Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Melyik kutyafajtát válasszam?...

Melyik kutyafajtát válasszam? (A többi lent)

Figyelt kérdés
Angol Cocker Spániel,Border collie,Golden Retriever,Labrador retriever,Ír szetter,Weimari vizsla,Husky,Akita,Erdélyi kopó,Kuvasz,Skót juhász,Berni pásztor,Groenendael,Német juhász,Schipperke. Ezek tetszenek a legjobban , és majd kapok egy kutyát ,de nem tudom melyiket válasszam :/ Vélemény,tanács,stb.:) Nagy ház,nagy kerttel. 13/L
2011. aug. 28. 18:52
1 2 3 4
 21/33 anonim ***** válasza:
Én a retriever-eket ajánlom, akár labrador, akár golden. :)
2011. aug. 28. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/33 anonim ***** válasza:
Angol Cocker spániel, szerintem! :)
2011. aug. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/33 anonim ***** válasza:

Szerintem nézz körül menhelyeken is. Ott is vannak szép fajtatiszta kutyák:)

Angol Cocker Spániel:

[link]

[link]

Skót juhász:

[link]

Szerintem huskyt ne mert nagyon önfejű és ha még nem volt kutyád könnyen a fejedre nőhet. Ilyen szempontból a németjuhász sem előnyös deez a fajta könnyebben tanul de arra vigyázz hogy nagyon domináns lehet.

2011. aug. 28. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/33 anonim ***** válasza:
100%
19:23 vagyok, a szűkítésed alapján én a groenendael-t javaslom, mert még nem túltenyésztett fajta, egyénként meg egy csodálatos kutya, szerintem :) És ha lesz ilyen kutyád, és rendesen mozgatod, eljársz vele sétálni, valószínűleg hamar ráfogsz kapni a kutyás sportokra is, mint a frizbi, vagy az agillity, és velük mind két sport űzhető akár verseny szinten is. A szőrét fésülni kell, meg ápolni, de közel sem vedlik úgy, mint egy skót juhász :P
2011. aug. 29. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/33 anonim ***** válasza:
100%
am, előző vagyok, és ugyan olyan kutyás könyveim vannak :) +még 4 más
2011. aug. 29. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem meg az ír szetter lenne neked megfelelő elsőre. A gröninek azért sokat kell foglalkozni a nevelésével és kicsit tapasztaltabbaknak való, szerintem. Bár kutyasulival nem lenne gond ott sem. Az ír szetternek átlagos a mozgásigénye, később kiállításra is viheted ha beleszeretsz a kutyázásba, és sportokban is ki lehet próbálni, mert nagyon okosak és tanulékonyak.

[link]

Ezen az oldalon nézz körül, egy csaj kutyájáról szól aki szetter, és a szetterekről,tartásról és vételről meg a viselkedésükről is nagyon sok infó van, szerintem érdemes benézni, hamar meg lehet kedvelni a fajtát :))

2011. aug. 29. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/33 anonim válasza:
Gondolkodás nélkül a border collie-t! A világ legokosabb kutyafajtája, szeret úszni, futni, könnyen tanítható, emberbarát. A kedvenc kutyafajtám amúgy:D :))
2011. aug. 30. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/33 anonim ***** válasza:
43%

GOLDENÉRT PÉNZT KINEM ADNÉK.GOLDENT csak szaporítótól tudnál venni,ha azt akarsz akkor kérdezz engem vagy külfölditől vegyél.Túl van tenyésztve a golden fujj..meghát mindenkinek az van.Labrador THE BEST!

Cocker spani azok is szépek,csak a fülüket tisztítani kell.Border collie akkor ha napi 3-4 órát sétálsz nagyon prögősek.Ír szetter,ha kozmetikázni viszed akkor okés.amúgy makacsok tudnak lenni.:)HUskynak kinzás ha nyár van.ezt mindenki tudja mért.berni pásztor 7 évig él beteges fajta.németjuhásznak a csípőjével van a baj.diszplázia.a mai állomány nagyon rroosz nem vennék.

Akkor neked a labradort kell választanod!nekem kuvaszom is van,makacsság rájön,de kikell verni belől.^^goldent és nemetjuhászt SEMMI FÉLE KÉÉPEN NEEE!

2011. aug. 30. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/33 anonim ***** válasza:
96%

gondolkodás nélkül border collie? És ez a kedvenc fajtád? Szép tőled, hogy támogatod a fajta elrontását. Ennek a fajtának olyan igényei vannak, amit egy átlag magyar ember nem tud kielégíteni. És még is sokan tartják, úgy divatba jött mint a golden amiről tudjuk, hogy el is cseszte a fajtát. Rendes vagy, hogy nekik is ezt kívánod. Aki úgy vesz border-t, hogy fogalma nincs a fajtáról, az ŐRÜLT. Ez nem otthon ülős fajta, még akkor is kell neki a napi 4-5 óra AKTÍV mozgás, ha épp nincs kedved, vagy fáradt vagy. Az aktív időtöltés alatt nem a sétát értem mert az még pluszba kell neki 1-2óra. Ez tényleg aktív foglalkozás legyen, bicikli melletti futás, őrült tempóban, vagy nagyon gyors futás, a nagyon gyorsan futó gazda amellett, amit senki nem bír 4-5 óráiig. Ezenkívül a legjobb megoldás a terelés lenne, amit szinte senki nem tud biztosítani neki. És ha nincs rendesen foglalkozva vele, futtatva amennyit mondtam, és sétáltatva még mellette, nem elég neki még a hetenkénti terelés sem.

+ba még tanítani is kell őket, állandóan feladattal ellátni őket, lefárasztani mind szellemileg, mind fizikailag. Ami egyáltalán nem könnyű feladat. Nah, és ha nem kapja meg, ezután jönnek azzal, hogy problémás, folyton ugat, szökik, átugorja a kerítést, és kész idegroncs. Mert ilyen egy border, ha az igényei nincsenek kielégítve. Ha bárki a border mellett dönt, az adjon is meg mindent (és nem minden tőle telhetőt) ennek a csodálatos kutyafajtának....

2011. aug. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/33 anonim ***** válasza:
89%
collie golden retriver,spániel,
2011. aug. 31. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!