Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy vegyem rá őket? (Tudom,...

Hogy vegyem rá őket? (Tudom, hogy sok ilyen kérdés van, de légyszi! )

Figyelt kérdés

Kb. 4 éve könyörgök anyuéknak egy kutyusért. Az álomfajtám a westie, de őt csak akkor szeretném majd, ha elköltöztem.

Párom egyik haverja állatmentőknél dolgozik a barátnőjével együtt, és a csaj mindig kiszokta rakni facebookra a kutyusokat, infókat stb. Tegnap kirakott egy 6hetes (valószínű) tacsi mix kiskutyát és teljesen beleszerettem. Megmutattam nekik, mondtam hogy mentett kutya és hogy szeretném hazahozni. De a válasz nem volt természetesen. Mikor előhozom ezt a témát annyi a válasz hogy nem, ha megkérdezem miért: csak...-.-

Most is ez volt. Mondtam apámnak is hogy de megmenthetnénk az életét stb. erre annyit mondott hogy ő is nagyon sajnálja meg szereti őket de nem...És már ezerféle dolgot kipróbáltam,de sehogy sem sikerül. Nem tudom mit tehetnék még, de nagyon beleszerettem abba a kiskutyába, és szeretném megmenteni. Az anyagi háttérrel nem lenne gond egyébként, szóval tudnám vállalni.

Elég felelősségteljesnek érzem magamat, és egyébként van egy nyuszim is akit én gondozok, foglalkozok vele stb, és ezt látják.

Mit tegyek?

Köszönöm a normális válaszokat!

17/L


2011. aug. 29. 13:40
 1/8 anonim ***** válasza:
63%

Mond a szűleidnek, h ma meglepetés lesz!

Ma elmész és elhozzod azt a kutyát:D

Haza méssz mondod itt a meglepetés, és ha nagyon fain kutyus akkor a szüleid is azt fogják mondani h maradhadt:D

2011. aug. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Mivel az Ő házukba élsz így Ők döntenek és ha eldöntötték (nem tudni milyen okból)akkor valószínűleg az úgy is lesz, ha a fejed tetejére állsz is..

Fogadd el a tényt, hogy majd csak akkor lesz kutyád, ha külön házba fogsz élni

2011. aug. 29. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Első:

Szerintem ebből egy oltári nagy veszekedés lenne(sőt szinte biztos vagyok benne)főleg miután már annyit könyörgött érte..

Tehát azon kívül, hogy egy "jót" veszekednek majd aztán mehet vissza a kutya a menhelyre sajnos nem lesz több "haszna"(legalábbis véleményem szerint)

De gondolom poénnak szántad..:)

2011. aug. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Én meg fél éve egy hullámos papagájt szeretnék, már mindent tudok a gondozásáról, és én is ha megkérdezem, hogy miért nem lehet papagájom, nekem is azt mondják, hogy CSAK!

Mert ha tudnának egy nyamvadt normális választ adni, hogy miért, lehet, hogy még meg is érteném!

Na de így!?

És tudom, hogy a papagáj más mint egy kutya, de muszáj volt ezt leírnom, mert megértelek :(

2011. aug. 29. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

hát ez szerintem is furcsa, hogy nem indokolják meg, és nem anyagi okokból nem jöhet...

nem lehet, hogy attól félnek, hogy érettségi előtt túl sok idődet elveszi?...

(mondjuk én úgy érettségiztem, hogy 17 évesen elköltöztem otthonról, fizettem a lakbért, magán tanuló voltam tanárok nélkül és befogadtam egy kutyát...

+ emelteztem magyarból...


próbáld összeszedni a gondolataidat, hogy miért szeretnél kutyust...:)

mondd el, miért okozna ez neked örömet, mennyire hálás lennél, hogy bár tudván tudod, hogy ez a szüleid háza, és ők nem támogatják, de mégis a te kedvedért megengednék...


esetleg kössetek alkut, mondd, hogy ha te kérheted a kutyát, cserébe ők is kérhetnek bármit.:)


pl. mondd, hogy átveszed anyukádtól a vasalást, vagy mittudomén...:)

2011. aug. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekem is ilyenek a szüleim ^^

Könyörögtem 1 hörcsögér aztán mikor már lemondtam róla anyukám hozott egy vad hörcsögöt amire azt állították, hogy kéz szelíd. Így hát mondtam anyunak, hogy vigye vissza ahonnan hozta és akkor nézett, hogy hát ha már elhozta nem viheti vissza és akkor mondtam neki h: na látod anno én meg vissza vittem azt a szerencsétlen tengerimalacot az állatkereskedésbe ahol borzasztó körülmények között élt.. majd a hörit vissza vitte és mondta, hogy innentől semmilyen állatom nem lehet. jelzem most Pénteken hoztam egy Tengerimalacot és egyből anyu érezte, hogy valamit titkolok és megmutattam neki háát bazz odáig van érte :D mindig kikapja a kezemből PEDIG ez egy nagy szó mert utálja az ilyen állatokat de valami megfogta benne vagy nem tudom :D

2011. aug. 29. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17 éves vagy, bírd ki azt a néhány évet, amíg még a szüleiddel laksz, azután úgyis azt csinálsz, amit akarsz!
2011. aug. 29. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Azért jó lenne kideríteni milyen okból nem engedélyezik, én szüleim mindig azzal jöttek hogy nincs kerítés. Megjegyzem kerítés most sincs viszont van egy kistestű keverék kutyám 15 nm2-es kennelben hátul :):):):):) Én is a menhelyen dolgozom, és én is és a szüleim is azonnal beleszerettek a kutyusba. A remény hal meg utoljára, aranyom, hidd el. Én 9 évig könyörögtem, és csak megértem hogy lett kutyusom. :)
2011. aug. 29. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!