Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát válasszam?...

Melyik kutyafajtát válasszam? (A többi lent)

Figyelt kérdés
Angol Cocker Spániel,Border collie,Golden Retriever,Labrador retriever,Ír szetter,Weimari vizsla,Husky,Akita,Erdélyi kopó,Kuvasz,Skót juhász,Berni pásztor,Groenendael,Német juhász,Schipperke. Ezek tetszenek a legjobban , és majd kapok egy kutyát ,de nem tudom melyiket válasszam :/ Vélemény,tanács,stb.:) Nagy ház,nagy kerttel. 13/L
2011. aug. 28. 18:52
1 2 3 4
 11/33 anonim válasza:
100%
Nekünk zsemle színű labradorunk van, fiatalabb korában imádott úszni, nem igazán házőrző, még a betörőt is körbe-körbe nyalogatná egy kis simogatásért. Nagyon játékos, gyönyörű szemei vannak :).
2011. aug. 28. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 A kérdező kommentje:
100.000Forintot max. Napi 4-5órát . Sportos vagyok Kézilabdázok és futok. Természetem: öntudatos, erős akaratú,kitartó, alapos, nyugodt, konzervatív, makacs, segítőkész,kényelmes,érzékeny,zárkózott,ragaszkodó, szelíd,rendkívül igazságszerető,ravasz,flegma.
2011. aug. 28. 19:14
 13/33 anonim ***** válasza:
akkor retriever szerintem! :) egyébként 19:10 vagyok.. ;))
2011. aug. 28. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 A kérdező kommentje:
Kutyás könyvben elolvastam ,hogy milyen a természete meg a többit ,és úgy választottam ki őket.
2011. aug. 28. 19:17
 15/33 anonim ***** válasza:
bocs: 19:08
2011. aug. 28. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem itt elsősorban mindenki azt fogja neked leírni, amelyik fajtát tartja/neki tetszik külsőleg.

Nem az ára szerint kell dönteni elsősorban, és nem is küllem szerint. Persze fontos, hogy neked tetszen, de a legfontosabbak a tulajdonságai, passzoljon hozzád. Mennyi tapasztalatod volt eddig kutyákkal? Hány kutyátok volt, milyenek? Te gondoztad őket? Hány éves vagy? Naponta mennyi időt tudnál rá szánni? stb...

A cocker spániel benti kutya, makacsak és azért kell hozzájuk tapasztalat mert könnyen a fejedre nőhetnek, nem is hiszed milyen könnyű őket elkényeztetni. Sok mozgásra van szükségük, szeretnek úszni és apportozni is.

Border collie-t csak akkor vegyél ha rengeteg szabadidőd van és elkötelezett vagy, nem árt tapasztaltnak lenni, nagyon sokat kell vele mozogni, 2-3 órát biztosan. Futás, frizbizés, biciklivel futtatás, túrák, agility, dog dancing, bármire jó. Ha nem mozgatod le kellőképpen naponta, búcsút mondhattok a kertnek.

A golden és a labrador kiváló családi kutyák, úszást és apportozást szeretik, kell velük mozogni de átlagos a mozgásigényük. :) Kb. az ír szetterről is ezt tudom mondani, nekem nagyon tetszenek külsőre, de nem igazán volt még dolgom velük.

A weimari vizsla, mivel vizsla sok mozgást igényel, imádnak labdázni, de agilityben is ügyesek szerintem. Sok mozgás!

A huskyval sokat kell foglalkozni és nevelni, tapasztalat szükséges hozzá, sportra nem igazán jó, talán minimálisan agilityre vagy dogdancingre, de az ő sportjuk a szánhúzás.

Akitával, erdélyi kopóval nem nagyon volt eddig dolgom. A kuvasznak is nagyon sok mozgás kell amilyen nagy testű, az izületeit meg kímélni kell, és erős kéz kell hozzá, nem csak szellemi hanem fizikai érettség is, és tapasztalat.

A skót juhász nyugodt kutya, átlagos a mozgás igénye, remek családi kutya is, nagyon kedves, kezdőknek szerintem ideális. A berni pásztor is kb ez.

A gröni, németjuci munkakutya, nagy a mozgásigényük és dolgozni is kell velük, szükséges kutyás tudás és tapasztalat, legalábbis a grönihez biztosan. A schipperkét nemnagyon ismerem, nézz utánna oldalakon.


Hát, én ennyit tudtam segíteni, hogy a fajtákról egy csöppnyi leírást adok azalapján amit megtudtam a kérdésedből. Eddig az a véleményem, hogy a goldi, labi, cocker spániel, szetter, skót juhász, németjuhász lenne az ideális számodra, de ez csak az én véleményem. És még szűkülnie kell majd a körnek. Remélem segítettem, jó kutyázást :))

2011. aug. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
100%

kérlek egyedül a border-t ne! Már így is elindult a divatkutyaság felé, megindult a fajta elrontása.

Angol cocker spániel: barátságos, könnyen kezelhető, jó apportos fajta. Róluk nem igazán tudok sokat

Golden retriver: Gyerek szerető, ember barát, könnyen tanítható fajta, simán képes lelépni az idegenekkel is, annyira szeret mindenkit. Egyébként nagy a mozgásigénye.

Labrador retriver: Nagy mozgásigényű, könnyű képezni, apportos, barátságos.

ír szetter (nah, végre egy nagy annyira divat kutya): barátságos, az eddigieknél nagyobb mozgásigényű, könnyen nevelhető, szőre ápolást igényel!

weimrai vizsa: könnyen képezhető, és inteligen is, vérbeli vadász kutya, zsákmányszerző ösztönnel, kisállatokkal korán meg kell ismerkednie, hogy ne tekintse őket prédának. Barátságos, és nagy mozgáigényű fajta.

Husky: Őt sem javasolnám. Szökős, a maga feje után megy, nem igazán engedelmes típus, nagyon-nagyon sok mozgás-futás kell neki, ha leveszed róla a pórázt, arra megy, amerre akar. Nem jó házőrző (bár az eddigi fajták egyike se), de nekik nincs terület védő ösztöne, szóval nem csak emberszeretetből nem jó házörző, hanem mert neki az egész világ az otthona :)

akita: szeretem ezt a fajtát :) Kemény kéz kell hozzájuk, egy olyan ember, aki pontosan tudja mit csinál, nem bizonytalan, és akaratát érvényesíteni tudja. Nevelésük nem könnyű feladat, mindig azt csinálják, amihez kedvük van, és akkor engedelmeskednek, amikor csak akarnak. De ez nem azt jelenti, hogy buta kutyák, sőt! Önálló gondolataik és elképzeléseik vannak, és nem az a fajta, aki szoros kapcsolatba van a gazdival.

erdélyi kopó: nagy-nagy mozgás igényük van, nevelésük nem könnyű, de nem is igazán nehéz. Tapasztalt kéz kell hozzájuk, és még egyszer hangsúlyozom, hogy rengeteg mozgás kell nekik.

Kuvasz: erős kéz kell hozzájuk, és nem az a fajta, aki a gazdi utasításainak megfelelően viselkedik állandóan. Helyét a rangsorban próbálgatja, és nagyon tapasztalt ember kell, hogy ne tudja átvenni a vezető szerepét. Egyébként nem az a fajta kutya, akit ki lehet csapni az udvarra, mert igényli a gazdája közelségét.

Skót juhász: érzékeny, és szinte már önbizalom hiányos fajta. Idegenektől tarthat, vagy egyszerűen tartózkodó lehet, olyan embernek való, aki megérti, és egyszerre szerető, mégis kemény kézzel tudja nevelni. Egyébként könnyű tanítani.

Berni pásztor: Barátságos, könnyen nevelhető, igazi gazdacentrikus kutya.

Groenendael: Érzékeny, értelmes kutyák, akik imádják gazdájukat, és igénylik a közelséget az emberekhez. Könnyű őket képezni, sok mozgásra van szükségük.

Német juhász: okos, tanulékony kutyák, nagyon erősek, és olyan embernek valók, akik tudják őket nevelni, mert különben az ember fejére nő, és rombol. Nagyon sok mozgás, feladat stb. kell nekik.

Schipperke, ezt a fajtát nem ismerem, bocsi :/

De azért írok pát szót a border-ekről is: Eszeveszettül sok mozgás kell nekik, 5-6 óra futás, ezen kívül még rengeteg feladat, képzés, játék, és gyakorlás. Bordert nevelni egész napos feladat, valakinek mindig kell vele foglalkoznia, különben hiperaktív lesz, és ez nem a kutya hibája!!

2011. aug. 28. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 A kérdező kommentje:

19:23 uhh nagyon köszönöm.:| sok mindent megtudtam és így ezáltal tudom szűkíteni a kört.

Mennyi tapasztalatod volt eddig kutyákkal? Mamámék kutyáját ismerem és az kicsi törpe pincser, szóval semennyi.

Hány kutyátok volt, milyenek? Nem volt egy se.

Te gondoztad őket? Nem volt. Hány éves vagy?13.

Naponta mennyi időt tudnál rá szánni?

4-5 óra.

A szűkítést mindjárt leírom! csak átolvasom még 1x.

2011. aug. 28. 19:37
 19/33 anonim ***** válasza:
100%
Értem... :D azt tanácsolom kezdésnek, hogy mielőtt lesz kutyád járj ki egy közeli menhelyre önkéntes segítőnek. Így sokat megtudhatsz a kutyákról és rutint szerezhetsz a napi teendőkben. Járj kiállításokra is, ismerkedj tenyésztőkkel a választott fajtákból. De mielőtt lesz kutyád mindenképpen olvass el egy könyvet a témáról,ajánlom pl. A kutyatartás kézikönyve c. kötetet (sophie collins) nagyon jó könyv, én is megvettem bár nekem nem volt értelme, nem sok újat tudtam meg belőle (már tapasztaltabb vagyok) xDD
2011. aug. 28. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 A kérdező kommentje:
Én ezt a két könyvet olvastam el :Kutya jellemek (140 kutyafajta ragyogó bemutatása ,Katharina von der Leyen ) és a : A kutyatartók kézikönyve (Dr. Bruce Fogle) Voltam kutyakiáltáson. Na itt a szűkítés : Golden Retriever ,Labrador retriever,Ír szetter,Skót juhász,Berni pásztor,Groendael,Schipperke,Angol Cocker Spániel.:)(A sorrend nem számít)
2011. aug. 28. 19:52
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!