Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 20-30ezer környékén milyen...

20-30ezer környékén milyen fajtákat lehet kapni amik egészségesebbek (nagytestű)?

Figyelt kérdés

Helósztok. Szóval van egy kertje a családnak ahol van egy idős keverék kutya. Sajnos már nem sokáig fog élni meg igazság szerint hogy is mondjam már eléggé le is van pukkanva látszik rajta hogy öreg. Ha elpusztul akkor szeretnénk majd másik kutyát oda őrzésre és most szeretnék olyat ami nem keverék. 20-30ezer forintot szánnék rá, mert ki a kertbe nem kell díjnyertes kutya. Tudom hogy például a labradorok azok túltenyésztettek de olyan nem is kéne mert az nem igazán olyan hogy védi a portát. Milyen kutya fajtát tudnátok nekem ajánlani? Akár hírdetést is.Szóval:

* max 30 ezer

* közép vagy nagy testű (szőr mindegy mert háza lenne a mostani is rövid szőrű)

* őrizze a portát, de azért a családdal ne legyen probléma, persze nevelnénk mi meg ilyenek

köszi


2011. aug. 29. 17:00
1 2 3 4 5
 1/50 anonim ***** válasza:
Őrző fajták: Kuvasz, komondor, kaukázusi, közép ázsiai juhász, moszkvai őrkutya, német juhász, dobermann, rottweiler..stb. De ezek nem igazán jönnek ki 20-30-ból.
2011. aug. 29. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/50 anonim ***** válasza:
73%
ha a kertbe nem kell díjnyertes,akkor simán hozhatnátok menhelyről is.nagyon sok szép kutya van ott kicsik is nagyok is...igaz, lehet szaporítótól venni ennyiért fajtisztát,de nem biztos,hogy egészséges lesz,de persze az sem,hogy beteg lesz. ez lutri.
2011. aug. 29. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/50 anonim ***** válasza:
73%
20-30-ból nem fogsz kihozni egy normális nagytestű kutyát. Szerintem menj el a menhelyre, akkor a kutya is jól jár, meg te is, és a pénzed is megmarad.
2011. aug. 29. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/50 A kérdező kommentje:

Á menhelyről biztos nem kell időskutya. Kölyök kell mindenképpen de ott meg úgy nem tudod megmondani a szülőket meg hogy most tényleg olyan fajta e szóval az teljesen kilőve nem kell onnan.

Első válaszolónak: a kuvasz komondor nem igazán tetszik. A felsoroltak közül hát nem is tudom talán a dobermann ami tetszene. vagy a moszkvai őrkutya de arról azthallottam drága kutyák.

2011. aug. 29. 17:11
 5/50 A kérdező kommentje:
Németjuhászt nem szeretnénk.
2011. aug. 29. 17:12
 6/50 anonim ***** válasza:

menhelyi kutyát.

vagy tessék: [link]


fajtatisztát ennyiért nem kapsz, esetleg valami szaporítványt, ami nagy lutri.

egyébként pedig miért gondolod, hogy a díjnyertes kutya a drágább? az őrző kutyák világában nem csupán a díjnyertes kutya az igazán drága, hanem a JÓ kutya.


a jó őrkutya

-hosszú hasznos élettartammal bír, tehát egészséges.

-nem bántja a családod, megbízható, tehát stabil az idegrendszere

-rettenthetetlenül védi a területét, bátor, tehát ösztönileg a helyén van, jó a vézene

-24/7-ben dolgozik, tehát nyáron a melegben, télen a jégben, és a jeges esőben is, vagyis mozgékony, agilis, rendelkezik a fajtára jellemző szőrzettel (ami megvédi a hidegtől és a melegtől), és testalkattal (bírja a tempót és a terhelést)


gondolod ezek a kutyák olcsóbbak, mint azok, akiknek összes dolguk az életben annyi, hogy okosan álljanak a ringben...?

2011. aug. 29. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/50 A kérdező kommentje:

Nem nagyon tetszik az a fajta.

Ezt a hírdetést néztem ki: [link] igaz 5ezerrel drágább de ahogy néztem a hírdetést megéri.

2011. aug. 29. 17:21
 8/50 A kérdező kommentje:
És mondom NEM KELL menhelyről. Előbb írtam le miért.
2011. aug. 29. 17:22
 9/50 anonim ***** válasza:
Szerintem sem fogod megúszni annyiból a fajtiszta kutyát, ami tényleg egészséges is... Az lenne a legjobb ha körülnéznél egy menhelyen és onnan hoznál ki egy kölyök vagy egy 1-2 éve még tanítható szép(akár keverék, akár fajtatisztát is találhatsz) kutyust.Nekem a mottóm h sokkal egészségesebbek mint a fajtatiszták már csak azért is mert annyi mindenen átmentek már h felerősödtek tőle.És még hálás is lenne... gondold meg!!! :D
2011. aug. 29. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/50 anonim ***** válasza:

Ha annyira fajtisztánál vagy akkor németjuhász!! nekem is olyan van és iszonnyú okos.Menhelyről hoztam 5ezerért!

nemetjuhaszmentes.hu !! :)

2011. aug. 29. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!