Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorki haját lehet állandóan...

A yorki haját lehet állandóan összegumizni?

Figyelt kérdés
Ha leengedem neki akkor belemegy a szemébe, és könnyezik a szőrtől. Ám éjszaka nem kéne pihentetni a copját?
2011. aug. 23. 17:09
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
77%

A kiállítási kutyáknak ugyan csak a kiállításon van a fején a masni, viszont otthon mindig!!! tekerve van neki a szőre. Íme egy kiállítási yorkie "otthonkában" nagyokosok:


[link]


Kedves kérdező! Ha hosszú hajat szeretnél neki, akkor kösd a haját szerintem nyugodtan éjszakára is. Valószínűleg már teljesen hozzászokott, nem fogja zavarni.

2011. aug. 23. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
70%

nem tudom miért kell parasztnak lenni!! kérdez valamit, akkor nem kell egyből sértegetni. neked hogy esne?


Szerintem meg majd te eldöntöd, hogy mi legyen a kutyának a hajával, mert ha nem szeretnéd, akkor úgysem lesz levágva. :)

Nem kell erősen összegumizni, csak fel kell fogni egy csattal, vagy valami olyasmivel, ami nem húzza.

2011. aug. 23. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
75%
Hát gyönyörűen néz ki szerencsétlen...gratulálni lehetne azoknak is akik kitalálták az ilyet...
2011. aug. 23. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
100%
Menthetetlenül ostobák tudnak lenni az emberek....
2011. aug. 23. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 A kérdező kommentje:

Köszönöm a NORMÁLIS válaszokat. A többiekről inkább nem írok semmit, mert szánalmasok. Nem hagyom magam provokálni....


A kérdésem igen csak kezdő kutyásra vall. DE!

Mindig is rövid szőrű kutyáim voltak, nagy testűek. Nem igényeltek ilyesmit soha, vagyis másfajta igényeik voltak vannak. Soha nem volt eddig yorkink, de most hogy nem rég jött egy öreg yorki, szeretnék minél többet megtudni róluk.

A gumija lazán van, nincsen meghúzva. Meg azt olvastam is, hogy nem szabad szorosra tekerni. Van hogy szétszedi a hátsó lábával, de azért mert vakarni akarja a fülét. Akkor meg szoktuk megint igazítani. A füle sajnos be van gyulladva, így került hozzánk, most kezelés alatt van. Szerdán kell kontrollra menni.

A yorkikra jellemző a fülgyulladás? már mint genetikailag hajlamosak lehetnek rá? A doki mondta nekem, hogy egyéb bőr allergiára szoktak hajlamosak lenni. Én még ezt nem tapasztaltam nála.

Akik csak le akarják nézni az ilyen kutyákat kérem mellőzzenek! Azoknak nem fogok válaszolni.

2011. aug. 23. 18:57
 16/16 anonim ***** válasza:

Amit az Animal Planeten vagy más csatornán mondanak,nem szentírás,hanem sokszor baromság,valószínűleg fordítási hiba miatt.

Pl.fajkutyáról,kutyafajról beszélnek,ez már egy olyan alapvető hiba,amit egy ismeretterjesztő csatornának nem szabadna elkövetni.

2011. aug. 23. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!