Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Irigy lennék, vagy ez valami más?

Irigy lennék, vagy ez valami más?

Figyelt kérdés
Már egy hónaplya járunk agilityzni, a kutyámmal, és neki nagyon jól megy. A barátnőm is szeretne jönni, de így is én vagyok a legfiatalabb a csapatban, 13 éves. És a barátnőm 12. Szerintem az ő kutyálya nem erre a sportra termett és már 4 éves. Nem az, hogy nemszeretném, hogy jöjjön, de az nem egy ovoda. ott mindenki idősebb nálam, egy lány van aki csak 2 évvel idősebb mint én. És hiába mondom, a barátnőmnek, hogy gyakorolja a kutyával, a visszahívást, mg az ül-t alapparancsokat, mert az ott egy nagyon ingeres környezet, a sok kutya meg a szagok, de azt mondja, nemkell. Én meg csak segíteni akarnék, mert1550 egy óra, és minek dobja ki a pénzt? Mit tegyek? Mit mondjak neki? És jó lenne ha ő is járna?
2011. okt. 22. 15:46
 1/3 anonim ***** válasza:
Mondd neki hogy először menjen el engedelmes csoportba mert az is jó móka. Ha nem tud viselkedni a kutyája úgyis meg fogják neki mondani az oktatók is, hogy nem való még oda. A legtöbb helyen amúgy sem lehet agilityzni engedelmességi vizsga nélkül.
2011. okt. 22. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim válasza:
85%

Szerintem ne te akard eldönteni, hogy jó lenne -e neki és a kutyájának, ha ők is járnának. Elmondtad neki a véleményed, hadd döntse el ő és a szülei, mire adják ki a pénzüket.

Ha tényleg nem válik be nekik a dolog, akkor úgysem megy többet, ne aggódj. Amúgy simán el tudom képzelni, hogy azért menne csak, hogy veled legyen egy közös programja, amiről gondolom már áradoztál neki, milyen jó. És ő is szeretné ezt megtapasztalni.

2011. okt. 22. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

4 évesen még bőven elkezdheti az agilityt. Nem kell, hogy versenyszerűen űzzék, az a lényeg, hogy a kutya is, és a barátnőd is jól érezze magát. A barátnőd életkora meg szintén nem lehet akadály.

Ami itt fontos lehet, hogy milyen kutyája van, mert azért nem lehet akármilyen testfelépítésű kutyával csinálni ezt a sportot. Illetve azt írtad, hogy az alap parancsokat kellene először gyakorolniuk. Ha a kutya nem fogad neki szót, akkor úgysem fogják tudni csinálni. Az alapfokú engedelmesség feltétele ennek a sportnak.

2011. okt. 22. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!