Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki más is így érezne,...

Valaki más is így érezne, vagy csak irigy vagyok?

Figyelt kérdés
Már öt éve szerettem volna egy kutyát, és július 31-én kaptam is egyet, a hosszú várakozás után. Nagyon aranyos, és okos, de néha rosszcsontkodik. Már betanítottam pár dologra, például hogy hozza vissza a dolgokat, meg odajön hozzám ha a nevét mondom. Most 3 hónapos, még sétálni is szoktunk, de csak a kapu előtt, de ott is nagyon ügyes. Van 3 tesóm, és hát az egyik nővéremmel amúgy sem jövünk ki annyira jól, de mindig olyan érzésem van, hogy elakarja venni a kutyámat... annyira jó hogy van egy kutyám, de most olyan mintha nem is az enyém lenne. :( Én azt szeretném, hogy csak az enyém legyen, ennyi várakozás után. Vagy csak irigy vagyok? :(
2011. aug. 29. 11:15
 1/7 anonim ***** válasza:
45%
Értm amit mondasz,de!A kutya szemszögéből mindenki"a gazdája"mindenki rangban felette áll és ő is a falkához tartozik,így mindenkire,hallgat és nem idegenedig el senkitől a kutya félék falkában élnek(ami egy nagy család)!
2011. aug. 29. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
45%
hiába hogy te kaptad akkor is a családé a kutya mindenki játszik vele simogatja stb..én is úgy kaptam kutyát hogy az enyém és az egész család foglalkozik vele...annyi hogy max még többet foglalkozol vele és akkor csak rád hallgat nálam is ez van..mondjuk nálunk csak én nevelem így engem tekint falkavezérnek így rám is hallghat...a többiekre meg egyáltalán nem..
2011. aug. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

ha te vagy a legtöbbet a kutyával, téged fog vezérnek kiválasztani.

ettől még a nővéred is babusgathatja, te leszel A gazdi.


de szerintem hagyd, hadd szeretgesse ő is.

de pl. vidd egyedül te sétálni...

(ettől még ha akar, néha veletek mehet a család is.:))

2011. aug. 29. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
89%
De jó, hogy nincs testvérem...:) Na de komolyan, ha családban laksz, akkor ott, nem igazán működik ez az én kutyám, az a tied stb...Majd ha külön élsz, akkor lehet ez, addig el kell fogadnod. Én is, mikor otthon éltem, a kutyáim a szüleim kutyái is voltak, egy családban szerintem ez a normális. Ezen kár bosszankodni.
2011. aug. 29. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
45%

Igen, irigy vagy. Sohasem értettem ezt a civakodást hogy: ez az én kutyám, ez a te kutyád, ne nyúlj a kutyámhoz, ne szólj hozzá, ne játssz vele.. családon belül! Miért is ne? Ez nem egy tárgy, hanem egy élőlény. Falkaállat. Egy valaki mindig van, akihez jobban ragaszkodik a kutya, mert sokat foglalkozik vele. De az igazi kötődés kb. egy éves kor után fog kialakulni. A falkavezérség pedig kicsit másabb, az lehet nem te leszel, hanem pl. apukád.

A lényeg, hogy foglalkozz a kutyáddal, ne tiltsd el senkitől. Utcán is, ha már meg vannak az oltásai engedd oda kutyákhoz, és más emberek is simogassák meg, persze csak a neked szimpatikusak, mosdatlan embereknek ne engedd. :)

2011. aug. 29. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
45%
Legyél jóban a tesóddal, és minden megoldódik. A kutya családi projekt, nincs olyan, hogy csak az enyém. Lehetsz Te a gazdája, de nem várhatod el a kutyádtól, hogy ne szeresse a testvéredet azért, mert Ti nem ápoltok jó kapcsolatot.
2011. aug. 29. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Bárkinek lehet saját kutyája és nem értem mi ebben a rossz. Az én kutyáim is csak az enyémek, pedig családban élek, és ezzel senkinek semmi problémája, emlellett a kutyáknak is normális életet élnek. Én meg azt nem értem, miért kell az egész világot imádnia a kutyának... Ha sajátodnak szeretnéd a kutyád és így is egyeztetek meg, akkor nyugodtan neveld úgy, hogy olyan legyen.
2011. szept. 2. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!