Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyatámadások séta közben....

Kutyatámadások séta közben. Mivel védjem meg?

Figyelt kérdés
Sétáltatás közben nagyon sokszor támadják meg a pórázon vezetett kutyámat ,házakból kiszaladó kutyák és póráz nélkül sétáltatott kutyák, ebből kezd elegem lenni, mert sokszor kapott súlyos vérző sebeket volt hogy hetekig sántított és borzasztó nézni ahogy tépik szerencsétlent!Általában nyakának ugrik mind, ezért gondoltam ,olyan nyakörv kéne amiből kifelé állnak hegyes szögek ,mint régen a farkasölőknek volt, vagy esetleg gázpisztolyt vegyek és mielőtt ráront a másik eb lőjem szembe,nagy dörrenéstől is megijed gondolom?
2011. aug. 26. 19:07
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
A legtöbb kutyát meg lehet félemlíteni én a sajátomat magam mögé húzom a másikat meg ijesztgetem és zavarom de jobban jársz ha még szerzel pár dolgot :)
2011. aug. 30. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
64%
ne dezodorral meg hasonlókkal! nem csak a szaglását zavarja össze, a látását is tropára vághatja! nemrég került be a noé állatotthonba egy gyönyörű fekete mackó. valami idióta szembefújta gázspray-vel, a gazdája meg leadta, mert már nem tudta hasznát venni. pár héten belül elpusztult, feladta, mindez azért, mert rosszkor volt rossz helyen. tényleg ezt akarod azoknak a kutyáknak is? a szegecses nyakörv jó ötlet lehet, de semmit nem véd azon a 10 centin kívül... nekem egy kis padlócirkálóm van, bennem is mindig bennem van, hogy mi van, ha szembejön egy másik négylábú... néhány nagyobb kő a zsebben, egy bot, kutya a test mögé, és csúnya nézés, kábé ezeket tudom javasolni :) lehet ráüvölteni meg fogakat mutogatni is, ez ugyan kissé állatias és hülyén hangzik, de hát ők is hasonlóan csinálják, nem?
2011. aug. 30. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 A kérdező kommentje:
amit utolsó írt azok nem jönnek sajnos be, csak a támadó kutyák felénél,ez a tapasztalatom.A másik felét nem érdekli a kiabálás meg a csúnya nézés kődobálás,jönnek mint az őrült és alig lehet leszedni szerencsétlen kutyáról.A gazdájukra sem hallgatnak,nemhogy egy idegenre.Az a helyzet ,hogy nem sajnálom ezeket a vad kutyákat mert előbb utóbb nekiesnek egy embernek is.
2011. aug. 30. 21:15
 24/33 anonim ***** válasza:
Ecetes víz! Tegyél egy virágpermetező flakonba ecetes vizet,ezzel spricceld le a támadó kutyát. Nem lesz baja,nem vakul meg ,semmi ilyesmi,de büdös és kellemetlen neki és kizökkenti a támadásból! Szöges nyakörvet is vehetsz a kutyidnak,az nem illegális,nekünk is volt a dobinak,igaz neki néha a fegyelmezés céljából befelé forditva,de ha a szögek kifelé állnak,akkor nem tudják megharapni a nyakát.
2012. febr. 11. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim válasza:

Szerezz egy bernáthegyit :D

Ha annak sétáltatás közbe nekiugrik egy másik kutya akkor valószínűtlen hogy ő járjon rosszabbul :D

2012. febr. 11. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 compactegon ***** válasza:
persze, hisz a bernáthegyi egy harcra termett villámgyors testőr :)
2012. febr. 11. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim ***** válasza:

:-D

Jó sok hülyeséget összehordanak egyesek.


Figyu! Ha bemész egy military boltba gáz riasztó fegyvert engedély NÉLKÜL vehetsz. Több féle töltényt lehet venni bele: csak durranós,paprika, bors,ideg gáz.

Ahhoz hogy utcán tudjad hordani, be kell vinned a rendőrségre, kiállítanak egy papírt, és kész is van. Ehhez a fajta fegyverhez nem kell fegyver vizsgát letenni. És önvédelemből jogosan használhatod.

Ami a hátránya, meg a spraynek is, hogy ha fúj a szél, akkor Te is meg a kutyád is kaphat belőle.

Ha kutyát akarsz venni a meglévő mellé, a kanári szigeteki kutya egész biztos hogy veri a németjuhit rotit, bernáthegyit, ezek keverékeit. ( sajnos ugyan ilyen szitukból nálam tapasztalat )

2012. febr. 11. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat!Közben beszereztem egy kölyök roti kant a keverék kutyám mellé, remélem ha felnő jó testőrség lesz, a szülei nagyon kemény kutyák. Még nem merem kivinni utcára mert félek hogy a kóbor kutyák komolyan megsebesítik és nyomot hagy benne ,örökre félős marad.Előbb elviszem suliba ,képezni.

Azóta egy komolyabb támadás volt ,nagyon hirtelen történt hátulról szaladt nekünk egy nagy keverék kutya ,már ráfogott a fülére az öreg kutyámnak,és cibálta ,de már vittem magammal egy lovaglópálcát és oda vertem a másikra néhányat , hatott a dolog, elengedte arrébb ment ,onnan csaholt.

2012. febr. 11. 18:56
 29/33 anonim ***** válasza:

Én is tapasztaltam ilyet, egyszerűen nem tudsz mit csinálni. Érdeklődtem a paprika spray ügyében, de nem ajánlották, mert ha esetleg egy pici szellő is van, visszafelé fújja az ember felé a csípős sprayt. Én ha összetalálkozok egy rosszat akaró kutyával ráordítok, vagy dobbantok. Állatot sose ütök meg, mert ő egyáltalán nem hibás semmiben.

A testőrkutya nem biztos, hogy jó megoldás, ha egynek nekimennek, nekimehetnek kettőnek is. Ha nem ijedősek a támadók, akkor nem tántorítja el őket két kutya sem

2012. febr. 11. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 A kérdező kommentje:

Igen ,azért mondtam le a sprayről meg a gázpisztolyról mer,ha már megtámadta a másik ami egy pillanat alatt megtörténik ,akkor mindig a nyakát fülét fogja meg, ha akkor rányomom a sprayt a fejére ,akkor a saját kutyám is ugyanannyit kap belőle .

Lehet ,hogy kettőre is rátámadnak ,de talán ha egyedül van a másik akkor meggondolja, vagy ha az enyém megtépi akkor később már nem mer odajönni. Szegény idősebb kutyusom olyan mamlasz , nem akarja védeni magát.Viszont sétálni nagyon szeret ,ha békénhagyják, a kölyökkel is jól kijön. Nagy többségében egyedül vannak a kieresztett ebek,vagy van egy főkolompos aki tényleg komolyan támad-harap és néhány társa aki csak asszisztál ugatással.

2012. febr. 11. 19:36
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!