Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az a FURMINÁTOR? (több...

Mi az a FURMINÁTOR? (több kérdés lejjebb)

Figyelt kérdés

Szóval, lenne a FURMINÁTORRÓL egy pár kérdésem

-Mi ez?

-Meddig tart?

-Elemmel működik vagy zsinóros?

-Egyáltalán árammal működik?

-Tényleg hatásos?


Nekem egy közép uszkárra kellene, nem bírják az ollóim, és nagyon fárasztó. Ezt néztem ki magamnak, a kérdések erre is vonatkoznak:

Nagyot vagy a közepeset vegyem az uszkárra?


[link]


[link]


2011. aug. 23. 22:05
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nekem van!És nagyon jó!Nincs benne elem olyan mint egy szimpla fésű csak apró pengék vannak rajta ami nem sérti meg a kutya bőrét de az alsó réteget kiszedi.Segít a vedlésben!Nekem németjuhászom van és imádja mikor furminátorozom! :)
2011. aug. 23. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Óh, akkor ez nekem nem jó, azt hittem hogy olyan mint nálunk a hajnyíró.:) Akkor valaki tudna olyan linket küldeni ahonnan lehet rendelni kutyahajnyírót, és neki is bevált? (Az uszkárnak állítólag nem szőre hanem haja van, neki valót szeretnék)
2011. aug. 23. 22:09
 3/14 anonim ***** válasza:
Előző vagyok! Nekem a nagy van de neked elég a közepes szerintem.A fésűje ugyanakkora csak nem annyira széles mint a nagy!Csak fésüld a kutyát mint egy átlagos fésűvel csak ez hatásosabb!
2011. aug. 23. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
20%

Erre vannak a kutyakozmetikusok:

vidd el oda kutyádat félévente egyszer, és profi módon lenyírják a haját

2011. aug. 23. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Igen, gyönyörűen megcsinálják, de nem félévente kell hanem 2 havonta, és így iszonyú drága.
2011. aug. 23. 22:59
 6/14 anonim ***** válasza:

A furminátor egy kutyakopaszító. Udvaron tartottnál ne használd, nem lesz aljszőre és fázni fog. Ha egy sűrű fogú fésűt használsz, a végeredmény ugyanaz, de ne egyből azzal essél neki, hanem fokozatosan, előbb ritkafogúval, majd finomabbal, és végül a legfinomabbal.


Neked akkor nem is ez kell, hanem valami fodrászkellék. Próbáltad már a kézi nyírót? Olyan mint az elektromos hajnyíró, csak kézzel kell nyomkodni mint a fagyisnál :)


Sima elektromos hajvágót próbáltál már?

[link]

2011. aug. 23. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Itt nézz körül

[link]

2011. aug. 24. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Embernek való hajnyírót és szakállnyírót soha nem szabad használni kutya bundáján! Ezt mindenki tudja, akinek hosszúszőrű kutyája van. :-) Az ilyen emberi nyírógépek nem is "viszik" le rendesen a kutya bundáját (vagy "túlviszik"), mert sokkal finomabb a kutyák szőre, vagy mászóval teljesen más szerkezetű a kutya szőre, mint az emberi testszőrzet.


Én itt vettem kutyaszőrnyírót a kutyámnak:


[link]


Nem tudom, hogy rendelni lehet e, én személyesen vásároltam ott. A második legdrágábbat vettem. 4 évvel ezelőtt, azóta is tökéletesen funkcionál. :-) Van rá garancia is (nem tudom, azt hiszem 2 év), tehát jó minőség. Azt hiszem 25.000 forint volt. Egyébként szerintem is jobban megéri vásárolni egyszer egy ilyen gépet, ami kb 5 évig jó (használható), mint kozmetikusra pézt költeni 2 havonta (egy alkalom kb 3-5000 forint). A 2 havi nyírás évente 30.000 forint, az 5 év alatt 150.000 forint. Közben te költöttél egyszer 25-30.000 forintot és pont kb 5 évig tudod használni a gépet. Sokkal költségkímélőbb. Én is ezért vettem magamnak gépet inkább.

2011. aug. 24. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
00:50 vagyok. Azt azért még hozzátenném, hogy nem árt jó minőségü nyírógépet venni. Mert egyrészt minél jobb minőség, annál tovább használható a gép, másrészt, mert a jó minőségü gép nagyon jól viszi a kutya undáját, seperc alatt kész vagy vele, míg egy rosszabbal szenvedés az egész, nehezen viszi a bundát, sokkal több idő, ráadásul húzza a kutya szőrét, így neki kellemetlen a nyírás és hamar tönkremehet, akkor pénzkidobás volt költeni a gépre...
2011. aug. 24. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
23:22 egyáltalán nem kutyakopaszító. -.- Tudod, nem kell naponta 5x fésülni.. Nekem kinti kutyám van, heti 1-2x átfésülöm, és van szőre.
2011. aug. 24. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!