza:

Mondom,olvasd vegig.Senki sem allitja,hogy tenyesztotol vett kutya nem betegedhet meg.Csak eppen az orokolt betegsegek,genetikai problemak rizikoja sokkal kisebb.Ez az egyik.A masik,hogy ha nincs TK,akkor nem lehet kizarni,hogy rokonokat paroztatnak,ill. a kutyak is lehetnek csak siman fajtajellegu keverekek,hiszen mi bizonyitja a szarmazasukat?

Es amit en tobbszor is leirtam a linkelt topicban: hiaba tartja egy szaporito jo korulmenyek kozott a kutyait,attol meg lehetnek genetikailag hibasak.Ennek kiszuresere vannak orvosi vizsgalatok,tenyesszemle,kiallitasok,stb.Aki ezekre lusta elvinni a kutyait,az nem megbizhato tenyeszto,fuggetlenul attol,hogy mivel etet,mennyire szereti a kutyait,stb.Raadasul felvetodik a kerdes:miert szaporit?Mert ha valaki nem tudja nemesiteni a fajtat,akkor tok folosleges kiskutyakat gyartani.

2011. aug. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Mert primitív a gondolkodásuk - már bocs az érintettektől. A gond ott van, hogy rengetegen nem igazán racionál, hanem érzelmi alapon döntenek, ami persze aztán köszönőviszonyban sincs a realitással. Jól megfigyelhető, ahogy itt sokan idealizálják a tenyésztőket, mintha a "mindent megad az állatnak" embert jelképeznék, noha a valóságban nem a tenyésztő "rang" tesz valakit jó vagy rossz gazdává. Tipikus vak hit ez, ha ellentmondasz nekik vagy agresszívan támadnak, vagy egyszerűen nem hajlandóak tudomásul venni.

Ugyanez kijön pl az állatkísérletek kapcsán, ahol megint tök mindegy milyen észérveket mondasz, az rossz mert csak. Az ilyen embereket -ha rám hallgatsz- egyszerűen ignorálod, mert csak magad tudod bosszantani az ostobaságukkal.

2011. aug. 23. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Én az elsőt választanám ebben az esetben. Az nem értem, hogy ha valaki ezen az oldalon megemlíti a szaporítókat már is neki esnek..
2011. aug. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat :)
2011. aug. 23. 10:02
 10/13 Tyler913 ***** válasza:
100%

ma 09:57

Nana,nem ugy van az! Amikor azt mondom,"tenyeszto",akkor felelos tenyesztore gondolok,es nem kennelneves szaporitora.

Nagyon egyszeru kulonbseget tenni a ketto kozott: szaporito MINDENKI,aki nem a fajta nemesiteseert dolgozik,es tenyeszto mindenki,aki mindent megtesz,hogy egyre jobb kutyak jojjenek a vilagra.Ez a fo kulonbseg.

Es egyebkent elarultad magad: "nem a tenyésztő "rang" tesz valakit jó vagy rossz gazdává"


Nyilvan nem vennek kutyat olyantol,aki nem visel gondot a kutyaira,de ahogy mar sokadjara irom: attol meg,mert valaki jo gazdaja a kutyainak,meg egyaltalan nem biztos,hogy ert a tenyeszteshez,es hogy a kutyai jo geneket orokitenek.En meg azt nem ertem,ezt hogy nem lehet felfogni.Attol meg,mert nezem a Veszhelyzetet,meg nem fogok operalni.


Ja,plusz itt van az a tipikus reakcio,amikor sznobozzak meg osztjak a tenyeszto-partiakat,es de kozben mindenaron egy adott fajtaju kutyat szeretnenek,es ahelyett,hogy elfogadnak,hogy egy jo kiskutya igenis draga,inkabb a szaporitokat tamogatjak.Ahelyett,hogy osszegyujtenek a penzt,es olyan embertol vennenek kutyat,akinek az adott fajta a szenvedelye,es meg ert is ahhoz,amit csinal,inkabb egy koklernek adjak a penzuket,gyakorlatilag szponzoralva a tovabbi szaporitast.

Mi a sznobizmus?Az hogy akar evekig is gyujtok a kutyamra,es mivel egeszsegeset es fajtajellegut akarok,nem szarozok par tizezer forinton,mert felfogom,hogy egy kutya 10+ evre szol,vagy az,hogy nekem mindenaron pl. nemet dog kell,de cseszek kifizetni egy rendeset,es inkabb megveszem huszezerert.Tehat kell valami,de az arat nem vagyok hajlando megfizetni.Na ez a problema.

Az allatkiserletek meg a vakhit meg nem tudom,hogy jon ide.

2011. aug. 23. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!