Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kit tartasz jó tenyésztőnek?

Kit tartasz jó tenyésztőnek?

Figyelt kérdés
Azon kívül, hogy ad törzskönyvet, jól tartja a kutyáit, szűreti őket örökletes betegségekre stb. Én arra lennék kíváncsi, hogy neked mi az a plusz, ami alapján kiválasztod a kennelt, ahonnan kiskutyát veszel. Hogy miért ezt a tenyésztőt választod és nem a másikat, aki egyébként szintén jó tenyésztő. Nekem pl. fontos, hogy a kutyákat az eredeti céljuknak megfelelően tenyéssze, ne csak kiállításokon mutassa be a kutyáit, hanem valamilyen sportban is, ami pld. egy juhászkutyánál lehetőleg terelés legyen, de lehet más is, csak akkor legyen meg a terelőösztön próbája a kutyáknak.
2009. okt. 11. 17:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem az volt a plusz, hogy találkoztam vele amikor még nem is tudtam, hogy tenyészt, beszélgetett velem amikor én csak gyerek voltam akkor és "csak" egy törzskönyv nélküli szóval szaporított kutyám (nem én szaporítottam) volt. Láttam a kutyáit, és olvastam a cikkeit. És amikor olvastam, elesett az állam, mert PONTOSAN azt írta le amit én gondolok! A kutyái dolgoznak, és terelnek is. Biztonságot ad, hogy a tenyésztésen kívül etológus, tehét van róla fogalma, hogy mit csinál. Fiatalabb mint a többiek, nem érzem magam annyira feszélyezve. De szerintem az volt a döntő, hogy találkoztam vele. Azóta nem is nagyon érdekel a fajtában más tenyésztő és várom a nagy pillanatot amikor onnan lesz kutyám! :)

[link] ő az :D

2009. okt. 11. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Nekem is mudim van. :)
2009. okt. 11. 18:11
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
nekem az a fontos, hogy ellásson tanácsokkal a kutya nevelését, jövőjét illetően, segítsen, ha valami baj van a kutyával, pl. ajánljon jó állatorvost, kozmetikust... de azért annyira ne nyomuljon, hogy csak az legyen a kötelező, amit ő mond...
2009. okt. 12. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 ketteske ***** válasza:
67%
Nekem már az is elég lenne, ha látnám, hogy jól tartja a kutyáit. De ez itthon még nem így van. Nemrég akartam venni boxert, és óriási a különbség a magyar és a német kennelek között. A magyaroknak szinte csak az számít, hogy minél gyorsabban minél több kutyát gyártsanak, meg hogy hogy áll a füle és a farka a németeknél meg látszik, hogy imádják a kutyáikat. Már eleve a szülőknek jó dolguk van, bejárásuk van a házba, úszómedencébe, gyönyörű kertbe. Együtt van fotózva az egész család, rengeteg játékuk van, látszik, hogy remekül érzik magukat. A kölyköket még az eladás előtt képességfejlesztő foglalkozásokra viszik. Nekem ez a legmeggyőzőbb. Szeressék a kutyát, ne csak pénzszerzésből gyártsák őket. De úgy látszik itthon ez még nagyon távoli.
2009. okt. 12. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a jó tenyésztő fogalmához az is hozzá tartozik, hogy szerződéssel adja el a kutyákat - tehát a gazda neve, lakcíme, telefonszáma fel van írva. Annál nincs dühítőbb, amikor végre kinyomozol egy talált kutyát a tetkója alapján, és a tenyésztője közli, fogalma sincs, kinek adta el.

A másik, hogy egy számomra igazi tenyésztő MINDIG visszafogadja az általa tenyésztett kutyát, ha a szükség hozza (gazdának nem kell, megtalálják kidobva, stb.)

(Direkt nem mondom pontosan). Az egyik menhelyen van egy staffi, csodálatos, szuper kutya. A tenyésztője közölte a telefonban, amikor megtalálták, hogy őt nem érdekli a kutya. Ez 3 éve volt... :O

Persze a törzskönyv, szűrések, igazi, igényes, rendes foglalkozás, nevelés, fajtához illő képzés vagy munka, ritka alom, minőségi étel alap.

2009. okt. 12. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!