Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tennétek, ha az elveszett...

Mit tennétek, ha az elveszett kutyátokat meglátnátok egy idegen udvarában?

Figyelt kérdés
És 100 %-ig biztosak lennétek benne, hogy ő az.
2011. aug. 28. 15:37
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Mi az első kutyánkkal voltunk így. Valahogyan meglépett, utánunk indult, de eltévesztette az útirányt és a szomszéd faluban kötött ki. Hónapokkal később jártunk arra, mikor kiszúrtuk. Persze, hogy becsengettünk, a kutya megismert, az ottaniak látták, hogy hallgat a nevére. Elmondtuk mikor tűnt el tőlünk (ők még aznap befogadták).

Szerencsére nagyon rendes volt a család, nekik is volt egy kutyusuk, gyönyörűen ápolt volt. Mondták, hogy elvitték állatorvoshoz kivizsgálásra a miénket, hogy nincs e baja, ki akartuk fizetni az orvosi költségeket legalább, de nem engedték, ennek ellenére visszakaptuk a szökevényt.

2011. aug. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Ha 100%-ban biztos lennék, hogy az én kutyám először is:

Becsengetnék.

Megkérdezném, hogy honnan van a kutyája.

Mi a neve, hány éves, hogy került, hozzá, mióta van nála.

Majd kérnék egy oltási könyvet.Ha ezekre ( vmit kitalálna ) mondanám neki, hogy bemehetek megsimogathatom? Ha nem engedne be gyanítanám, hogy valami gond van és mutatnék a kutyámról képet és ha nem hinné el szolnék a kutyának és ha tényleg igazán jó gazda voltam akkor megismerne és haza jönne velem. de általában én utánam nyüszögnek a kutyáim így ha más el is vinné őket 100% h nyüszögnének ha meglátnának vagy ha hallanák a hangom. :)


Ha véletlenül nem adná vissza a kutyám akkor először is megpróbálnám elmondani neki, hogy mennyire fáj a szívem, hogy nincs melettem stb.. ha nem jön be akkor megfenyegetném ha ez se jönne be akkor elmennék a rendőrségre a kutyám fényképével oltási könyvével mindennel együtt és mondanám nekik, hogy tudom, hogy hol van meg is ismert a kutyám de nem adják vissza. A rendőr egyből cselekedne :) De szó mi szó..gyereknek senki sem hisz..:) így hát nem kapnád vissza a kutyát max ha nem szülövel megy az ember..:)



Amúgy a te kutyusodról van szó?:O

Ha tényleg 100%ig biztos vagy benne azonnal hozd el onnan mert hozzájuk szokik és akkor már nem a régi kutyud lesz mert hamar megváltozik másik gazdinál..rá se ismersz majd.

2011. aug. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:
100%
Azt csinálnám amit a többiek is leírtak nagy átlagban. Azonban ha a szomszédom - ahogy az előző váalszólóval ez előfordult - elzárná és letagadná, átmennék egy baseballütővel és eltörném a csávó lábát. Velem így ne viccelődjön, nagyon komolyan veszem az ilyesmit. Volt már egy kölyökkutyám ami eltűnt, azóta se lett meg. Pedig gyönyörű volt...
2011. aug. 28. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
100%
Ma már egyszerűen lehet bizonyítani a kutya tulajdonjogát. Bemutatod az oltási könyvet, amin ott a csip száma. Kutya leolvasva, hazavíve.
2011. aug. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Egyszerű.Becsengetnék,megkérdezném honnan a kutya,majd rátértnék,hogy az bizony az enyém.Ha normálisak visszaadják.Ha nem,akkor megyek a rendőrségre.Chip,tetoválás van benne,nem tart semeddig bebizonyítani,hogy az enyém az állat.Innentől nincs mit tenni.
2011. aug. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!