Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért sántít a kutyám?

Miért sántít a kutyám?

Figyelt kérdés
Tavasszal kezdett el sántítani, egyik napról a másikra! Egyszer kimentünk játszani vele, és láttuk, hogy felhúzva tartja az egyik hátsó lábát, és úgy járkál. Gondoltuk, lehet, hogy beütötte, mert már történt ilyen régebben. De már lassan ősz van, és még mindig sántít. Fürdetésnél is néztük, hol lehet a baj vele, de nem nagyon engedte. A napokban viszont, amikor egy kicsit elszundított, megtapogattam, és amikor a középső lábujja körül matattam, hirtelen felébredt, és elhúzta. :S De persze, amikor fut, akkor leteszi. Gondolkodtunk, hogy kihívjuk az állatorvost, csak még nem jutottunk el odáig. Anya szerint lehet hogy reumás, mert már kezd egy kicsit öregedni. Szerintetek mi lehet a baja? (A fajtája Pumi!)
2011. aug. 23. 16:15
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Hát nem tudom, több mint fele árért kijönne az orvos, és amint az előzőek leírták, 30.000 forintba kerülne az egész... Így is rengeteg kiadásunk van... :S Épp ez az, anyukámnak diplomája is van, még sem tudunk kezelésekre költeni... Nem szeretnék leállni magyarázkodni, hogy miért nem visszük el a kutyámat doktorhoz, az előző 17:29 kommentátor ezt nem értette meg... Aki meg nem érti meg, hogy nem tudjuk elvinni, mert kell a pénz másra, azzal meg nem tudok mit csinálni, ne írjon ide... Jó? Aki csak azért ír ide, hogy szekáljon: "Miért nem viszed el a kutyát a doktorhoz? He???" annak csak az a válaszom: hogy "Miből???" A kérdésem pedig az volt, hogy "SZERINTETEK mi a baja", nem az hogy "Elvigyem-e dokihoz".

Elnézést, hogy így fogalmaztam, de nagyon felidegesítettek az ilyen kommentek...

2011. aug. 23. 18:36
 12/15 anonim ***** válasza:

Akkor sarkítva:

Szerintem a baja lehet---

Szalagszakadás= műtéttel gyógyítható. Amit okoz, ha nem műtik-ízületi gyulladás, porckopás,sántaság, ami a korral egyre jobban romlik.

Csípő probléma= műtéttel gyógyítható. Ha nem műtik, vannak gyógyszerek, amelyek csillapítják a fájdalmat. Vagy olcsók és mellékhatásuk durva, vagy drága, amit, ugye nem tudtok megvenni. Gyógyszer nélkül a kor előrehaladtával romlik az állapota és a végén nem bír felállni.

Kb ezek lehetnek a gondok egy lábnál, ha fél év alatt sem változott a helyzet.

2011. aug. 23. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
A toklászt se zárjátok ki!! Én goldenem is egy nap sántítva, teljesen felhúzott lábbal jött elő, nem engedte megnézni. Jött a doki, kiszedte. A toklásszal ne játszatok! Folyamatosan fúródik egyre beljebb és beljebb!!!
2011. aug. 24. 06:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

És a toklász az akárhova befúródhat? Lehet, hogy pont a lábujjai között van... Jesszusom... A szüleimet rá kellene beszélni, hogy minél hamarabb hívjunk dokit, vagy vigyük el egyhez... Egyébként érdekes, mert mikor fut, vagy játszani akar, rendesen leteszi a lábát... És egy szálka miatt csak nem hordja így fél évig.

Jah, és bocs a tegnapi kommentem miatt, egy kicsit felidegesítettem magam egy hülyeségen!

2011. aug. 24. 09:19
 15/15 anonim ***** válasza:
Az ujjak közé került toklász nem marad észrevétlen. Ahol bement, egy idő után a kutya kinyalja az ujját, aztán megy feljebb a nyalással. Tehát ezt észre lehet venni.
2011. aug. 24. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!